Connect with Us

Eurovizion/Zbulohet shifra marramendëse që do të paguhet këngëtarja e famshme për dy këngë

Kryesore Show Biz

Eurovizion/Zbulohet shifra marramendëse që do të paguhet këngëtarja e famshme për dy këngë

Publikuar

-

Festivali europian i këngës “Eurovision” do të mbahet këtë vit në Tel Aviv në muajin maj. Vec konkurrenteve , si e ftuar speciale do të jeteë edhe këngëtarja e famshme amerikane,Madonna. Diva e muzikës pop ka pranuar me marrëveshje që të jetë e ftuara speciale e eventit, që do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit, në maj.

60-vjeçarja do të performojë dy këngë, një hit dhe një projekt të ri. Performanca e saj rezulton të jetë një nga shfaqjet më të shtrenjta sipas “Haartez”, pasi Madonna do të paguhet plot 1 milion dollarë.

LEXO EDHE:  Madonna s'ka turp nga lakuriqësia

Ajo mësohet se do të shoqërohet nga 160 persona për shfaqjen 1 milion dollarëshe. Mësohet se ajo ka pasur përplasje me producentët e spektaklit, sepse kënga që ka planifikuar të performojë përmban një mesazh politik.

Performanca e “Eurovision”-it do të jetë e katërta për Madonna-n në Izrael. Ajo ka performuar më parë atje në vitin 1993, 2009 dhe 2012.

Kujtojmë se Shqipëria do të përfaqësohet në festivalin europian nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”.

Burimi: Daily Mail

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Publikohet lista e fondeve vjetore/ KQZ u jep 140 milionë lekë 6 partive

LEXO EDHE:  Ju paguheni për të jetuar në këtë qytet të Italisë

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Madonna s’ka turp nga lakuriqësia

LEXO EDHE:  Ju paguheni për të jetuar në këtë qytet të Italisë

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Video-Shkojnë për të xhiruar videoklipin në Durrës/ Çifti përballet me një të papritur

LEXO EDHE:  Të gjthë ata që kanë Android tani do paguajnë 40$/Ja arsyeja

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: