Connect with Us

Çështja “Babale”/ Salianji flet për surpriza

Aktualitet

Çështja “Babale”/ Salianji flet për surpriza

Publikuar

-

Ish deputeti demokrat, Ervin Salianji gjatë prononcimit të tij për mediat pas seancës gjyqësore për çështjen “Babale” ka akuzuar prokurorët të cilët sipas tij duhet të kishin marrë të pandehur Agron Xhafajn dhe jo atë.

Sipas Salianjit , të pandehur duhet të jenë dy drejtues të policisë dhe një deputet i PS-së.

Salianji ka paralajmëruar surpriza dhe publikime të reja për këtë çështje.

“Prokurorët duhet të ishin sot në krahun tonë dhe të kishin marrë të pandehur Agron Xhafën. Ndërkohë që prokurorët ishin në krah të avokatëve të xhafajt. I kërkova prokurorisë të marrë të pandehur Albert Nushin dhe Fredi Alizotin pasi të gjithë e kanë parë nga përgjimet e Prokuriorisë që unë kam bërë publike. Nuk më intimidojnë dot mua sado të përpiqen unë do të vazhdoj betejën time. Prokurorëve i thash atë që e kam thënë në public që duheshin marrë të pandehur dy drejtues të policisë si dhe një deputet të Partisë Socialiste. Por do të ketë surpriza dhe publikime të tjera”,-tha Salianji./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  Salianji bën llogaritë me eksperët e PD/ Ja sa para ka humbur në muaj një bar kafe

LEXO EDHE:  I çmendur pas Gentës/ Biznesmeni turk i kushton fjalët më të bukura të dashurisë

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli provokon luftë me Jeruzalemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Publikuar

-

Nga

Izraeli provokon luftë me Jezuralemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Është tensionuar në Izrael ku kanë filluar sulme ajrore me raketa kundër militantëve në Rripin e Gazës.

Ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha se 20 vetë, përfshirë fëmijët, kanë vdekur në sulme.

Duket se tensionet kanë kapur kulmin, aq sa Hamasi ka sulmuar me raketa mbi Jeruzalem, sa që detyruan edhe parlamentit të evakuohet, shkruan BBC news.

Kundërpërgjigjia nuk vonoi dhe Izraeli nisi sulmet ajrore mbi Gaza, ku ndodhet dhe baza e militantëve të Hamasit.

LEXO EDHE:  Salianji bën llogaritë me eksperët e PD/ Ja sa para ka humbur në muaj një bar kafe

LEXO EDHE:  Vizita në Korçë/ Edi Rama fushatë për Spahon dhe Salianjin

Prej ditësh vijojnë tensionet kryesisht mes protestuesve palestinezë dhe Policisë së Izraelit, ndërkohë që Hamasi i Gazës ka kërcëntuar vazhdimisht se do të sulmojë.

Nga pala izraelite ndërkohë pretendojnë se kanë vrarë 3 militantë të Hamasit, kurse kryeministri Netanyahu ka theksuar se Hamasi tashmë ka kaluar vijën e kuqe.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Publikuar

-

Nga

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar mbrëmjen e sotme atentatin në Vlorë, ku mbeti i vrarë 40-vjeçari Bledar Birçaj.

Në një intervistë për “Opinion”, Hoxha deklaroi se pjesë e këtij atentati ishin dy qitësa, që sipas tij janë profesionistë dhe arritën të kryenin objektivin e tyre për 5 sekonda.

Janë dy qitës dhe janë me eksperiencë. Ata janë të koordinuar në mënyrë perfekte se nuk e kanë dëmtuar personin tjetër që ishte pasagjer. Viktima është një njeri 45 vjecc. Agresorit të parë i bie automatiku dhe në atë moment del personi që ishte në sedilien e pasme. Nëse ata domnin të shkaktonin viktima të tjerë e kishin më të lehtë. Viktima ka ardhur para tre javësh nga Spanja. Ajo që bën përshtypje është fakti që të dy qitësat mbajnë një pozicion diagonal për të mos dëmtuar pasagjerin. Është një fragment sekonde, jo më shumë se 5 sekonda. Është një goditje shumë e shpejt. Kjo është vrasje tipike mafioze”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE