Connect with Us

Rama si zombi/ Basha tmerron banorët e Koplikut

Aktualitet

Rama si zombi/ Basha tmerron banorët e Koplikut

Publikuar

-

Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij përpara banorëve të Koplikut e vuri theksin tek largimi masiv i të rinjve shqiptarë.

Sipas Bashës, largimi masiv i të rinjve është gjëja më e dhimbshmke që ai ka parë sot në Koplik madje edhe dy muaj më parë gjatë një vizite që kishte bërë tek dajat e tij në Hot.

Më tej Basha komentoi deklaratat e Ramës ku vendos si kusht mesataren mbi 6 për të shkuar në Universitet.

Basha e quajti Ramën, zombie dhe kufomë që e di se i ka ardhur fundi.

“Vij këtu prej 6 vitesh edhe lajmi i keq është largimi masiv i të rinjve. Para dy muajsh isha në Hot tek dajat e mi dhe më e dhimbshja që kam parë aty ka qenë mbyllja masive e shkollave të njëjtë gjë ma tha edhe një nga biznesmenët këtu në Koplik që ka një kancelari në hyrje të qytetit që gjimnazi ka ngelur 350 veta nga nga 700 që kishte. Sot Rama tha që studentët me mesatare 6 nuk do të futen në Universitet. Po kush je ti? Kush është ky? Ky është ai që ka mbushur Parlamentin me kriminela, me vota të vjedhura, me njerëz të lidhura me krimin. Sot sado i aftë të jesh nuk çan dot përpara sepse vendi është në duart e 5 oligarkëve. E din të gjithë që Rama ka rënë madje edhe vetë ai e din. Ecën si zombie, si kufomë duke lëshuar me batuta me gojën e tij të pisët me të cilën mendon se mund të gënjejë përsëri shqiptarët”,-tha Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Foto-Izolohet Gjirokastra/ Deputeti demokrat akuzon Ramën

LEXO EDHE:  Rikthehet pas shumë vitesh ish gruaja e Edi Ramës/Kisha nevojë për kohë e siguri, tani jam gati

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Meta thumbon “rivalët” Rama-Basha/LSI, faktori më stabilizues!

LEXO EDHE:  Video- Nxehet studentja/ Nxjerr mesazhet që ka shkëmbyer me Ramën

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: