Connect with Us

Festivali Coachella 2019/Larmishmëri ngjyrash dhe veshjet fantastike pushtojnë Kaliforninë

Fashion

Festivali Coachella 2019/Larmishmëri ngjyrash dhe veshjet fantastike pushtojnë Kaliforninë

Publikuar

-

Rikthehet përsëri për këtë vit festivali muzikor Coachella  në Kaliforni ku shumë veshje fantastike na kanë tërhequr vëmendjen.

Siç mund t’i shikoni edhe në fotot e mëposhtme ngjyrat janë nga më të ndryshmet dhe më të larmishmet të kombinuara deri në detajet më të vogla.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Çmim marramendës/ Louis Vuitton krijon mburojën perfekte për mbrojtjen nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Çmim marramendës/ Louis Vuitton krijon mburojën perfekte për mbrojtjen nga Covid-19

Tani që maskat e fytyrës janë zyrtarisht një pjesë e veshjeve tona të përditshme për të ardhmen e parashikueshme, kanë bërë që dizajnerët t’i kthejnë në trendin më të madh të aksesorëve për të dalë nga pandemia. Një numër markash tashmë e kanë bërë maskën të zbukuruar, por Louis Vuitton është i pari që ofron një mburojë të modës së lartë, me çmimin marramendës.

Shtëpia e modës franceze njoftoi këtë javë se do ta nxjerrë në shitje për 961 $ të PPE si pjesë e koleksionit të etiketës 2021 Cruise, të disponueshme në dyqanet në të gjithë botën më 30 tetor. Mburoja është e përbërë nga një rrip elastik monogram që shkon rreth kokës së përdoruesit me një mburojë të lëvizshme të bashkangjitur nga kunjat e arta të gdhendura me logon LV. Mburoja në vetvete gjithashtu vjen e zbukuruar në shtypjen monogram të firmës Vuitton, mund të përdoret gjithashtu si një kapelë, dhe gjithashtu vjen me teknologjinë e lenteve në tranzicion, kështu që mund të shkojë nga e qartë në të errët në varësi të nivelit të dritës së diellit.Një njoftim për shtyp që njofton mburojën e përshkruan atë si “një kryevepër tërheqëse për sytë, si elegante ashtu edhe mbrojtëse”. Dhe sapo qytetet të lejohen të mbajnë përsëri në mënyrë të sigurt shfaqje pistash përsëri, këto LV Shields janë pothuajse të garantuara të jenë aksesori i domosdoshëm i javës së modës. Por nëse marka me të vërtetë dëshiron të shkelmojë ofertat e tyre luksoze PPE, mbase ata duhet të marrin në konsideratë konsultimin me njeriun indian i cili bëri një maskë fytyre prej ari prej 4,000 dollarësh për linjën e tyre Pranverë / Verë 2021./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Jaka Peter Pan”/ Ky është trendi që do të pushtojë sezonin e vjeshtës

Publikuar

-

Nga

Instagram është një nga reklamuesit më të mëdhenj nëse bëhet fjalë për stilin e të veshurit. Së fundi një trend që do të pushtojë sezonin e vjeshtës po qarkullon me shpejtësi.

Bëhet fjalët për jakat ‘Peter Pan’, të cilat nuk janë saktësisht të reja, pasi ishin prezent edhe dimrin e kaluar. Mirëpo, fama i është shtuar këtë vjeshtë.

Jakat e ‘Peter Pan’ po shfaqen në çdo artikull të veshjeve të mundshme këtë sezon, duke përfshirë markat më të njohura.“La Veste”, marka e bashkëthemeluar nga stilistja spanjolle Blanca Miro, lëshoi ​​një këmishë jashtëzakonisht të popullarizuar me jakë ‘Peter Pan’ me ngjyrat më trendi të këtij viti, e cila sigurisht tërhoqi vëmendje dhe dizajnerja e modës Batsheva Hay përfshiu disa fustane me jakë ‘Peter Pan’ në koleksionin e saj para vjeshtës.

LEXO EDHE:  Mbahet ne Gjermani festivali më i frikshëm

LEXO EDHE:  Këto 4 kombinime ngjyrash na bëjnë të dukemi gjithmonë super-klas

Më poshtë gjeni disa shembuj se si influencueset po kombinojnë trendin e jakës ‘Peter Pan’./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Modeli i flokëve që pritet të “pushtojë” vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili

Publikuar

-

Nga

Modeli i flokëve që pritet të "pushtojë" vjeshtën/ Vajzat të fiksuara pas këtij stili

Gjatë sezonit të verës, shumë personazhe të njohur dhe influnecuese të Instagramit zgjodhën modelin e flokëve me gërsheta. Duket se ky trend ka fiksuar të gjitha vajzat dhe do të jetë stili që me shumë mundësi do të shohim edhe në sezonin e vjeshtës.

Mënyra më e mirë për të mbrojtur flokun e dendur apo kaçurrelat është t’i bësh ato gërshetë. Mund të ketë ndodhur të shikoni shpesh modele të ndryshme të gërshetave të cilat nga stilistët ndërkombëtarë konsiderohen si një mundësi e mirë pët t’u dukur sa më moderne.

LEXO EDHE:  Këto 4 kombinime ngjyrash na bëjnë të dukemi gjithmonë super-klas‘HarperBazaar’ është kujdesur të përmbledhë modelet e gërshetave më ‘in’, që shpesheherë janë kthyer në një trend nga personazhet e njohur të ‘showbiz-it’ të huaj, përfshirë këtu këngëtarë apo aktorë.

LEXO EDHE:  Këto 4 kombinime ngjyrash na bëjnë të dukemi gjithmonë super-klas

Më poshtë ju sjellim disa prej tyre dhe ju mund të vendosni modelin tuaj të preferuar për këtë vjeshtë që sapo ka trokitur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE