Connect with Us

Nuk ndiheni mirë? Ja çfarë po ndodh me trupin tuaj

Life Style

Nuk ndiheni mirë? Ja çfarë po ndodh me trupin tuaj

Publikuar

-

Kur toksinat akumulohen me shumicë në trupin tuaj, rrezikoheni të sëmureni tepër rëndë.Ato janë të pranishme kudo rreth nesh; në ajrin që thithim, ujin që pimë dhe ushqimin e përdishëm.

Gjendje trullosjeje

Nëse ndiheni si të hutuar dhe nuk arrini të përqëndroheni në mëngjes ndonëse keni fjetur shumë mirë gjatë natës, arsyeja mund të jenë toksinat. Ajo që duhet të dini është se këto lëndë të dëmshme shkaktojnë “tharjen” e vitaminave dhe mineraleve esenciale, që trupi i përdor në shërbim të mirëfunksionimit. Është e njëjta gjë që ndodh me makinën tuaj në momentin që i fusni vajt aspak cilësor.

Deodorantët nuk ju bëjnë punë

Ndonëse keni bërë dush në mëngjes dhe fill pas tij keni hedhur deodorant, ende ndjeni se trupi juaj mban një aromë të pakëndshme dhe mbi të gjitha, shumë të fortë. Shkaku? Sërish toksinat. Gjatë tretjes së tyre çlirohen gazra të shumtë, të cilët ia dalin të arratisen jashtë trupit tuaj përmes të poreve.

Vuani nga kapsllëku

LEXO EDHE:  Moderatorja e famshme “djeg” rrjetin/ Tregon trupin e palestruar me bikini

Kur hamë diçka rrezikojmë të konsumojmë bashkë me ushqimin në fjalë ëshë kimikate si ngjyrues apo aromatizues artificialë. Kështu zorrëve u jepet detyra e vështirë për të shkrirë toksinat e lartpërmendura, që shkaktojnë gjendjen e kapsllëkut. Ngrënia e ushqimit organik, pirja me shumicë e ujit dhe kufizimi i alkoolit do t’ju ndihmojnë në zgjidhjen e problemit.

 

Po kështu aroma e gojës ka ndryshuar

Përgjithësisht, era e keqe e gojës lidhet drejtpërsëdrejti me problemet e tretjes. Kjo ndodh kur sistemi tretës lufton dhe stërmundohet për të tretur gjithë çfarë ju hani. Por gjithashtu, këto probleme me tretjen mund të vijnë edhe si pasojë e toksinave të grumbulluara.

Po ju bien flokët me shumicë

Ayseja mund të jenë toksina si: arseniku, plumbi apo taliumi, i cili gjendet në tymin e cigareve.

Shtim në peshë

Toksinat mund të ndikojnë negativisht në nivelin e disa hormoneve të caktuara në trup, që janë përgjegjëse për ruajtjen e peshës. Kalimi në një dietë të shëndetshme organike dhe mundësimi i detoksifikimit të plotë do t’ju ndihmojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Sherri i inskenuar nga Monika dhe Fifi/ “Kafshëri, kopësht zoologjik”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ditë më parë, Fifi dhe Monika zbuluan për banorët se sherri i ndodhur mes tyre ishte një lojë.

Pas situatës së agravuar mes Fifit dhe Semit, ku kjo e fundit kaloi një mrizë paniku, banorët e tjerë kanë shpërthyer drejt Monikës dhe Fifit, duke iu thënë që kjo nuk është një lojë por një kafshëri.

Në dhomën e rrëfimit, Donaldi është shprehur se kjo nuk është aspak normale.

LEXO EDHE:  Modelja shfaqet pa filtra pas lindjes së djalit/ Tregon realitetin e ashpër që po kalon me trupin e saj pas lindjes

LEXO EDHE:  WOW-Ledjana hedh pas shpine akuzat dhe komentet negative/ Publikon videon ku tregon të pasmet “bombë”Tallin b*thën me të gjithë”, është shprehur Donaldi.

Unë Fifin se njoh fare, e adhuroj, është një goc që ka një botë, falet psikopatia e saj”, ka thënë Monika.

Kjo nuk është normale, kalohet në personale, kjo është kafshëri. Kopësht zoologjik”, është shprehur Donaldi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Akuza ndaj produksionit/ Paralajmërimi i fortë i Big Brother për një prej banorëve Vip

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Big Brother ka paralajmëruar një prej banorëve të shtëpisë, Ardit Çunin se nëse vijon të thyejë rregullat dhe të akuzojë padrejtësisht Big Brother dhe produksionin do të skualifikohet nga loja.

Përveç kësaj, nëse do të vazhdojë me akuza, do të ndërmarrë në mënyrë ligjore të cilat janë në dijeni në kontratën që ke nënshkruar para se të hyje.

Ardit, më shumë se një herë brenda shtëpisë ke thyer një ngarregullat e programit duke e akuzuar padrejtësisht Big Brother dhe produksionin për manipulime, keqinterpretime dhe nxitje dhe parregullsi në lidhje me situata të ndryshme në shtëpi. Ke cënuar kështu jo vetëm imazhin dhe punën e palodhur të qindra personave por ke shënjestruar konkurrentë  të tjerë duke qenë edhe vetë në lojë me ta.Sipas pikës 6.4 të rregullores, ky është paralajmërimi i fundit që ti merr në lidhje me akuzat ndaj punës së Big Brother. Nëse do të vazhdosh qoftë edhe një herë tjetër të thyesh këtë rregull Big Brother do të marrë masa të menjëhershme dhe do të skualifikohesh nga loja. Pas kësaj Big Brother do të ndërmarrë veprime ligjore të cilat janë në dijeni në kontratën që ke nënshkruar para se të hyje.

Gjithashtu ju rikujtojmë të gjithëve se çfarë thuhet në dhomën e rrëfimit duhet të mbetet aty. Është në mënyrë absolute e ndaluar që të komentoni në shtëpi atë që thuhet në dhomën e rrëfimit. Ky është një tjetër rregull që duhet ta keni shumë kujdes”, ishte komunikimi i Big Brother për Arditin dhe banorët e tjerë që do të thyejnë rregullat./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Tipa të tillë, larg”/ Vazhdojnë thashethemet për Semin dhe Donaldin brenda “Big Brother”

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Semi dhe Donaldi duket se janë rikther sërish në endër të vëmendjes nga ana e banorëvë në “Big Brother”.

Pavarësisht se afrimiteti i tyre u sqarua ditën që Bora hyri në “Big Brother” dhe takoi dyshen, duket se banorët e tjerë vazhdojnë ti “sulmojnë”

Ka qenë Iiri ai që së fundmi  ka rikthyer në vëmendje për disa prej banorëve debatin mes tij, Semit dhe Donaldit.

Ai është shprehur i revoltuar në lidhje me  fjalorin dhe akuzat e bëra nga dyshja në lidhje me banorët e tjerë.‘’Për mua çfarë nuk tha, për Ardititn, për Monikën, për Palomën. Gjithësesi më bëri mirë si periudhë pasi arrita të njoh fytyrën e vërtetë të dikujt që e konsideroja shok’’,- tha Iliri.

LEXO EDHE:  Bananja qenka frut i mrekullive/ Ja çfarë duhet të dini

LEXO EDHE:  Trupin e saj do ta kishte zili çdo vajzë/ Kjo është modelja që po ndez Instagramin

‘’Kur bëhen votimet e të preferuarve, ata të dy zgjedhin Kledin. Pse nuk votojnë njëri-tjetrin? Sepse duan që ë afrojnë sa më shumë persona’’,- vazhdoi ai.

Kjo frazë e thënë nga Iliri u përforcua nga Paloma e cila u shpreh “Tipa të tillë si ata të dy në jetën e përditshme unë i mbaj larg. Për mua karaktere të tilla janë vjellje”./CNA.al

LEXO TE PLOTE