Connect with Us

Berisha thumbon Ramën/ Bën pyetjen epike për qytetarët

Aktualitet

Berisha thumbon Ramën/ Bën pyetjen epike për qytetarët

Publikuar

-

rama dhe berisha

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka bërë publike një foto të kryeministrit Edi Rama të cilën e ka shoqëruar me një pyetje për qytetarët.

“A mendoni se ky i çmendur mund të rrijë në zyrë gjatë protestave?”,-pyet Berisha duke thumbuar kryeministrin Rama i cili sa herë që janë zhvilluar protestat e opozitës nuk ka qenë në zyrën e tij.

“A mendoni se ky i çmendur mund të rrijë në zyrë gjatë protestave, pyet qytetari dixhital? Dhe shton se po hakmerret si eterit xhelat me protestuesit”,-shkruan Berisha./CNA.al

Aktualitet

“Mezi po pres të kthehem në shtëpi”/ Reperja surprizon partnerin

Publikuar

-

Cardi B dhe Offset janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat e huaja.

Çifti duket se po e shijojnë në maksimum lidhjen e tyre ga e cila kanë dhe një vajzë 1 vjeçare.

Cardi dhe Offset kanë vendosur t’i bëjnë njëri-tjetrit një surprizë mjaft të bukur.

Cardi ka bërë tatuazh në pjesën e pasme të gjurit ermin e partnerit ndërsa Offset ka bërë tatuazh emrin e reperes në qafë.

“Me zor po pres të kthehem në shtëpi”, ka shkruar Offset në foton që ka publikuar në ‘Instagram’, i cila shfaqej duke folur në kamera me reperen, ndërkohë që ajo i tregon tatuazhin e ri.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OFFSET (@offsetyrn) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Shade Room (@theshaderoom) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Si i mashtroi Rama studentët”/ Ish deputeti “i çjerr maskën”kryeministrit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Rama gjate takimit me studentet ne Gjirokaster

Ish deputeti demokrat Luciano Boçi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ka renditur të gjithë mashtrimet që kryeministri Rama i ka bërë studentëve.

Duke iu referuar tarifave për vitin e ri akademik, Boçi shkruan se përgjysmimi i tarifave ishte një dhelpëri momentale e monumentale, për të zbutur zemërimin që mori përpara qeverinë Rama.

Postimi i plotë

Pas rritjes së mesatares që detyron të rinjtë shqiptarë t’i drejtohen eksodit akademik drejt vendeve të rajonit e drejt Evropës, vjen një tjetër goditje fatale për ëndrrat e tyre nga Rama.

Tarifat e Bachelorit, të cilat miratohen nga qeveria, nuk kanë konsideruar kërkesat e tyre protestuese.

Ato sërish janë të plota dhe penalizuese për familjet e studentëve.

Përgjysmimi ishte një dhelpëri momentale e monumentale, për të zbutur zemërimin që mori përpara qeverinë Rama.

Pakti për Universitetin ishte thjesht një Pakt për Mashtrimin e rradhës.

Edhe Karta e studentit ishte mashtrim, edhe tarifat, edhe kushtet e konvikteve e gjithçka.

Rama nuk mund të quhet Kryeministër më, për mijëra arsye, për mijëra grabitje, për mijëra mashtrime.

Në thelb Rama i urren studentët, sepse ata tronditën themelet e regjimit të tij të votës së vjedhur në bashkëpunim me krimin, të ekonomisë së vjedhur në mënyrë kriminale, të së ardhmes së vjedhur hajdutërisht.

Ai e urren universitetin, urren kërkimin shkencor, urren dijen, si njeriu i palarë që urren ujin.

E vetmja zgjidhje është protesta!!!!

Por tani jo vetëm e studentëve.

Duhet të jetë e tyre, e pedagogëve, kërkuesve shkencorë e qytetarëve solidarë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dikur prezantonte lajmet me gjoks jashtë/ Aktorja “çmend” meshkujt me fotot provokuese

Publikuar

-

Aktorja e “Duplex” Eliona Pitarka u bë e njohur fillimisht në “Zjarr TV”, ku prezantonte lajmet me dekoltenë komplet të hapur.

Më pas ajo nisi karrierën e saj si aktore në “Apartamentin 2XL” ku u identifikuar për format e saj perfekte, për të vazhduar në “Duplex”.

Së fundi Eliona është duke kaluar pushimet e verës në shtetin fqinj Greqinë, nga ku po “çmend” fansat me fotot provokuese./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE