Connect with Us

Breshëri plumbash në mes të qytetit/ Zbardhet ngjarja

Aktualitet

Breshëri plumbash në mes të qytetit/ Zbardhet ngjarja

Publikuar

-

Plagoset me armë zjarri 50-vjeçari/ Autorët me një mjet tip “Benz”

Policia ka zbardhur ngjarjen dhe identifikuar autorët e ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme në lagjen nr 17 Durrës , ku dy të rinj kanë qëlluar me armë zjarri duke i shkaktuar dëmtime mjetit në pronësi të shtetasit A.J.,53 vjeç.

Sipas uniformave blu, është bërë identifikimi dhe janë shpallur në kërkim dy shtetasit E.H., 33 vjeç dhe Sh.Gj.,21 vjeç, banues në lagjen nr 8 Durrës.

LEXO EDHE:  Kapet me para dhe kokainë/ Dëbohet nga Italia trafikanti shqiptar

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit Sh.Gj., Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale disa fishekë.

Policia vazhdon punën intensive për kapjen e personave të shpallur në kërkim si dhe gjetjen e armës së zjarrit .

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme./ CNA.al

“Luftë” në Durrës/ Të rinjtë përplasen me armë zjarri

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Lulzim Basha kryeson bindshëm në Shkodër/ Zbardhet rezultati

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha kryeson bindshëm në Shkodër/ Zbardhet rezultati

Në Shkodër është mbyllur procesi i numërimit të votave për kreun e ri të PD.

Burime për CNA.al bëjnë me dije se ka fituar Lulzim Basha me shumicë votash.

Nga 3100 anëtarë me të drejtë vote, rezultati është ky:

1037 vota Lulzim Basha

148 vota Agron Shehaj

14 vota Fatbardh Kadilli

20 vota Edit Harxhi/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përfundon  numërimi në Belsh/ Ky është rezultati final

Publikuar

-

Nga

Përfundon  numërimi në Belsh/ Ky është rezultati final

Ka përfunduar numërimi në bashkinë Belsh. Nga 396 votues kryeson Lulzim Basha, ndërsa nuk ka dalë asnjë votë e pavlefshme.

Sipas burimete të CNA.al rezultati është ky: Lulzim Basha 366 vota, Agron Shehaj me 18 vota, Edith Harxhi me 2 vota dhe  Fatbardh Kadilli me 10./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tepelena “mbështet” Bashën/ Sa vota ka siguruar

Publikuar

-

Nga

Edhe në Tepelenë kryeson Lulzim Basha. Burime për CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki Basha ka marrë mbështetjen e 96 demokratëve, Agron Shehaj ka arritur të sigurojë 46 vota, e ndjekur nga Edith Harxhi me 5 vota dhe Fatbardh Kadilli me 3 vota.

Gjithësej 152 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE