‘Do nisni jetë të re jashtë vendit’/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi – CNA
Connect with us

Aktualitet

‘Do nisni jetë të re jashtë vendit’/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

“Lidhjet e Hënes do kenë lidhje me Plutonin dhe Asteroidin Killaro. Lidhjet e Hënes janë monopati qe pershkruajme me përvojat e deri tanishme. Është nje moment ku shpirti kerkon edhe te zhvillohet edhe te marre pervojen e duhur. Por shpesh here verdalliset ne monopate te njohura duke humbur kohe. Asteroidi Killaro tregon trimierine dhe forcen burrerore.

Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat.

Dashi
Sot perpiquni te jeni te dukshem real te perballeni ne drite dhe jo te futeni ne marredhenie te errta apo bashkepunime te paqarta

Demi
Ndoshta nje person qe ju josh shume apo ju intrigon ndjenjat mund te behet shkas qe te bini pre e nje pasioni qe do ju mbaj lidhur per shume kohe

Binjaket
Behuni me te hapur ndaj mundesive qe t’i fitoni vete gjerat si materiale ashtu edhe shpirterore se sa te beni manipulime per t’i fituar nga te tjeret

Gaforrja
Sot mbani nje mision te rendesishem si nje detyrim karmik per te cliruar veten dhe te tjeret duke mos i lene te futen ne rruge te errta te se shkuares

Luani
Nje rizgjim shpirteror do te thote te kapni afetet tuaja ne zhvillim apo oren tuaj biologjike per te jetuar ashtu sic doni ju ate qe e kishit ftrike deri tani

Virgjeresha
Nese do zhyteni ne ndjenja hakmarrese sidomos ne dashuri nga nje ndarje kjo do ju kushtoj gjithe te ardhmen pasi do mbeteni aty

Peshorja
Keni nje mundesi te arte sot te beni nje ngjitje ne karriere apo te tregoni vlerat tuaja duke u bere lider dhe duke udhehequr jo vetem veten tuaj por edhe te tjeret

Akrepi
Nje jete e re ju pret nje e ardhme me jashte apo me zhvillime te rendesishme ne nje vend tjeter me te zhvilluar pavaresisht pengesave nga e kaluara qe tentojne te marrin kontrollin

Shigjetari
Mjaft u lodhet duke kerkuar dhe duke pretenduar gjerat qe ju takonin. Sot ka ardhur momenti te shperbleheni dhe te merrni hisen tuaj

Bricjapi
Do jeni nen ndikimin e se shkuares te ngjarjeve apo njerezve qe ju kane ndikuar per shume vite. Perpiquni te beni nje bashkepunim te ri apo nje martese

Ujori
Puna do ju ndryshoj jeten dhe bashke me te edhe perditshmerine e cila do kthehet ne nje te ardhme plot angazhime

Peshqit
Ju duhet vetem pak durrim pasi jeta juaj do ndryshoj drejtimin karmik nga poshte lart derisa te kuptoni qe dashuria eshte rruga e duhur dhe shperblimi per ju.

Aktualitet

Rama në Kukës/ PD tetë orë protestë

Publikuar

-

By

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama vijon takimet elektorale, opozita vijon ta presë me protesta në rrethe.

Pasditen e sotme, Rama do të zhvillojë një tubim elektoral në Kukës, por dega e PD-së në këtë qytet dhe koalicioni opozitar ka vendosur të zhvillojë një tubim urgjent në formën e marshim-protestës më datë 25 qershor.

Mësohet se PD ka kërkuar leje të zhvillojë 8 orë protestë.

Qëllimi i tubimit, të paktën sipas asaj që është shkruan në kërkesën për leje, thuhet se është: “Mbrojtja e demokracisë, shtetit ligjor dhe shkëputja e politikës dhe krimit si garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe qeverisje të përgjegjshme, që siguron mirëqenie dhe punësim për shqiptarët, si dhe luftë kundër korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Mirëseerdhe vogëlushe”/ Mozzik dhe Loredana nuk pyesin, shuma marramendëse për një makinë

Publikuar

-

mozzik dhe loredanna

Edhe pse kanë probleme me drejtësinë për shkak se Loredana Zefi u akuzua nga një grua zvicerane se bashkë me të vëllanë, Berat Zefi, qe i kishin zhvatur me dhunë dhe kërcënime 900 mijë franga,  duket se cifti ka vendosur ta shijojë jetën deri në fund.

Së fundmi në Instagram, ata kanë treguar se kanë bërë te tyren një makinë super luksoze, një ndër prodhimet më të fundit të gjigandit gjerman për makinat, Mercedes Benz.

 

Ishte Mozzik ai që publikoi në Instastory foto të blerjes më të re duke shkruajtur:

“Mirëseerdhe në shtëpi, vogëlushe.”

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Edhe unë”/ Lubonja dhe Flutura Açka i bashkohen nismës për bllokimin e zgjedhjeve

Publikuar

-

By

Artistët kanë ndërmarrë një nismë të quajtur “#Edheunë” në lidhje me bllokimin e zgjedhjeve me 30 Qershor.

Një nismë e tillë është shpërbdarë në kohë rekord në rrjetet sociale dhe ka gjetur mjaft përkrahës dhe mbështetës.

Ishte regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu i cili i pari deklaroi publikisht se nuk do të votontë në 30 qershor, por do të përpiqej të pengonte procesin edhe pse mund të shkojë në burg.

Kësaj nisme i janë bashkuar politikanë dhe artistë si aktori Neritan Liçaj, regjisori Robert Budina që u pasua edhe nga ish-ministri i jashtëm Besnik Mustafaj.

Së fundmi, pjesë e nismës janë bërë edhe analisti Fatos Lubonja dhe shkrimtarja Flutura Açka./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:14 - 24 Qershor, 2019

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në…...

Aktualitet20:54 - 23 Qershor, 2019

Zaev vulos zvendësimet/ Tre shqiptarë, ministra në qeverinë e “re”

 Kryeministri Zoran Zaev, sot vulosi përbërjen e re Qeveritare, ku  gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime. Kështu, sikurse raportojnë mediat vendore:...

Aktualitet20:10 - 23 Qershor, 2019

Gara për Bashkinë e Stambollit/ Humb për të dytë herë i preferuari i Erdogan

Kandidati i partisë në pushtet në zgjedhjet e përsëritura për Kryetar Bashkie në Stamboll, Binali Yildirim, pranoi humbjen ndaj kandidatit...

Aktualitet17:01 - 23 Qershor, 2019

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Stambollit

Pas një ankese të kreut të shtetit turk, Erdogan, zgjedhjet për postin e bashkisë së Stambollit u anuluan. Kandidati AKP,...

Aktualitet16:48 - 23 Qershor, 2019

Dështimi i takimit në Paris/ Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet...

Aktualitet10:19 - 22 Qershor, 2019

Zjarr në Paris/ Tre të vdekur, 28 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku tre persona kanë vdekur, ndërsa 28 të tjerë janë plagosur si...

Aktualitet13:13 - 21 Qershor, 2019

Tërmeti shkund Francën/ Dëmtohen ndërtesat

Franca është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka...

Aktualitet11:20 - 21 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Blindohet Kryeministria e Parlamenti

Opozita do të zhvillojë sonte në orën 20:00 protestën e nëntë kombëtare e përpara Kryeministrisë kundër qeverisë Rama. Për mbarëvjatjen...

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Trending