Connect with Us

I ndaluari arratiset nga komisariati/ Policia fsheh ngjarjen

Aktualitet

I ndaluari arratiset nga komisariati/ Policia fsheh ngjarjen

Publikuar

-

foto e policise se elbasanit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një tjetër denoncim, të një qytetari.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një “qytetari dixhital”, sipas të cilit një person i arrestuar është arratisur nga komisariati policisë, por ngjarja është mbajtur e fshehur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Pandemia në Ballkan/ Covid-19 mban të mbërthyer Rumaninë, 808 të infektuar

Publikuar

-

Nga

Covid-19 mban të mbërthyer Rumaninë

Covid-19 mban të mbërthyer Rumaninë, ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 808 raste të reja të prekur nga Covid, dhe 23 viktima. Ndërsa numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën prej fillimit të pandemisë është rritur në 4458, kurse totali i infeksioneve ka shkuar në 113 589.

Kroacia nga ana tjetër ka raportuar rreth 70 raste të reja infeksioni dhe 5 viktima nga koronavirusi.

LEXO EDHE:  “Çmendet” 57-vjeçari/ Dhunon vëllain për motive pronësie

LEXO EDHE:  "Çmendet" 57-vjeçari/ Dhunon vëllain për motive pronësie

Mali Zi raportoi dje për 714 raste pozitive dhe 2 viktima Covid, për një total prej 8612 të prekurish nga infeksioni dhe 136 vdekje që prej fillimit të pandemisë.Sllovenia ka raportuar sot për 80 raste të reja infeksioni dhe 0 viktima. Totali i të prekurve është rritur në 4470 kurse vdekjet raportohet të jenë 142.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Covid-19/ Infektohen punonjësja dhe oficeri i policisë gjyqësore

Publikuar

-

Nga

Covid-19/ Infektohen punonjësja dhe oficeri i policisë gjyqësore

Një punonjëse dhe një oficer i policisë gjyqësore kanë rezultuar të prekur me Covid-19.

Menjëherë 2 punonjesit janë karantinuar në shtëpi dhe ndërkohë pritet përgjigja për një tjetër punonjëse.

Në 24 orët e fundit numri total i personave të prekur nga Covid-19 në Elbasan është 9.Në total, numri i të infektuarve në vend është 12,385 dhe ndërkohë  6,940 persona e kanë fituar betejën me sëmundjen që nga fillimi i pandemisë e deri më tani./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Kur babëzia njerëzore nuk njeh kufi/ Masakër në mes të ditës në Prrenjas

Publikuar

-

Nga

Babëzia njerëzore duket se nuk ka kufi, duke shkatërruar kështu çdo pasuri natyrore.

CNA.al sjell më poshtë disa foto, që tregojnë ndërtimin e një HEC-i, në krah të rrugës nacionale Prrenjas-Librazhd.

Sikurse shikohet në fotot më poshtë, ajo çfarë po ndodh është një masakër mjedisore.Për ndërtimin e këtij HEC-i është shkatërruar lumi, dhe në nuk është kursyer as hekurudha.

LEXO EDHE:  “S’kemi detyruar askënd të japë lekë nga rroga”/ Si mashtroi Rama, zbulohet urdhëri për policinë

LEXO EDHE:  Vrasja e Hekuran Billës/ Arrestohet një person tjetër në Tiranë

Dëmi mjedisor i shkaktuar është kolosal, dhe gjithçka që po ndodh është kriminale.

Për më tepër gjithçka ndodh në mes të ditës, të gjithë e shohin dhe të gjithë heshtin për këtë krim dhe masakër të rëndë që po i bëhet mjedisit në këtë zonë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE