Connect with Us

Habisin shkencëtarët:”Nëse nuk i lëshoni gazrat,mund të përfundojnë duke dalë nga goja”

Life Style

Habisin shkencëtarët:”Nëse nuk i lëshoni gazrat,mund të përfundojnë duke dalë nga goja”

Publikuar

-

Për t’i shpëtuar sikletit, jeni munduar të mbani gazrat duhet të dini që ato e gjejnë gjithsesi një mënyrë për t’u larguar nga organizmi juaj.Collins, dietolog dhe ekspert ushqimi tregon  se mbajta e gazrave mund të shkaktojë fryrje të abdomenit dje gazrat e mbajtura me zor mund të përfundojnë duke dalë nga goja.

Ky proces, sipas tij, mund të bëjë që disa prej këtyre gazrave të përthithen dhe më pas të nxirren jashtë trupit tuaj me frymë nxjerrje.

LEXO EDHE:  Deklarata e SHBA-së lë me gisht në gojë Ramën, Bashën dhe Metën

Profesori Clare Collins shpjegon:

Nëse nuk i lëshoni gazrat, një sasi prej tyre do të thithet në qarkullim dhe do të dalë jashtë me anë të frymës suaj.”

/Burimi:http://www.ladbible.com/news/interesting-holding-in-farts-could-make-them-come-out-of-your-mouth-20190409?c=1554801519059%3Fsource&fbclid=IwAR3x4SDE5tUT8j9yqB3GCBzrpYXwLHzwEFdx0zcQuYFGwE6AovoPY8RFGkM

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kejvina Kthella nuk ndalet/ Vjen sensuale me një look të ri

Publikuar

-

Nga

Kejvina Kthella nuk ndalet/ Vjen sensuale me një look të ri

Modelja dhe ish-velina e emisionit “Xing me Ermalin” Kejvina Kthella, di gjithmonë se si t’i kthejë sytë nga vetja.

Ajo njihet si një vajzë guximtare që nuk trembet nga asgjë dhe askush, madje edhe kritikat i merr mjaft me sportivitet.

Fotot provokuese e vënë gjithmonë në qendër të vëmendjes së mediave rozë, por pak më parë ajo na ka ardhur me një look të ri.LEXO EDHE:  Vizitori i parë ndëryjor në sistemin tonë diellor/ Shkencëtarët tregojnë si mund të jetë formuar

Modelja ka ardhur për publikun me një foto sensuale dhe me flokë të kthyera në brune dhe jo bjonde siç jemi mësuar ta shohim.

LEXO EDHE:  Shkencëtarët gjejnë “sekretin”e jetëgjatësisë, zbulohet mënyra që do t’i bëjë njerëzit të jetojnë me gjatë

Edhe me këtë look, Kejvina duket shumë e ëmbël, ndaj edhe ka marrë shumë komente pozitive./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Enca tërbon rrjetin/ Provokon ndjekëset: Edhe burri jot e di se…

Publikuar

-

Nga

Enca tërbon rrjetin/ Provokon ndjekëset: Edhe burri jot e di se…

Enca Haxhia është një ndër femrat më provokuese të showbizzit dhe gjithmonë merr vëmendjen e mediave me fotot e videot që publikon në rrjetet sociale.

Pak më parë ajo ka postuar një tjetër foto tejet sensuale, ku shihet e veshur vetëm me bikini të zeza.Ajo nxjerr në pah format bombastike, por këtë herë shoqëruar me një mesazh për ndjekëset e saj.

LEXO EDHE:  Shkencëtarët arrijnë të krijojnë veshkë funksionale të rritur në laborator

LEXO EDHE:  70 mijë vjet më parë, një yll alien “shkeli” sistemin tonë diellor

Këngëtarja provokon të gjitha femrat, pasi krahas fotos shkruhet që: “Edhe burri jot e di që Enca e bën më mirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Shfrytëzojini pushimet duke ecur buzë detit/ Të mirat që i bëni trupit tuaj

Publikuar

-

Nga

Shfrytëzojini pushimet duke ecur buzë detit/ Të mirat që i bëni trupit tuaj

Vera është stina më e preferuara e vitit. Pushimet, deti, rrezet e diellit, këto janë disa nga momentet e relaksit që shijojmë kur jemi pranë detit.

Por përveç kësaj teksa bëni pushimet dhe relaksoheni mund ta shfrytëzoni këtë periudhë për të bërë dhe ecje buzë detit, në rërë, gurë apo ujë.

Jo vetëm që është diçka shumë e këndshme por dhe e shëndetshme. Në fakt ka disa të mira të të ashtuquajturës “ecje anës detit”.

Të ecni pa këpucë në rërë lejon këmbët të lëvizin në mënyrë natyrale dhe të stimulojë qarkullimin e gjakut. Është mirë që këtë ecje ta bëni kur temperaturat nuk janë shumë të larta si për shembull herët në mëngjes apo në darkë vonë.

LEXO EDHE:  Shkencëtarët arrijnë të krijojnë veshkë funksionale të rritur në laborator

LEXO EDHE:  Deklarata e SHBA-së lë me gisht në gojë Ramën, Bashën dhe Metën

Më poshtë do të gjeni të listuara disa prej përfitimeve të shumta që sejll të ecurit në rërë.

 

1-Digjni shumë kalori dhe pa shpenzuar asgjë.

 

2-Ecja në plazh ju ndihmon për të shkarkuar tensionin.

 

3-Furnizoheni me vitaminë D.

 4-Të ecni zbathur në plazh është mirë për të forcuar muskulaturën.

 

5-Të ecni zbathur në breg të detit masazhoni tabanin e këmbës.

 

6-Eksfolioni lëkurën.

 

7-Luftoni fryrjen e këmbëve.

 

8-Mbusheni me energji pozitive.

 

9-Ju kthehet humori i mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE