Connect with Us

Marku dhe Prela përfshihen në skandal/ Heshtin për ngjarjen kriminale

Aktualitet

Marku dhe Prela përfshihen në skandal/ Heshtin për ngjarjen kriminale

Publikuar

-

Ish-kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho në një deklaratë për mediat, ka reaguar në lidhje me përgjimet e publikuara, për çështjen “Babale”.

“Qytetarët shqiptarë dhe opinioni publik kanë parë e dëgjuar përgjimet zyrtare të prokurorisë që provojnë fabrikimin mafioz të një dëshmitari të rremë kundër opozitës dhe medias në çështjen “Xhafaj”.  Drejtuesit më të lartë të policisë i kanë dhënë para Fredi Alizotit, i dënuar më parë për trafik droge, në mënyrë që të gënjente se ishte ai dhe jo Agron Xhafaj që koordinonte trafikun e drogës nga Vlora”-tha Spaho.

Më tej, Spaho akuzoi Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku dhe drejtuesen e komanduar të Krimeve të Rënda, Donika Prela se kanë lidhur gjuhën përballë këtij krimi.

LEXO EDHE:  PD: Vangjush Dako organizoi sulmin ndaj Grida Dumës

“Marku dhe Prela kanë lidhur gjuhën në vend që të nisin hetim për kupolën e policisë të përfshirë në këtë aferë mafioze. Prova e fundit e bashkëpunimit kriminal, është se Marko, i cili sot duhej të ishte në burg sot është në krye të Drejtorisë së Policisë së Fierit. Prokuroria shqiptare vijon e hesht edhe pas zbulim të ngjarjes kriminale”-tha ndër të tjera Edmond Spaho./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Drafti i PS/ Përmeti i prerë: Sillni ligjin ose do bojktojmë parlamentin

Publikuar

-

Nga

Drafti i PS/ Përmeti i prerë: Sillni ligjin ose do bojktojmë parlamentin

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka bërë tthirje për bojtokt të parlamentit.

Përmeti tha nga foltorja e Kuvendit se maxhoranca duhet të sjellë ligj për lista të hapura ose përndryshe do të bojtkotohet parlamenti.“Ju negociatat i kenihapur ccdo vit për shtatë vite rresht sepse ky mbrapa është një mashtrues, ju të gjithë jeni frikacakë. Ju e rrënuat ekonominë, keni shpikur PPP më të turpshme për të vjedhur lekët e shqiptarëve Ndërsa për arsimin o zot, më mirë mos flasim. Ju keni turp t’i kërkoni votën qytetarëve prandaj fshiheni pas listëts së mbyllyur të Edi Ramës. Maxhoranca të sjellë ligj për lista të hapura ose do bojkotojmë parlamentin”, u shpreh Përmeti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rudina Hajdari i kundërpërgjigjet Spiropalit/ “Unë po luftoj dhe për dinjitetin tënd Elisë..”

Publikuar

-

Nga

Rudina Hajdari i kundërpërgjigjet ashpër Spiropalit/ “Unë po luftoj dhe për dinjitetin tënd Elisë..”

Deputetja Rudina Hajdari i është kundërpërgjigjur ashpër ministres socialiste Elisa Spiropalit, pasi ministrja i ka kërkuar Hajdarit të mbajë gojën, ndërsa i tha se duhet të mbajë përgjegjësi për familjarët e saj përsa i përket korrupsionit.“Mos bjer në nivelin e shefit tënd, të lexosh mesazhe nga shefi jot se unë po luftoj dhe për dinjitetin tënd Elisë që dhe ti të dalësh atje dhe të zgjidhesh me votë këtu dhe mos kesh nevojë të lexosh mesazhe apo t’i servilosesh shefit tënd. Po të jap dinjitet Elisë që që sot ti mos rrish pas shefin tënd”, i tha Rudina Hajdari.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Manastirliu flet pas takimit me mjekët/ Ata janë forca jonë më e madhe, jemi në të njëjtën anë

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të mjekëve, pas paralajmerimit per proteste nga bluzat e bardha.

Pas përfundimit të takimit, ministrja Manastirliu në një prononcim për mediat theksoi se do të diskutohen të gjitha pikat që janë kërkuar nga mjekët, ndërsa shtoi se janë në të njëjtën anë dhe se do të vijojnë të bashkëpunojnë për të bërë më të mirën.
Gjithashtu ajo theksoi se mjekët dhe infermierët janë forca jonë dhe asset kombëtar.

“Kemi diskutuar konkretisht për pikat që përfaqësuesit e sindikatës kanë përcjellë. Kemi një rrugë të gjatë përpara për të adresuar të gjitha kërkesat.Kemi vendosur që takimet dhe tryezat e punës të fillojnë javën që vjen. Ura e komunikimit me personelin shëndetësorë, është urë e ndërtuar prej vitesh. Ministria e Shëndetësisë është shtëpia e tyre. Jemi të bindur që jemi duke punuar për të bërë më të mnirën.

LEXO EDHE:  Gara për SPAK/ Prela pyetet për përgjimet e “Bild” dhe dosjen “Shullazi”

LEXO EDHE:  Ish-sigurimsi në KLP/ Arta Marku tenton të rehabilitohet

Forca jonë më e madhe janë mjekët dhe infermierët, janë aseti ynë më i çmuar. Ata do vendosin për të ardhmen e tyre dhe për pikat që ata kërkojnë, janë katër pika që po diskutohen.  Jemi në të njëjtën anë dhe do vijojmë të punojmë për të mirën e shqiptarëve”-tha Manastirliu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE