Connect with Us

Çfarë femre jeni? Zbuloni tiparet sipas shenjës tuaj të horoskopit

Life Style

Çfarë femre jeni? Zbuloni tiparet sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët

Dashi- Gruaja e lindur nën këtë shenjë ka një ndjenjë shumë të fortë të detyrës dhe përgjegjësisë. Falë këtyre dy karakteristikave, gruaja e dashit është shumë vendimtare dhe është njëkohësisht një shoqe e besuar, grua dhe një nënë e devotshme. Ajo i do betejat dhe përbuz çdo lloj dobësie. Nevoja e vazhdueshme për veprim dhe sfidë, konkurrencë dhe vetëqëndrim mund ta shtyjë atë në kontraste të vështira me partnerin. Përkundër këtyre cilësive, ajo është një grua shumë femërore dhe simpatike. Për njeriun që ajo do, është e gatshme të bëjë gjithçka. Ajo gjithmonë do të jetë pranë tij përballë çdo lloj vështirësie. Kjo e fundit ka nxitje seksuale të gjalla. Kur i nënshtrohet stimujve të jashtëm emocionues, ajo ka vështirësi në mbajtjen e natyrës së saj në mënyrë monogame.

Demi- Gruaja dem është e qetë, e organizuar, e kontrolluar, por në të njëjtën kohë sentimentale, romantike, me emocione intensive. Ajo posedon cilësitë e joshjes jashtë zakonit dhe përgjithësisht ka praninë e mirë. Ndjesia e saj praktike vlen edhe për punët e dashurisë. Një dashnore e mirëqenies dhe luksit, ajo ka nevojë për qëndrueshmëri ekonomike dhe nuk i përbuz ata që ofrojnë dëshmi të prekshme të dashurisë. Ndonjëherë ajo provon të jetë dembele, lakmitare dhe konservatore. Familja luan një rol themelor në jetën e saj, duke treguar në përgjithësi cilësi të shkëlqyera si një zonjë. Gruaja Dem, di si të jetë një nënë dhe një grua shumë e ëmbël dhe e dashur. Ajo është një shoqe shumë e lumtur dhe e pasionuar, nëse gjen shoqëruesin e duhur, ajo është një nga gratë më besnike të të gjithë zodiakut.

Binjakët- Gruaja e lindur nën këtë shenjë të zodiakut është shumë larg stereotipit tradicional femëror. Gjithmonë plot ide, të shqetësuara dhe të shkëlqyeshme, ajo vazhdimisht ka nevojë për stimulime, angazhime të reja, që të ketë njerëz interesantë aty pranë. Në një përpjekje për të shpëtuar nga mërzia, vetmia dhe pakënaqësia, ajo mund të bëhet e tensionuar dhe nervoze, deri në pikën e marrjes së qëndrimeve histerike. Ajo që kurrë nuk duhet të mungojë në një marrëdhënie me gruan Binjakë është barazia e plotë e dy anëtarëve dhe liria e tyre reciproke e njohur. Brenda një marrëdhënieje të konsoliduar, ajo di se si të luajë rolin inteligjent dhe të rafinuar të zonjës. Ajo gjithashtu di se si të jetë nënë, e dashur, shtëpiake, edhe nëse ky nuk është aspekti që ka më shumë rëndësi në jetën e saj.

Gaforrja- Femrat e lindura nën shenjën e gaforres, konsiderohen më femërore e të gjithë zodiakut. Ato janë të ëmbla dhe të dashura, të paparashikueshme dhe enigmatike, të paqëndrueshme dhe irracionale. Ato janë gra të forta, ambicioze, poseduese dhe autoritare. Këto qëndrime të fundit, megjithatë, ushtrohen kryesisht në familje sesa në punë dhe në afirmimin shoqëror. Ato tërhiqen natyrshëm nga amësia dhe kujdesi për fëmijët. Ato e duan ushqimin dhe shtëpinë e mirë, duan ngrohtësinë, rehatinë, kujdesin, të mbushur me gjëra të bukura.

Luani- Gruaja e lindur nën këtë shenjë të zodiakut është e fortë, dinamike, konkurruese, e pavarur dhe ka një nevojë të madhe për të parë cilësitë e saj të njohura dhe të vlerësuara nga ata rreth saj. të ndihet si një grua e parë, një mbretëreshë dhe pretendon të trajtohet si e tillë. Ajo e braktis veten për të dashur në një mënyrë të plotë. E ndjeshme dhe bujare, ajo është ndër gratë që jetojnë dashuri fizike në një mënyrë më të ngrohtë dhe më të qetë. Ajo është një grua dhe nënë shumë e pranishme. Ofron ndihmë, mbështetje dhe entuziazëm për partnerin dhe fëmijët e saj; nganjëherë megjithatë, ajo pretendon ta orientojë jetën e tyre dhe ta formësojë atë sipas parashikimeve të saj.

Virgjëresha- Gruaja e Virgjëreshës nuk është vetëm e vëmendshme dhe inteligjente, ajo gjithashtu është e informuar mirë dhe ka mendime të sakta se ajo është në gjendje të diskutojë dhe të mbështesë. Intuitën e saj, efikasitetin e saj, aftësitë e saj organizative e lejojnë atë të kryejë projektet më të ndryshme, për të arritur pothuajse çdo gjë që ajo bën. Jeta e saj private është më pak e lehtë. Ajo e ka të vështirë të jetë spontane dhe të lejojë jetesën, ajo përpiqet të mbajë emocionet dhe pasionet nën kontroll dhe mund të duket e ftohtë dhe e shkëputur. Në një marrëdhënie që e bind atë nga të gjitha këndvështrimet, ajo e di se si ta liroj plotësisht afektivitetin dhe seksualitetin e saj, të cilat janë shumë më intensive sesa sjellja e zakonshme mund të çojë në besim.

Peshorja- Natyra e vërtetë e grave peshore shpesh bien në kontrast me atë që sugjeron pamja e tyre. Në sipërfaqe ato janë të ëmbla, plot hir, me një feminitet të qetë. Në thelb ato kanë tendenca të forta intelektuale, aftësi të konsiderueshme operacionale, emocione dhe ndjenja të arsyeshme dhe të kontrolluara mirë. Në dashuri, gruaja Peshorja është e ndjeshme, sensuale, hezituese dhe dëshiron të mbrohet dhe të lëkundet. Kur aijome të vërtetë e do, i jep veten plotësisht shokut të saj, tenton ta asimilojë veten e saj dhe të jetojë në jetën, me kusht që të heqë dorë nga një pjesë e saj. Përkushtimi dhe angazhimi shtrihet në shtëpi dhe tek fëmijët, të cilëve u rezervon një dashuri intensive dhe poseduese.

LEXO EDHE:  Ke karakter të vështirë/ Urime je inteligjente

Akrepi- Gruaja e lindur në Akrep, shpesh është e rrethuar nga aura e njëjtë e dykuptimësisë dhe misterit që shoqëron njeriun me të njëjtën shenjë. Ajo ka një ndjenjë të fortë drejtësie, është krenare dhe e drejtpërdrejtë. Kompleksi, i munduar dhe i thellë, ajo është gruaja që më së miri e di se si t’i kuptojë dhe pranojë dobësitë e atyre që janë pranë saj. Në dashuri, si në miqësi, është shumë përzgjedhëse. Ajo kërkon shumë nga të gjitha këndvështrimet: besnikëria, përkushtimi, ekskluziviteti, siguria materiale. Gjithashtu është shumë e kërkuar nga pikëpamja seksuale dhe emocionale.

Shigjetari- Përveç nevojës së vazhdueshme për të njohur, lëvizur, hulumtuar, gruaja e lindur nën këtë shenjë ka një nevojë të pakuptueshme për të komunikuar. Dashuria e pandalshme e saj është me të vërtetë e njohur. Për fat të mirë, ajo është një person e cila në përgjithësi arrin të përfshijë dhe intrigojë bashkëbiseduesit e saj, pa i mërzitur ata. Gruaja e Shigjetarit është shumë e prirur për lirinë e saj personale, për mundësinë që gjithmonë të ketë përvoja të reja. Ajo është shumë e vëmendshme ndaj profesionit dhe karrierës, si dhe për të udhëtuar, pritje dhe jetën shoqërore. Ajo e do dashurinë duke qenë në dashuri dhe në marrëdhënie ajo është romantike dhe e zjarrtë. Nëse ajo martohet, ajo bujarisht e do burrin dhe fëmijët e saj, por vështirë se mund të vendoset për një jetë paqësore si nënë.

Bricjapi- Gruaja e lindur nën këtë shenjë, ka një mënyrë për të paraqitur veten më pak të ngurtë se ajo e njeriut, nga e cila megjithatë nuk dallon shumë nga karakteri. Është jashtëzakonisht e këndshme dhe elegante në dukje, është e mençur, realiste, diplomatike dhe në shumë raste, e përkushtuar me vendosmëri për të ndërtuar një pozicion në botën e punës. Megjithëse një grua e dashur gruaja e Bricjapit e ka të vështirë të lërë feminitetin e saj të lirë. Nganjëherë, ajo sheh ato marrëdhënie të nxehta dhe të zjarrtë që dëshiron dhe frika dështon. Kjo e fundit, në fakt, tenton të orientojë veten drejt shoqëruesve të jetës që kënaqin nevojën për qëndrueshmëri dhe siguri, për të cilat ajo ofron një besnikëri dhe një përkushtim të jashtëzakonshëm.

Ujori- Gratë e lindura në Ujor karakterizohen nga një altruizëm instinktiv, i lidhur me konceptimin idealist të shoqërisë dhe botës. Ky lloj i grave shpesh bëjnë angazhime publike, sociale ose politike. Ato nuk janë shumë të vëmendshëm ndaj emocioneve të tyre, ndonjëherë i mbytin ose i kontrollojnë ato, duke e nënvlerësuar kështu rëndësinë e seksualitetit dhe të familjes. Por nëse gjejnë një shok të durueshëm dhe të kuptueshëm, ato janë në gjendje të lëshojnë edhe në sferën private.

Peshqit- Gruaja e lindur nën këtë shenjë të zodiakut është lloj, romantik, ëndërrues, i padepërtueshëm, shpesh i heshtur, i mbështjellë vazhdimisht me një hijeshi misterioze. Nuk është aspak e dobët, por ende ngjall dëshirën për ta mbrojtur atë, duke kënaqur maskulinitetin e tyre. Në dashuri ajo është e kërkuar dhe bujare, e paaftë të rezistojë ndaj vëmendjes së vogël mashkullore, butësisë, luleve dhe poezive të dashurisë. Kur vendos një lidhje, tenton ta idealizojë atë dhe të qëndrojë besnike ndaj shokut të saj. Ndjeshmëria e saj është komplekse dhe e nuancuar, një humnerë misterioze ku frika dhe pasioni bashkëjetojnë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Konkurentja habit me deklaratën/ “E refuzova sepse…”

Publikuar

-

Nga

Luljeta Nallbani, konkurrentja e Përputhen 40+, një pensioniste 64-vjeçare. Jeton në Fier dhe është një zonjë pa komplekse. I pëlqen të udhëtojë dhe të bëjë palestër.

E ftuar në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio me Salsano Rrapi dhe Palomën, Luljeta zbulon dëshirat e saj seksuale. Ajo është një zonjë pa komplekse dhe pavarësisht moshës është e hapur për të pasur marrëdhënie intime me mashkullin që e ndjen.

E pyetur nëse do ta gjejë dashurinë në Përputhen ajo u shpreh se disa prej konkurentëve i janë dukur edhe të shkurtër.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 7-14 Shtator/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

“S’besoj, u trembën nga hyrja e re, Landi, ky që bëri kërkesën për mua, taksisti dhe ndoshta u trembën për atë. E refuzova sepse nuk kishte as gjatësi ishte shumë i shkurtër, sa kofsha ime… Do i thosha: ‘Ti sa kofsha ime çfarë kërkon, që të bëjë edhe seks me mua, ai duhej të rrotullohej shumë”, u shpreh Luljeta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I del zbuluar jetesa me Olën/ Jasmina tregon detaje

Publikuar

-

Nga

Përputhen është një ndër programet më të ndjekura kur të rinjtë njihen me njëri tjetrin.

Konkurentja e fundit e futur në program është Ola. E cila ka qenë shoqe e Jasminës, konkurente në këtë program.

Të dyja kanë mohuar se jetojnë bashkë por në momentin që Bora e ka pyetur për arsyen e zënkës që kanë pasur Jasmina u shpreh për disa arsye që dyshja kishin për njëra tjetrë por që kishin të bënin në lidhje me jetesë së bashku.

“Jemi kapur disa herë për mënyrën e komunikimit, e ka pasur shumë të ashpër. Unë flija deri vonë,Ola kishte tjetër mënyrë jetese, të cconte nga gjumi në orën 8 të mëngjesit po mënyra që ccohu ti tani se dua unë të ccohesh”, u shpreh Jasmina.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  E kanë të pamundur të tradhtojnë/ Këto janë shenjat më besnike në dashuri

Ku Ola ju përgjigj menjëherë duke i thënë se edhe ajo pinte duhan kur flinte gjumë por nuk ishte ankuar dhe nuk donte që muhabeti të shkonte deri këtu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Poza tunduese me bikini/ Fotot më joshëse të modeles së njohur

Publikuar

-

Nga

Poza tunduese me bikini/ Fotot më joshëse të modeles së njohur

Amanda Diaz është një nga modelet më seksi të momentit. Modelja jeton prej vitesh ndërmjet Los Angelos dhe Miami.

Ajo është shumë e njohur në rrjetet sociale për stilin e saj të jetesës. Bukuroshja reklamon veshje të markave të ndryshme. Amanda dhuron poza shumë të nxehta me bikini.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE