Keni lëkurë të hidratuar? 3 hilet që do të na i zgjidhin të gjitha problemet – CNA
Connect with us

Life Style

Keni lëkurë të hidratuar? 3 hilet që do të na i zgjidhin të gjitha problemet

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

Nëse dermatologia do të pyeste:“Keni lëkurë të hidratuar?”, ju mund të përgjigjeni se pini shumë ujë gjatë ditës. Por nuk lidhet domosdoshmërish me këtë! Lëkura e dehidratuar është e karakterizuar nga një mungesë e lagështirës në lëkurë, kjo do të thotë që mund të keni dehidratim edhe nëse keni lëkurë të yndyrshme.

 

1.Përdorni një tonik, pastrues për fytyrën

Toniku është një produkt i lëngshëm që aplikohet në lëkurë për të ulur yndyrën dhe për të përmirësuar gjendjen e saj. Ai balancon nivelin e pH në lëkurën tuaj, e përgatit dhe e ndihmon për të hapur rrugën për të gjitha serumet e rëndësishme.

2.Shtoni serumin me glicerinë apo Acid Hyaluronic

RENEWAL SERUM WITH WILLOWHERB 32 paund

Ky serum ka një element shumë të rëndësishëm, glicerinën. Këto molekula tërheqin më shumë ujë në lëkurë. Ajo hidraton lëkurën duke rritur thithjen e ujit nga lëkura në epidermë.

3.Hidratimi intensiv natën është një “must” 

liz earle 22

Në fund, përdorja e kremit hidratues natën është po aq i rëndësishëm sa edhe ditën. Keni nevojë në këtë rast për një version intensiv. Mund të zgjidhni diçka vajore në vend të kremit.

Burimi: Byrdie

Aktualitet

Çfarë duhet të vishni pas të 30-tave? Zbuloni disa modele të duhura për ju

Publikuar

-

Pas të 30-ve thuhet se femrat duhet të vishen me më shumë stil dhe klas sesa kur ishin më të “reja”. Paraqitja juaj ka shumë rëndësi dhe koha për t’u bërë gati sa vjen edhe bëhet më e shkurtër.

Ndaj është e nevojshme të keni disa rroba dhe aksesorë bazë para se të arrini të 30-tat në mënyrë që të visheni thjesht, pa shumë mundime dhe me stil!

Ne po ju sjellim sot një listë me 20 gjërat që duhet t’i keni patjetër:

Xhinse që të rrinë fiks pas trupit

Një fustan me gjatësi mesatare

Çizme të gjata deri te kyçi i këmbës

Bizhuteri që vihen re dhe bien në sy

Një xhaketë serioze

Një pallto

Aksesorë për flokët

Pantallona me prehër të lartë

Shapka të sheshta

Një fustan me lule

Një kanatiere mëndafshi

Një fund me dizajn që bie në sy

Tuta në formë pantallonash

Fund i gjatë

Një fustan për raste

Geta cilësore

Fund lëkure

Këpucë të zeza me takë

Atlete 

Golf

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sandalet më “in” të kësaj vere/ Modeli që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Sandalet janë tepër të rehatshme për këtë stinë të nxehtë vere dhe si çdo vit, trendet e reja nuk mungojnë në profilet e rrjeteve sociale të fashionistave shqiptare.

Së fundmi, Lori Hoxha dhe Armina Mevlani zgjodhën modelin në ngjyrë të verdhë dhe rozë 70 PVC Snake nga Versace,

 

Sandalet-shapkë janë një ndër trendet e 2019-s, të cilat qenë të përshtatshme edhe në pranverë për shkak të çorape dhe po kështu mund t’i vishni edhe në vjeshtë.

Një model tjetër, i ngjashëm me ato të mësiperme, vjen në versionin me takë të hollë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Publikuar

-

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më shumë tym nga cigarja elektronike.

Dukej se askush nuk e besoi, por foto të tilla po përhapen masivisht në Twitter ku nuk mungojnë komentet e njerëzve, të cilët pyesin për qëllimin e një fotoje të tillë.

Per me teper shikoni fotot e meposhtme.

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending