Connect with Us

Foto/ Si e shpërfytyruan Tiranën Rama dhe Veliaj

Aktualitet

Foto/ Si e shpërfytyruan Tiranën Rama dhe Veliaj

Publikuar

-

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj, se kanë “shpërfytyruar” Tiranën.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasiloi ka publikuar dy foto që tregojnë sesi ka qënë Tirana dhe si është sot.

Sipas Vasilit, për shkak të betonit pa fund që është hedhur e vijon të hidhet, “Tiranes i vodhen gjelberimin, femijeve parqet, pra qytetareve te Tiranes jeten”.

“Betoni i dyshes “mish e thua” Rama- Veliaj, ktheu Tiranen ne nje bunker betoni.

LEXO EDHE:  Shpërthen banori i Unazës së Re/ S' më del shpirti po nuk e pashë Ramën para drejtësisë

Betoni vazhdon pa u ndalur.

Dhe Betoni pa u ndalur do te vazhdoje, derisa dyshja do te ekzistoje.

Tiranes i vodhen gjelberimin, femijeve parqet, pra qytetareve te Tiranes jeten.

Shihini pamjet se si ka qene Tirana dhe se si e shperfytyruan vandalet e Betonit te rilindjes.

Keto pamje flasin vete.

Te shpetojme Tiranen!!!”-shkruan Vasili në postimin e tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Numri i viktimave dyfish ngasa raportohet?/ Rama: Basha shpif! Po krijon panik dhe konfuzion

Publikuar

-

Nga

Numri i viktimave dyfish ngasa raportohet?/ Rama: Basha shpif! Po krijon panik dhe konfuzion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ngriti akuzat e forta se qeveria ka fshehur numrin e viktimave të shkaktuara nga Covid-19.

Për këtë deklaratë është pyetur pak më parë kreu edhe kryeministri Edi Rama në emisionin “Real Story”, por ky i fundit e mohoi këtë.

Rama tha se Basha po mundohet të krijojë panik, konfuzion dhe shqetësim te qytetarët duke shpifur.

Çfarë mund t’i përgjigjesh tani?! D.m.th është pjesë e asaj që thashë, panik, konfuzion, shqetësim, katastrofë. Qeveria nuk deklaron asgjë. Numri i fataliteteve është një numër që pasqyrohet çdo ditë në bazë të kritereve që janë të lidhura me një element të thjeshtë: Të sëmurët nga Covid. Të tjerat janë spekulime, s’kanë asnjë bazë dhe hyn në atë të përditshmen: Shpif, shpif se diçka do mbetet, kall dëshpërim tek njerëzit se diçka do ndezë, ajo që përpiqen këta të ndezë, është se duhet të kuptojnë që pse kanë humbur që nga dita e parë”, theksoi kryeministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Besard Kadia erdhi vetë tek unë”/ Rama “thumbon” Bashën: Shpresoj mos të jetë rasti Taulantit

Publikuar

-

Nga

“Besard Kadia erdhi vetë tek unë”/ Rama “thumbon” Bashën: Shpresoj mos të jetë rasti Taulantit

Kryeministri Edi Rama është pyetur sonte në ‘Real Story” dhe për rastin e Besard Kadias të cilin e emëroi pak ditë më parë zv.ministër të Ekonomisë dhe Financave.

Rama tha se nuk ja bëri ai propozimimin por vetë Kadia.

“E para ka ardhur Besardi tek unë, s’kam shkuar unë tek Besardi.

Vlerësimi për Besartin dhe dëshira për tu angazhuar ka bërë që ti japim një mundësi.

Është një djal shqiptrë që ka ide. Është në një pozicion që mund të bëjë mirë punën dhe ti vë mirë ata që ka këkruar të vihen.

LEXO EDHE:  Shpërthen banori i Unazës së Re/ S’ më del shpirti po nuk e pashë Ramën para drejtësisë

LEXO EDHE:  Rama flet për “Financial Times”/ Të shpërblehemi për atë që kemi bërë

Ne nuk i shohim, njerëzit si tanët dhe të atyre. Nga konstatimet tek e bëra ndryshon shumë.

Unë e mora djalin kur erdha në zyrë, më shtroi një platformë me kundërshti të plota, ja dhamë mundësinë në atë që e kishte me shumë passion, arsimin, dështoi brenda javës dhe u largua.  Shpresoj të mos jetë rasti me Besardin”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata “bombë” e Bashës/ Tomorri: Nëse është e vërtetë, vendi merr fund

Publikuar

-

Nga

Nga Klodian Tomorri/ “Një pastruese pastron tre shtepi dhe paguhet nga 100 euro secila, ndërsa Qeveria..”

Gazetari Klodian Tomorri, ka reaguar pas deklaratës së fortë të kryetarit të opozitës Lulzim Basha, se ka prova që qeveria ka fshehur nurin e viktimave të covid-19.

Tomorri thotë se ky është një nga denoncimet më të rënda në historinë e shtetit shqiptar.

Ai pretendon se nëse kjo është e vërtetë, atëherë ky vend ka marrë fund, ndërsa kërkon që opozita të vazhdojë të merret me këtë çështje.

Lul Basha ka bërë sot një nga denoncimet më të rënda në historinë e shtetit shqiptar duke akuzuar qeverinë se ka fshehur shifrat e të vdekurve nga Covid. Qëllimisht.

Nëse kjo është e vërtetë, ky vend ka marrë fund një herë e mirë. Kjo është çështje me të cilën opozita do duhej të merrej pa pushim, jo IHCK-ja 3 për qind”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE