Video/Edhe pse shtatzënë në muajin e fundit, balerina shqiptare nuk ngurron të kërcejë – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Video/Edhe pse shtatzënë në muajin e fundit, balerina shqiptare nuk ngurron të kërcejë

Publikuar

-

Albana Dapi prej vitesh tashmë është pjesë e trupës së baletit të “Albi Nako Dance” dhe për ju që ndoshta nuk e njihni me emër, është ajo vajza që gjithnjë ka rënë në sy për pamjen e saj.

Albana është shtatzënë për herë të parë dhe brenda pak ditë do të vijë në jetë fëmija i saj që do i japi statusin e nënës.

Por edhe pse është shtatzënë Albana nuk heq dorë nga kërcimi.

Ajo ka publikuar  në Instagram një video shumë të lezetshme duke kërcyer me dy kolegët e saj, Eni Balla dhe Ensa Llaci.

 

 

Kryesore Show Biz

“Po kryente marrëdhenie me një mashkull”/Çifti ndahet në mes të dasmës

Publikuar

-

Historia e pabesueshme tregohet nga Willy, një këngëtar dasmash, i cili telefonoi për emisionin “Lunatici” në Radio Rai2.Në Abruzo të Italisë pa mbaruar ende dasma dhëndri dhe nusja ndërprenë gjithçka në mes, .

Muzikanti tha se dhëndri u kap duke bërë seks në banjë me një mik.

“Ata e kapën dhëndrin duke festuar në mënyrë të çuditshme. Nuk mund të gjendej. Dasmorët po prisnin tortën, por ai ishte zhdukur. Ata mendonin se ndihej keq ose shkoi për të pirë duhan. Në vend të kësaj, një i afërm i nuses e gjeti atë në banjë duke “festuar”. Po bënte seks me një mikun e tij”.

“Për atë Zot, nuk ka asgjë të keqe për të bërë dashuri midis dy burrave, por nëse sapo jeni martuar me një grua dhe ju kapeni në banjë me një mikun tuaj, ka diçka të gabuar. Nusja filloi të qante dhe ai nuk ishte shumë mirë”, shtoi muzikanti.

“Të afërmit e tij erdhën tek unë për të më thënë se duhej të ndaloja muzikën sepse nuk kishte asgjë për të festuar. Në 29 vjet të kësaj pune, diçka si kjo nuk më ka ndodhur kurrë”.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Foto/Fëmijët e pasur të Mynihut, ekspozojnë luksin në Instagram

Publikuar

-

Fëmijët e pasur të Gjermanisë po nisin një tjetër trend.

Beteja ka filluar në qytetin e Mynihut ku ata janë ndër të parët që kanë vendosur që të dalin nga korniza e shtetit të tyre e të reklamohen si më të veçuar, duke hapur kështu një tjetër “betejë” atë mes fëmijëve të pasur të qyteteve të ndryshme.

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Si mund të studiosh juridik pa pasur gjimnaz?”/Kim Kardashian “masakrohet” nga komentuesit

Publikuar

-

Kim Kardashian ka zbuluar se kishte vendosur të fillonte praktikën per juridik, pasi ndihmoi në lirimin e Alice Marie Johnson nga burgu, vitin e kaluar. Ajo ishte takuar me presidentin Trump për të kërkuar lirimin e gjyshes 63-vjeçare, që gjendej në burg për shkak të një dënimi të përjetshëm të vitit 1996 për trafik kokaine.Por për Kimin, hyrja e saj në këtë rrugë nuk ka të bëjë aspak me privilegje apo parà. Ajo tha se po studionte natë e ditë dhe se nuk ka asgjë që mund të të pengojë në ndjekjen e ëndrrave.

E gjitha kjo është pritur edhe me kritika, pasi shumëkush mendon, e nuk heziton ta shprehë në rrjetet sociale, se ajo mund të studiojë për drejtësi vetëm për shkak të pasurisë dhe famës.Ylli i Kardashianëve sqaron po ashtu edhe konfuzionin e krijuar nga zërat se, ajo po studion për t’u bërë avokate pa përfunduar gjimnazin. Ajo konfirmon se është e vërtetë që nuk e ka përfunduar shkollën e mesme, por ka kreditet e mjaftueshme për të marrë pjesë në “të lexosh ligjin”, që është shkollë drejtësie ku bën praktikë me avokatë.

“Për 4 vitet e ardhshme do të studioj të paktën 18 orë në ditë dhe do të kem teste me shkrim apo me zgjedhje, çdo muaj”, shkruan ajo në një postim në Instagram.

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Aktualitet17:04 - 14 Prill, 2019

Venezuela bllokon sinjalin e “Deutsche Welle”-s

Autoriteti i Audioviziv i Venezuelës ka hequr nga rrjeti kabllor sinjalin transmentues të “Deutsche Welle”-s. Reagim ndaj emisioneve speciale për...

Aktualitet16:54 - 14 Prill, 2019

Trump thirrje demokratëve: Ndryshoni menjëherë ligjet për emigracionin!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, përgënjeshtroi njoftimet se i ka kërkuar Sekretarit në detyrë të Sigurisë Kombëtare mbylljen...

Aktualitet15:22 - 14 Prill, 2019

Përplasen dy automjete/ Mbeten të plagosur 6 persona

Një aksident rrugor ka ndodhur në Suharekë të Kosovës. Sipas informacioneve kanë ngelur të plagosur gjashtë persona, pasi në aksident...

Trending

Read previous post:
Barak Obama pritet si yll rock-u në Köln të Gjermanisë

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama u prit në qytetin e Köln-it, Gjermani me entuziazëm të madh. Ai foli në samitin për...

Close