“Ai ka disqet”/ Me çfarë e kërcënon Dako, Ramën? – CNA
Connect with us

Aktualitet

“Ai ka disqet”/ Me çfarë e kërcënon Dako, Ramën?

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vizitën e kryeministrit Rama në katar.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një foto që pretendon se është bërë gjatë vizitës së Ramës në Katar, ku duket edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako.

Sipas Berishës, Dako është nënkryetar delegacioni qeveritar ne Katar.

LEXO EDHE:  Partia e Merkelit apel për dialog/ Rama: Nuk është në dorën tonë

Më tej, Berisha shkruan se Dako di shumë dhe kjo është arsyeja pse Rama është i pandashëm me kryebashkiakun e shumëakuzuar të Durrësit.

“Edvini i pandashem me Gjushin, mikun e Niçes, nenkryetar delegacioni qeveritar ne Katar! Miq, Gjushi di shume, ai ka disqet!! Sb”-shkruan Berisha në postimin e tij./CNA.al

Aktualitet

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Publikuar

-

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme e opozitës.

“Një demonstratë pritet të zhvillohet para Kryeministrisë. Grupi i demonstruesve mund të protestojnë në disa pika.

Nuk dihet orari i përfundimit të demonstratës. Në demonstratat e mëparshme ka pasur dhunë. Policia ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të zmbrapsur turmën”, shkruan Ambasada./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lajm bombë nga Spanja/ Kapiteni braktis Realin, në garë për të janë 4 klube të mëdha

Publikuar

-

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja. Reali i Madridit mund të humbasë një nga pikat kyç të suksese të mëdha të viteve të fundit.

Sipas raportimeve të mediave iberike, Sergio Ramos është në dyshim për të ardhmen. Kapiteni i Realit mbylli sezonin e 14-të në Madrid. Ai kurrë nuk ka marrë parasysh ofertat që i kanë ardhur, ndërsa situata ka ndryshuar.

Ramos po tundohet nga ideja për të provuar emocione të tjera në karrierën e tij. Nëse ndahet me Realin, katër klube janë gati t’i plotësojnë çdo dëshirë: PSG, Ma. United, Juventusi dhe Liverpooli.

LEXO EDHE:  Rama gati të bëjë kompromis/ Kryemadhi: “Shikojeni se si qurravitet për karriken”

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar drejtuesve të Juves që të veprojnë shpejt dhe të nisin negociatat me 33-vjeçarin. Problemi i vetëm mbetet klauzola e çmendur prej 800 milionë eurosh. Megjithatë, rëndësi ka mendimi i lojtarit.

Nëse Ramos vendos të largohet, atëherë Reali do të detyrohej që të ulte goxha shifrën e përcaktuar në klauzolë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dialog për zgjidhjen e krizës?/ Spaho: Nuk ia japim këtë kënaqësi Ramës

Publikuar

-

By

Ish kreu i grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, i qenë prezent në studion e emisionit “Top Talk” në TCH deklaroi se opozita nuk pranon të negociojë me Edi Ramën kryeministër.

Sipas Spahos, kjo nuk është një kokfortësi e opozitës dhe as luftë për pushtete.

Ish deputeti solli në vëmendje edhe marrëveshjen e vitit 2017 e cila sipas tij nuk u respektua nga Rama.

“Ne nuk pranojmë të negociojmë me Edi Ramën si kryeministër. Nuk është kokëfortësi. Ne nuk heqim dorë nga ky kusht sepse në vitin 2017 ia kemi dhënë një herë këtë kënaqësi zotit Rama nuk do të ketë një herë të dytë. Ai  nuk i garantoi zgjedhjet të lira dhe të ndershme dhe kjo është e faktuar me dy dosje. Rama theu rregullat e lojës në 2017 edhe pse patëm krerët e disa ministrive në 2017-tën, por periudha ishte e shkurtër gati 3 javore dhe Rama bëri atë që bëri”,-tha Spaho./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:54 - 24 Maj, 2019

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme...

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Trending

Read previous post:
BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Close