Foto/Rita Ora në Kosovë, por pamjet nuk janë aspak të gëzueshme – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Foto/Rita Ora në Kosovë, por pamjet nuk janë aspak të gëzueshme

Publikuar

-

Ditën e hënë këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, mbërriti  në Kosovë, ku do të qëndrojë për një vizitë 3-ditore.

Qëllimi i saj nuk është ndonjë koncert i mundshëm, por në kuadër të një misioni bamirësie, ndërsa është planifikuar të takohet me viktimat e dhunës seksuale.Rita po bashkëpunon me firmën e njohur ndërkombëtare, “Escada”, për të cilët ka dizajnuar disa çanta, ku 15 euro nga shitja e çdo çante do të ndahet pikërisht për organizatën “Women for Women International”.

Ndërsa shoqërohet në këtë vizitë me nënën dhe babanë e saj, këngëtarja me origjinë shqiptare ka vendosur që të qëndrojë diskrete rreth axhendës së saj.

LEXO EDHE:  “Koha për ndryshim”/ Afërdita Dreshaj na befasoi me pamjen e saj

Ajo nuk ka publikuar asgjë deri më tani, por e vetmja që na tregon detaje është e ëma, Vera Ora.

Në foton e postuar prej saj në Instgram, pamja nuk duket aspak e gëzueshme, pasi ajo që dallojmë janë shtëpitë në gjendje të mjerueshme.

Imazhet mësohet se janë realizuar një prej lagjeve të Ferizajt, ku Rita Ora ka takuar familjet e varfra, mes të cilëve ka pasur fëmijë dhe gra të dhunuara.

 

 

Aktualitet

“Ajo provokoi me simbolet e shqiponjës”/Stilisti shqiptar zbulon prapaskenat e Eurovizion

Publikuar

-

Pak ditë më parë pas performancës së Jonida Maliqit, mediat serbe shkruan se ajo i provokoi me simbolin e shqiponjës dhe nuk ka folur fare me përfaqësuesen e Serbisë.

Por stilisti Ardi Asllani i cili u kujdes për paraqitjen e Jonidës, ka publikuar një shkrim në Instastory, ku flet rreth kësaj çështje.

“Përpara se ta bëni lajm: Nuk kam asgjë me asnjë shtet pjesëmarrës, por këngëtarja e shtetit të përmendur më parë, në 10 ditë prova dhe pse ndanim të njëjtin korridor në ‘backstage’, prej 1 metër e 30 cm,  nuk ngriti njëherë kokën të përshëndeste, ritual kortezie që ndodhte rëndom me të gjithë pjesëmarrësit si dhe me mediat serbe që u pikëlluan nga shqiponja në finale”, ka shkruar Ardi në postimin e tij.

LEXO EDHE:  “Koha për ndryshim”/ Afërdita Dreshaj na befasoi me pamjen e saj

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Po kopjon Oriola Marashin”/Komentuesit “masakrojnë” Kejvina Kthellën me pyetjet

Publikuar

-

Në fotot e fundit modelja Kejvina Kthella ka pozuar për një nga markat shume prestigjioze në botë, “Guess”. Ajo shfaqet me të brendshme dhe i ka provokuar të gjithë ndjekësit me sensualitetin e saj.

Kejvina ka marrë një mesazh në opsionin “pyetje-përgjigje” në Instagram, ku një fans i thotë që po kopjon Oriola Marashin me “Guess”.

LEXO EDHE:  “Koha për ndryshim”/ Afërdita Dreshaj na befasoi me pamjen e saj

“Un skam nevojë të kopjoj Oriolën e as Oriola mua, bota është e madhe, ka mundësi për të gjithë”, u shpreh ajo.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Duhet të pi disa shotsa”/Aktorja e njohur tregon skenat e seksit në filmat e saj

Publikuar

-

Aktorja e njohur Jessica Alba është shprehur së fundmi për rolet e saj në filma dhe skenat e seksit.

Ajo dhe bashkëshorti i saj Cash Warren kanë folur në një intervistë për “The Skinny Confidential Him&Her Podcat” duke thene se:

“Çfarë është e këndshmë për një partner që e kupton biznesin…është që ai e kupton çfarë duhet bërë. Unë punoj 16 orë në ditë, nuk është magjepësesë, është shumë intensive.Mendoj se Pierce Brosnan dhe Bruce Willis janë djem shumë tërheqës, por është e çuditshme. Kur zgjedh të jesh me dikë në atë mënyrë, është shumë intime. Po merr frymë mbi dikë, është e gjitha aty, po i nuhat lëkurën… Do të zgjedhësh me kë do e bën këtë dhe duhet vërtetë të pretendosh.”

LEXO EDHE:  “Koha për ndryshim”/ Afërdita Dreshaj na befasoi me pamjen e saj

Dhe pasi moderatorja Lauryn Evarts Bosstick u shpreh se asaj do i duhej të pinte shotsa tekile nëse do ishte në vendin e aktores, Jessica u përgjigj:

“Më duhet dhe mua. Duhet të them që jam joprofesionale, 100%. Sepse ndihem sikur nëse jë vërtetë i mirë nuk ke pse e bën këtë. Ndonjëherë ka ditë dhe ditë me të njëjtën gjë, dhe duhet të rikrijosh momentin çdo herë, të rikrijosh kulmin e intimitetit nga ky kënd dhe ai kënd dhe nga ai këndi tjerër. Dhe meqë ra fjala- të gjithë janë aty! Asgjë nuk ndodh duke qenë vetëm në dhomë.”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Trending

Read previous post:
Arrestohet 26 vjeçari shqiptar në Itali/ Transportonte drogë me makinë

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me drogë në makinë. Kokaina me peshë 3.5 kg ishte fshehur...

Close