Connect with Us

Kryetifozi i Tiranës kërcënon Armand Dukën/ Mos kujtoni se keni gjetur shtëpi pa Zot (Foto)

Aktualitet

Kryetifozi i Tiranës kërcënon Armand Dukën/ Mos kujtoni se keni gjetur shtëpi pa Zot (Foto)

Publikuar

-

Vendimi i djeshëm i Komisionit të Disiplinës që dënoi Tiranën me 4 ndeshje pa tifozë dhe 5 ndeshje pezullim për sulmuesin Ngoo, ka ngjallur reagime të shumta. Ky vendim erdhi pas incidentit në tunelin e “Selman Stërmasit” në përfundim të ndeshjes mes Tiranës dhe Laçit, aty ku pati një përleshje mes sulmuesit anglez të bardhebluve dhe stafit të Laçit.

Së fundmi është kryetifozi i bardhebluve, Geri Kurti, që përmes një statusi publik në rrjetet sociale, kërcënon se tifozëria e Tiranës do të bëjë gjithçka që 24-herë kampionët e vendit të mos nëpërkëmben.

Ai paralajmëron FSHF-në, të cilën e etiketon si të degjeneruar dhe se janë gati të bëjnë burg vetëm e vetëm për të mbrojtur ngjyrat bardheblu.

Federata e degjenerume! Mos kujtoni se keni gjetur shtëpi pa Zot. Gjithë popullin bardheblu të mbrojë ngjyrat dhe emblemën e kryeqytetit, pasurinë e këtij vendi. Ne jemi Tirona! Larg futbollit, për këtë emër, jemi të gatshëm të bëj dhe burg, siç e kemi traditë nga baballarët tanë.

F$HF, arbitrat e Armando Dukës, kujdes. Barra do të bijë mbi ju dhe burgu do të bëhet për ne. Tirona është më shumë se futboll, është zemra jonë“, shkruan kryetifozi i bardhebluve në rrjetet sociale.

Aktualitet

Pranohet kërkesa e PS/ Kolegji Zgjedhor çertifikon këshillin e parë bashkiak

Publikuar

-

Nga

Kolegji Zgjedhor ka çertifikuar Këshillin e parë bashkiak, duke i hapur rrugën betimit të kryetarit.

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për të certifikuar këshillin bashkiak të Urës Vajgurore.

PS-ja iu drejtua Kolegjit duke marrë certifikimin për bashkinë e parë, pasi KQZ nuk mund të të vendoste për këshillat.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të certifikonte këshillat bashkiakë, pasi nuk kishte 5 votat e mundshme që duheshin duke qenë se në cdo vendim që është marrë për 30 Qershorin, kryetari i KQZ-së Klement Zguri ka votuar kundër.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Surpriza e madhe e trajnerit Lerda, ja kë do fusë titullar ndaj Sherif Tiraspolit

Publikuar

-

Nga

Partizani pret të enjten në stadiumin “Selman Stërmasi” moldavët e Sherif Tiraspol. Kundërshtari megjithëse superior në buxhet mbetet i një niveli më të ulët se azerët e Karabak.

Trajneri Franko Lerda pritet ta rreshtojë ekipin në një skemë akoma dhe më sulmuese. Një ndër ndryshimet e shumta që italiani pritet të bëjë është hedhja në fushë nga minuta e parë e mesfushorit venezuelian Aristoteles Romero.

Futbollisti i huazuar nga Krotone nuk ka qenë në stol në dy ndeshjet me Karabak, por shansi i 23-vjeçarit për të treguar veten pritet të vijë ndaj ekipit moldav.

Aktivizimi i fundit i Romeros si titullar daton më 4 dhjetor të vitit të kaluar, në takimin e Kupës së Itali, ku Krotone u ndesh me Bolonjën.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Landi kujton mikun e tij të ndjerë / Publikon intervistën e Dr Florit dhe i “preku” të gjithë

Publikuar

-

Këngëtari i njohur i grupit West Side Family, Landi Hysi është bërë shumë nostaligjik, duke përkujtuar mikun e tij të ndjerë, Dr Florin.

Landi ka publikuar një video e cila tregon një nga intervistat e Dr Florit me Ardit Gjebrean. Gjatë kësaj interviste të bërë kohë më parë, Dr flori fliste për këngën e tij të preferuar “Mbi gjithçka”.

“Asnjë këngë nuk më emocionon kaq sa kjo. Edhe të tjerat më pëlqejnë, por kjo është ndryshe. Aty është bërë një magji e vërtetë”,-shprehet Dr. Flori duke pasur parasysh performancën në ‘Kënga Magjike’.

Për ata që e kanë ndjekur dhe dashur shumë kantautorin e njohur, me siguri kjo intervistë ju sjell nostalgji, ndërsa për miqtë e tij të ngushtë, kujtimet me të janë çdo moment aty dhe herë pas here shprehen në forma të tilla.

Kujtojmë se Dr. Flori u nda nga jeta në nëntor të 2014-ës në moshën 35-vjeçare.

LEXO TE PLOTE