Connect with Us

Pse ju paragjykojnë njerëzit bazuar në shenjën e horoskopit?

Kuriozitete

Pse ju paragjykojnë njerëzit bazuar në shenjën e horoskopit?

Publikuar

-

horoskop fundjave e tmerrshme

Dashi

Ju dukeni si shenja më ambicioze që doni ta merrni atë që doni kundrejt çdo kushti! Kjo i bën njerëzit të mendojnë që sjellja juaj është hera herës arrogante.

Njerëzit ju perceptojnë si agresivë ndërkohë që kjo është thjesht natyra juaj. Jeni kërkues dhe kaq.

Demi

Kokëfortë!

Demët janë të vendosur t’i bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre. Shenjat e tjera mendojnë se janë thjesht kokëfortë, por në fakt e ngatërrojnë këtë me durimin, dedikimin dhe vendosmërinë që kanë për të bërë gjërat që duan.

 

Binjakët

Ata mendojnë që jeni të krisur!

Binjakët vdesin t’i miksojnë pak gjërat dhe shumë njerëz nuk e kuptojnë mënyrën se si ata funksionojnë. Për ta shmangur një paragjykim të tillë, një Binjak duhet të sigurohet  që është në të njëjtën valë mendimesh me të tjerët  para se të bëjë plane.

 

Gaforrja

Mendojnë se ju kujtoheni për të tjerët vetëm kur keni problemet tuaja!

Shumë shenja s’e kuptojnë botën emocionale të Gaforres. Jeni shumë të ndjeshëm dhe shpesh përpiqeni t’i shmangni konfliktet , por kjo i bën të tjerët të mendojnë se kujtoheni për ta vetën kur doni një shpatull për të qarë.

 

Luani

Të shohin si arrogant!

Energjia e Luanit ndonjëherë tingëllon si negative për të tjerët. Gjithsesi ata harrojnë që si Luan që jeni, s’bëni dot pa vëmendje. Këtë njerëzit e ngatërrojnë me mëndjemadhësi apo arrogancë.

 

Virgjëresha

Të gjithëve i dukeni super kritike!

Një Virgjëreshë i bën shenjat e ndjeshme të zodiakut të mos ndihen rehat. Ato nuk lënë asnjë detaj pa vënë re dhe kjo shpesh perceptohet si diçka e lodhshme për të tjerët.

LEXO EDHE:  Këto janë “gjurmët” që lejnë pas shenjat e horoskopit pasi tradhëtojnë

 

Peshorja

Thonë që s’jeni besikë.

Si Peshore që jeni, zakonisht mbani hapur çdo opsion të mundshëm. Këtë të tjerët e interpretojnë si mungesë besnikërie.

 

Akrepët

Ju steriotipizojnë !

Akrepët janë shenja që keqkuptohet më shumë nga gjithë të tjerat. Keni një reputacion të keq që thotë se jeni të pandjeshëm, të fiksuar pas seksit dhe shumë enigmatikë.

 

Shigjetarët

Njerëzit nuk e kuptojnë këndvështrimin tuaj!

Këndvështrimi juaj për të tjerët tingëllon paksa kërcënues. Ju jeni optimist, mendje hapur dhe jo të gjithë do ta kuptojnë shpirtin tuaj të lirë.

 

Bricjapi

Ju konsiderojnë si njerëz të mbyllur.

Bricjapët janë të qartë në vendosjen e objektivave dhe asaj që duan të arrinë. Për të tjerët kjo ngjan e mërzitshme dhe shumë monotone. Zakonisht ju akuzojnë se s’jeni të hapur ndaj ideve të reja dhe kërkojnë që ju të ndryshoni!

 

Ujori

Jeni të përqëndruar vetëm rreth vetes.

Kështu paragjykoheni për shkak se i shkoni gjer në fund argumenteve tuaja dhe doni me çdo kush ta fitoni debatin. Por ata harrojnë që shenja juaj kaq sociale kërkon të mirën e të gjithëve dhe po përpiqet të ndryshojë botën.

 

Peshqit

Jeni më i sjellshëm seç duhet!

Peshqit janë shenja më e ndjeshme dhe hera herës kjo i bën njerëzit të mendojnë se mund të përfitojnë prej jush. Jua marrin mirësjelljen për dobësi, kështu që kujdes!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Paralajmërimi i studiuesve/ Rreziku që iu kanoset burrave që nuk kanë një martesë të lumtur

Publikuar

-

Nga

Paralajmërimi i studiuesve/ Rreziku që iu kanoset burrave që nuk kanë një martesë të lumtur

Nëse e gjeni veten të bllokuar në një martesë të pakënaqshme, studimi i ri nga Izraeli sugjeron që duhet të merrni një terapi martese ose rrezikoni vdekjen e hershme.

Duke eksploruar të dhëna të gjera shëndetësore, një ekip nga Universiteti i Tel Aviv gjurmoi vdekjet dhe shkaqet e vdekjes së më shumë se 10,000 burrave Izraelitë .

Të jesh i pakënaqur me martesën tënde, apo edhe ta perceptosh martesën tënde si të keqe, shkaktoi vdekjen e shumë burrave nga kushtet cerebrovaskulare (CVA), të tilla si goditje në tru, ose bllokim të arterieve.

Ata burra që nuk ishin të kënaqur nga martesa e tyre kishin 69.2 përqind më shumë të ngjarë të vdisnin nga goditja në tru se sa ata që ishin të lumtur në martesën e tyre, zbuluan autorët.

LEXO EDHE:  Horoskopi 8 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Të varur nga të tjerët/ Këto shenja horoskopi nuk mund të qendrojnë  kurrë vetëm

Kur merreshin parasysh të gjitha rastet e vdekjes së parakohshme mes burrave, shkalla e vdekjes ishte 19 përqind më e lartë tek burrat që thanë se martesa e tyre ishte e pakënaqshme.

Autorët e studimit thonë se autoritetet shëndetësore duhet të promovojnë terapinë martesore si një mënyrë për të përmirësuar shëndetin e burrave dhe për t’i ndihmuar ata të jetojnë më gjatë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

E pazakontë/ 42 vjeçarja feston divorcin me daulle dhe fishekzjarre

Publikuar

-

Nga

Çilem Ulkerler, 42 vjeçe nga Adanaja në Turqi pasi përfundoi procesin gjyqësor me bashkëshortin bëri festë në lagje me daulle.

E quan fitore ndarjen pas një procesi dy vjeçar ndaj vendosi që të thirrte daullexhin, mblodhi shoqërinë dhe gëzuan së bashku këtë moment.

Kjo habiti banorë të tjerë të qytetit por edhe vetë daullexhiun i cili thotë se është hera e parë që e thërrasin një festë divorci.

LEXO EDHE:  Horoskopi 8 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Këto kuice po çmendin njerëzit/A dini si t'i zgjidhni?

42-vjeçarja është nënë e dy fëmijëve ndërsa ishte e martuar prej 18 vitesh. Dhuna dhe problemet ekonomike thonë se e çuan drejt divorcit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

5 arsye pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Nga

5 arsye pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie toksike

Çdo marrëdhënie ka një nivel toksiciteti, sipas psikoterapistes Ginnie Love Thompson. Ndërsa është normale të kesh ulje dhe ngritje në një marrëdhënie, është gjithashtu e mençur të dish kur është koha ta lësh. Por shpesh, largimi është më lehtë të thuhet sesa të bëhet.

më poshtë do të zbuloni 5 arsyet pse vazhdon qëndroni në një marrëdhënie toksike:

Të kesh frikë nga vetmia

Sipas një  studimi , frika e të qenit vetëm mund t’i bëjë njerëzit të qëndrojnë në marrëdhënie shkatërruese, për arsyen e thjeshtë se është “më mirë” të kesh një partner të papërsosur sesa të jesh beqar. Shoqëria ndonjëherë mund t’i bëjë njerëzit të mendojnë se të qenit beqar ose “vetëm” është një gjë negative – por në realitet, nuk ka  asgjë të keqe.

Të kesh vetëvlerësim të ulët

Studimet sugjerojnë gjithashtu që njerëzit që kanë vetëvlerësim të ulët kanë një tendencë për të qëndruar në marrëdhënie jo të shëndetshme. Pasi keni përjetuar abuzim dhe sjellje toksike për kaq shumë kohë, mund të jetë e lehtë për njerëzit që të bien në grackën e  besimit se kanë faj për sjelljet toksike të partnerit të tyre. Vetëvlerësimi i ulët mund të bëjë që njerëzit të vënë në dyshim vlerën e tyre dhe çfarë sjellin në marrëdhënie.

LEXO EDHE:  “Varfëria e qytetarëve”/ Boiken Abazi: Do të rikthehemi për ti parë ata që na votuan
LEXO EDHE:  Të varur nga të tjerët/ Këto shenja horoskopi nuk mund të qendrojnë  kurrë vetëm

Të ndjehen përgjegjës për partnerin dhe veprimet e tyre

Pas një situate apo ballafaqimi të pakëndshëm, një abuzues ndonjëherë do ta bëjë partneren e tij të ndihet fajtore, edhe pse nuk është e tillë.

Të besosh se gjërat mund të ndryshojnë

Shumë njerëz që janë në marrëdhënie toksike nganjëherë rrinë përreth sepse e duan partnerin e tyre dhe besojnë se gjërat do të përmirësohen një ditë ose se marrëdhënia mund të  shpëtohet. Ata gjithashtu mund të supozojnë se sjellja jo e shëndetshme e partnerit të tyre është rezultat i rrethanave të vështira, ose se ata mund të ndryshojnë disi marrëdhënien duke qenë vetë një partner më i mirë. Por në realitet, sjellja shpesh përkeqësohet me kalimin e kohës dhe njerëzit thjesht dëmtohen gjithnjë e më shumë .

Të kesh frikë nga refuzimi

Një arsye tjetër është refuzimi – ata qëndrojnë në një marrëdhënie jo të shëndetshme sepse kanë frikë se mos refuzohen në të ardhmen, kështu që ata lidhen me partnerin e tyre aktual. Njerëzit që kanë frikë nga refuzimi mund ta kenë të vështirë të shprehen, të shprehin mendimet e tyre dhe të qëndrojnë në këmbë për veten e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE