Connect with Us

I shpërthen Iphone në duar/15 vjeçari përfundon me plagë të rënda

Life Style

I shpërthen Iphone në duar/15 vjeçari përfundon me plagë të rënda

Publikuar

-

Jay Watson, nga Brisbane, ishte duke u marrë me celularin e tij iPhone 6 të tij të dielën, kur bateria e smartfonit mori flakë.

Si pasojë e shpërthimit, 15-vjeçari përfundoi me plagë në kokë dhe në kraharor.Ai gjithashtu mund të kishte humbur plotësisht shikimin.

Ai u shpreh për 7 News:

Doja të shihja se çfarë kishte brenda. Thjesht e përkula një herë dhe shpërtheu. Në fillim dëgjova një zhurmë dhe më pas sytë mu errësuan prej flakës.”
Nëna e tij e dërgoi menjëherë në spitalin më të afërt ku mjekët i thanë se ishte me fat që acidi i baterisë nuk iu shpërnda në ndonjë vend tjetër.

 

LEXO EDHE:  Shpërthim eksplozivi në Stamboll/ Katër të lënduar

Burimi:https://au.news.yahoo.com/huge-flame-fire-teens-painful-burns-iphone-battery-explodes-102913840.html

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kush është më e mirë në shtrat, Jennifer apo Angelina/ Brad Pitt jep përgjigjen: “Ishte në humor për lojëra të nxehta”

Publikuar

-

Nga

Aktori i famshëm Brad Pit është përfolur shumë në mediat rozë përsa i përket jetës private. Së fundi aktori më seksi i kohërave ka treguar disa sekrete nga dhoma e gjumit pas disa gotave më shumë me miqtë e tij. I pyetur se cila ishte më e mirë në shtrat, Jennifer apo Angelina ai është përgjigjur se Jennifer ishte akoma më emocionues

“Një herë ai pinte dy ose tre pije më shumë, kështu që miqtë e tij e bindën atë për të zbuluar se cila nga të dyja ishte më argëtues në dhomën e gjumit. Edhe pse ai nuk donte të përgjigjej në fillim, në fund ai gjithsesi e pranoi se ishte Jennifer dhe ai ishte më i qetë me të, domethënë që kishte më shumë pasion. Megjithëse përmendi që ishte në të njëjtën gjë me Jolie në fillim, mirëpo gjërat ndryshuan më vonë, dhe Angelina  më vonë nuk donte të flinte me të më shumë se një ose dy herë në javë. Brad madje zbuloi se Jennifer është personi më i qetë me të cilin ka fjetur ndonjëherë dhe se gjithnjë është tërhequr nga fakti që ajo është me plot vetëbesim dhe e gatshme për gjëra të reja”, tha një burim i afërt me të.LEXO EDHE:  Pse gratë i kanë më shpesh se burrat duart dhe këmbët e ftohta? Ja arsyeja

Sipas këtij të fundit, Brad u shpreh se Aniston pothuajse asnjëherë nuk refuzoi dhe se ajo ishte gjithmonë në humor për “lojëra të nxehta”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Pse duart dhe këmbët fryhen në mot të nxehtë/ Zbuloni disa mënyra se si t’i qetësoni ato

Publikuar

-

Nga

Pse duart dhe këmbët fryhen në mot të nxehtë/ Zbuloni disa mënyra se si t’i qetësoni ato

Ekzistojnë disa ndryshime fiziologjike të shoqëruara me motin e nxehtë, përfshirë ënjtjen e duarve dhe këmbëve, djersitjen e tepërt, dhimbjen e kokës dhe dehidrimin.

NHS ka shpjeguar: “Enjtja nga këmbët dhe duart mund të ndodhë kur ekspozoheni në mot të nxehtë. Ky efekt është më i zakonshëm te femrat. Enjtja ndodh kur furnizimi me gjak i lëkurës rritet, i cili rrezaton gjithashtu nxehtësi; gjaku lëviz nga enët e gjakut dhe në indet duke shkaktuar enjtje. ” Nëse keni vuajtur nga duart dhe këmbët e fryra, duhet të dini se enjtja duhet të zvogëlohet vetë.

NHS shtoi: “Enjtja në lidhje me nxehtësinë duhet të zgjidhet në mënyrë spontane gjatë aklimatizimit, ajo nuk duhet të trajtohet me tableta, të cilat mund të shkaktojnë dehidrim dhe vonojnë aklimatizimin.”

LEXO EDHE:  VIDEO/ Momenti i shpërthimit në aeroportin e Stambollit

LEXO EDHE:  Shpërthim eksplozivi në Stamboll/ Katër të lënduar

Sidoqoftë, ekzistojnë edhe disa masa të tjera që mund të ndërmerrni për të qetësuar duart dhe këmbët.

-Futini këmbët në ujë të ftohtë– Pini shumë ujë

– Merrni këpucët të përshtatshme ose vishni këpucë që lejojnë këmbët tuaja të lëvizin lirshëm, të tilla sandalet apo shapkat me gisht.

– Vishni çorape

– Bëni disa ushtrime të thjeshta për këmbët, ose disa minuta ecje nëse ndiheni të aftë për të./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Hyrremi i “Sulejmanit të madhërishëm” feston ditëlindjen/ Nuk do ta besoni se sa vjeç mbush sot aktorja

Publikuar

-

Nga

Hyrremi i “Sulejmanit të madhërishëm” feston ditëlindjen/ Nuk do ta besoni se sa vjeç mbush sot aktorja

Aktorja e famshme turke Meryem Uzerli e njohur për rolin e saj në serialin Sulejmani i madhërishëm feston sot ditëlindjen.

Meryem, ditën e sotme, mbush plot 37 vjeç, ndonëse natyra është treguar shumë bujare me të pasi aktorja duket më e re se mosha që ka.Për të gjithë ata që duan të dinë më shumë rreth saj, Meryem lindi në 12 Gusht 1983 ne Kassel të Gjermanisë. Babai i saj është turk ndërsa nëna gjermane.

LEXO EDHE:  Vullkani Kilauea nuk ndalet/ Pas autostradës llava do mbërrijë në oqean

LEXO EDHE:  Pse gratë i kanë më shpesh se burrat duart dhe këmbët e ftohta? Ja arsyeja

Ajo ka studiuar në Hamburg për aktrim dhe teatër. Aktorja mori famë me rolin e saj në serialin “Sulejmani i madhërishem”. Në vitin 2014 ajo u bë nënë e një vajze me emrin Lara./ CNA.al

LEXO TE PLOTE