Connect with Us

Çfarë duhet të bëni para se të mbushni 40 vjeç? Ja çfarë thotë dermatologia

Life Style

Çfarë duhet të bëni para se të mbushni 40 vjeç? Ja çfarë thotë dermatologia

Publikuar

-

1.Bëni kontrolle të lëkurës nga koka te këmbët

Jo vetëm që duhet të kujdeseni për shkëlqimin e lëkurës, por edhe për shëndetin e saj. Duhet të siguroheni që lëkura juaj është e mbrojtur në mënyrën e duhur.

2.Përdorni një serum me vitaminë C

Dermatologët bien dakord që vitamina C është një nga përbërësit më të rëndësishëm, që duhet të përdoret në të 20-tat dhe 30-tat, pasi ndihmon në parandalimin e njollave të errëta dhe rrit kolagjenin.

3.Përdorni skrab dy ose tre herë në javë

Ndihmon në heqjen e lëkurës së vdekur dhe që të ruani një shkëlqim të fytyrës.

4.Mos harroni kurrë të vendosni kremin kundër diellit

Ky produkt duhet të jetë kryesori në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës, për të shmangur rrudhat dhe njollat e errëta të lëkurës.

LEXO EDHE:  Trajtimet më të mira të lëkurës për secilën moshë

5.Merrni një krem hidratues zbutës

Dermatologët rekomandojnë që të zgjidhni kremra me përbërës, që hidratojnë sa më shumë lëkurën, si “sodium hyaluronate”. Ky përbërës është një derivat i acidit hialuronik, që është i domosdoshëm për të pasur një lëkurë sa më rinore.

6.Kujdesuni për lëkurën nga mëngjesi në darkë

Pavarësisht se çfarë produktesh zgjidhni, më e rëndësishmja është që ta lani fytyrën para se të flini.

Burimi: Byrdie

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Shenjat më të nxehta të horoskopit për verën 2020

Publikuar

-

Nga

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre. Duke hedhur sytë tek disa dhe veçanërisht duke favorizuar të tjerët, le të shohim se cilat janë shenjat më të nxehta të zodiakut të verës 2020?

Ata që tërheqin dhe që jetojnë ditë të mbushura me emocione. Sepse dihet që në këtë sezon, gjithçka bëhet më e fortë, shqisat zgjohen. Të gjithë bëhen më të bukur dhe sensualë. Pra, le të zbulojmë se cilët janë ata që do të jenë të pakrahasueshëm për sa i përket shpirtrave të nxehtë!

Shenjat më të nxehta të zodiakut të verës 2020

Akrepi

Pas një periudhe të kaluar thuajse në heshtje, vjen zgjimi i shenjës më seksi dhe më pasionante të Zodiakut. Ata lënë mënjanë vështirësitë e punës dhe një lodhje të caktuar themelore dhe ne e shohim atë më të nxehtë se kurrë. Çiftet tashmë do të gjejnë një vrull krejt të ri falë një Akrepi veçanërisht të egër. Duke dashur të rikuperojë kohën e humbur, Akrepi do të çlirojë githë sensualitetin e tij! Ata që janë beqarë, do të favorizohen nga takime shumë stimuluese dhe madje mund të hasin disa pavendosmëri në zgjedhje. Do të jetë një verë vërtet e paharrueshme për të gjithë!

LEXO EDHE:  Ndoshta jeta nis pas të 40-tave, pas zhgënjimeve më të mëdha

LEXO EDHE:  Diferenca në moshë i shokon të gjithë/"Azra" martohet me këngëtarin e njohur

Virgjëresha

Ndër shenjat më të nxehta të verës çuditërisht ne gjejmë shenjën e Virgjëreshës. Yjet do të ndezin shqisat e tyre në kurriz të atij racionaliteti që i shoqëron ato në çdo fushë të jetës. Por ne jo gjithmonë mund të kontrollohemi në mënyrë të arsyeshme dhe ata që kanë lindur nën këtë shenjë më në fund do ikin dhe do jetojnë momente të vërteta zjarri.

Peshorja

Në këtë verë të vitit 2020 shenja e Peshores do t’iu jap zë instinkteve që do ta bëjnë atë të jetojë një sezon veçanërisht të pasur me lajme dhe emocione. Ata që janë në çift do të dëshmojnë se janë më të lirë, duke u dhuruar momente befasuese partnerit të tyre. Beqarët, nga ana tjetër, do të guxojnë pak më shumë, duke i dhuruar vetes kohë të lirë dhe pasion.

Për të gjitha shenjat e tjera të zodiakut sigurisht që do të ketë lajme dhe takime të reja. Dhe mbani mend se gjithçka varet nga guximi juaj: guxoni pak më shumë. Në verë mundeni!

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Bjonde dhe kaçurrelse/ Rudina Magjistari ndryshon ‘look’ dhe duket kaq ndryshe

Publikuar

-

Nga

Bjonde dhe kaçurrelse/ Rudina Magjistari ndryshon ‘look’ dhe duket kaq ndryshe

Moderatoren Rudina Magjistari jemi mësuar ta shohim gjithmonë me flokë të drejta bjonde.

Por, së fundmi moderatorja ka vendosur që të ndryshojë modelin e flokëve duke u kthyer në një kaçurrelëse.

Përmes një fotoje të publikuar në Instagram, Rudina ka pyetur ndjekësit “Po apo jo” për lookun e saj të ri. E sigurisht që komentet kanë qenë mjaft pozitive, me moderatoren që duket mjaft bukur me modelin e ri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Me ardhjen e verës vijnë edhe surprizat/ Plotëso veshjen tënde me aksesorët e “Preciosa”

Publikuar

-

Nga

Preciosa, dyqani i markave më të njohura të orave, bizhuterive dhe aksesorëve të ndryshem mendon gjithmonë për klientet! Tashmë Preciosa vjen me pikën e saj më të re në TEG.

Vera tashme ka ardhur, orat dhe aksesorët janë nje domosdoshmëri për të kompletuar veshjen tuaj për tu dukur i/e plotesuar gjatë diteve të nxehta të verës.
Në Preciosa Watches & Jewellery do të gjeni një larmishmëri modelesh për të gjitha tipet e njerëzve, duke filluar nga sportivët e deri te klasikët.

Bizhuteritë e famshme Çeke me kristalet shumëngjyrëshe Preciosa, si dhe orat e firmave më të njohura TISSOT, C.Klein, Guess, Cavalli, Festina, Pierre Lannier etj
Mos shumllojshmërisë se markave të njohura, gjeni edhe ‘Pierre Lannier’ që sjell për ju orat super cilësore, të bukura, fine dhe tepër tërheqëse per syrin.

LEXO EDHE:  Studimi: Diferenca që keni në moshë tregon se sa do t’ju zgjasë lidhja

LEXO EDHE:  Himarë/Vetëhidhet në humnerë, humb jetën 40 vjecari

Mos u mendoni dy here, orat e bukura të Pierre Lannier mund t’i beni tuajat me çmimet më të mira në treg! Preçiosa medon gjithmone për ju dhe “xhepin” tuaj!
Preciosa, e gjeni gjithashtu në QTU, Toptani, Ring Center, Myslym Shyr dhe ish Bllok dhe së fundmi edhe në TEG!

Kudo që të shkoni Preciosa ndodhet pranë jush me orat, bizhuteritë dhe aksesorët me “in” të momentit.

 

LEXO TE PLOTE