Connect with Us

Vendi pushtohet nga reshjet e shiut/Si do të jetë moti gjatë javës

Aktualitet

Vendi pushtohet nga reshjet e shiut/Si do të jetë moti gjatë javës

Publikuar

-

Kjo javë nuk do të na japë aspak idenë e pranverës! Ndërsa javën e kaluar u parashikua që vendi do të përfshihej nga reshjet e shiut, në fakt e tillë do të jetë situata këtë javë.

Sipas meteorologëve, parashikohet që nga sot dhe deri në fund të javës i gjithë vendi do të përfshihet nga moti i ftohtë.

Po ashtu në pjesën më të madhe të vendit do të ketë reshje shiu, ndërsa nuk përjashtohet dhe mundësia për reshje dëbore në zonat malore.

Nga sot dhe në vazhdim duhet që të shtoni një veshje më shumë, pasi do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave. Situata shihet se do të ndryshojë paksa vetëm ditën e diel.

LEXO EDHE:  +18/Pas ndarjes provon 7 burra brenda javës, 24-vjeçarja tregon eksperiencën e saj

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalin protestat/ Duam një përgjigje nga ata që bënë kontratën

Publikuar

-

Nga

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalin protestën/ Duam një përgjigje nga ata që bënë kontratën

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit janë ngritur në protestë për pagat e prapambetura.

Prandaj janë mbledhur përsëri para unizës ku ata punojnë.Nafëtarët janë shprehur se do të vijojnë të protestojnë derisa të marrin një përgjigje nga ata që bënë kontratën.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë/ Mesazhi i fortë i Yuri Kim

Publikuar

-

Nga

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë/ Mesazhi i fortë i Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Kim shprehet se çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset demokratike.“Çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset e vetëqeverisjes demokratike. Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyre. Ata respektojnë Sundimin e Ligjit, mbrojnë jetën dhe pronën, dhe respektojnë liritë, dinjitetin dhe barazinë e çdo personi”, shkruan Kim në një postim në Twitter./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Të gjitha sukseset e “kapter” Sandër Lleshajt në Ministrinë e Brendshme

Publikuar

-

Nga

"Kapter" Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Sandër Lleshaj u emërua ministër i Brendshëm në nëntor të vitit 2018, pas largimit të papritur të paraardhësit të tij, Fatmir Xhafaj.

Pasi la gradat e gjeneralit dhe veshi ato të kapterit të partisë, Sandër Lleshaj filloi të numërojë “sukseset” e tij të njëpasnjëshme.

Sapo mori detyrën e ministrit të Brendshëm, në vend që të merrej me rendin dhe sigurinë, Lleshaj e filloi me urdhëra qesharakë, si ai që ndalonte punonjësit të frekuentonin ambientet e jashtme të institucionit gjatë orëve të punës.

Më pas Lleshaj ka nxjerrë një tjetër urdhër, po kaq të “rëndësishëm”.

Lleshaj urdhëroi që “Policët mbi peshë dhe me bark nuk do kryejnë shërbim në vende të dukshme”.

Por ajo që bine në sy është pika 8 e urdhëresës ku thuhej se punonjësit e policisë në mbipeshë të cilët në dokument quhen “barkdërra” do bëjnë shërbim vetëm në vende të padukshme, kjo për të mbajtur larg syrit të opinionit publik, paraqitjen jo estetike të tyre.

Në rreth dy vite në krye të këtij institucioni, përveç faktit që mbyti opozitën me gaz, sapo mori detyrën e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ka numëruar “suksese” të pafundme në detyrën e tij. Sidomos në 6-mujorin e parë të vitit 2020, ai shënoi si gjashtë-mujorin e parë me më pak aksidente dhe më pak vrasje dhe ngjarje kriminale.

Në fakt Sandër Lleshaj shet mend dhe e promovon këtë si rezultat spektakolar, kur në këto gjashtë muaj, tre muaj Shqipëria ishte e izoluar.

Nuk kishte as makina në rrugë, as njerëz.

Shyqyr që shqiptarët nuk vranë veten duke parë Sandër Lleshajn në televizor, apo së fundi me një BMW luksoze që e ka përfshirë ministrin në një skandal të papërsëritshëm.

LEXO EDHE:  “Çmendet” moti/Dita e Verës do të jete e ngrohtë apo e ftohtë ?

LEXO EDHE:  +18/Pas ndarjes provon 7 burra brenda javës, 24-vjeçarja tregon eksperiencën e saj

Ish-gjenerali që u bë “kapter” partie, duket se po ngrys ditët e fundit në Ministrinë e Brendshme, por ende nuk ka sqaruar se pse urdhëroi Policinë e Shtetit që t’i blinte makinën luksoze, me një procedurë skandaloze, të cilën po përpiqet ta mbajë të fshehtë.

Në fakt sot përtej “sukseseve”, Sandër Lleshaj është sot “kapteri” me Limuzinë, që dje hëngri dru politik nga lart dhe që sot nuk vlen më të merret askush.

Sandri nuk vlen më për asgje, tani as ne skemi pse merremi me të, ai ka ikur tashmë, ka njerëz më tërëndësishëm që pritet ta zëvendësojnë si Klevis Balliu apo Grida Duma me Mirela Tabakun, “kapteri i rahur nga Rama”, vlen më pak se këta./ CNA.al

Lleshaj merr vendimin drastik/ Zbulohet urdhëri për “policët barkderra”

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër Lleshajn

“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjetEkskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Sandër Lleshaj, “kapteri” me limuzinë

“Ministri i Lalzit”/ Sandër Lleshaj hesht për vilën luksoze

Skandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Foto+Video/ Zbulohet vila e ministrit të Ramës në Gjirin e Lalzit

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Ministri i Brendshëm përfshihet në skandal/ Fshehu një vilë në Gjirin e Lalzit?

Foto+Video/ Zbulohet vila e ministrit të Ramës në Gjirin e Lalzit

LEXO TE PLOTE