Connect with Us

7 vrasje për 15 ditë/ Marsi me bilanc të përgjakshëm

Aktualitet

7 vrasje për 15 ditë/ Marsi me bilanc të përgjakshëm

Publikuar

-

Ditën e sotme qyteti i Shkodrës dhe mbarë opinion publik u trondit nga ngjarja e rëndë ku u ekzekutuan dy vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali në pragun e shtëpisë së tyre.

Teksa ka ngelur vetëm një ditë nga muaji Mars kujtojmë se ky muaj ksihtë një bilanc tragjik të ngjarjeve kriminale.

Mëngjesin e 15 Marsit qyteti i Kavajës u trondit nga një ngjarje e rëndë ku një 26 vjeçar me me inicialet S.T 26 vjeç plagosi me armë zjarri shtetasin E. K., 60 vjeç, i cili nga plagët e marra ndërroi jetë 6 ditë më vonë.

Një ditë më pas me 16 Mars tek parku i Liqenit Artificial u ekzekutua në sy të të bitrit 61 vjeçari Haxhi Baçinozi.

Një tjetër ekzekutim si në filma ishte ai tek sheshi “Ëillson”  ku u ekzekutua 26 vjeçari Jurgen Kurti, i akuzuar më parë për vrasjen e babait të tij dhe të një shtetasi në Durrës. Për ekzekutimin e Kurtit policia ka arrestuar tre persona të cilët kanë qenë bashkëpunëtorë të shtetasit Klodian Bane i dyshuar si autori i ngjarjes.

LEXO EDHE:  Nga Azgan HAKLAJ/ MARSI, PRANVERA E LIRISË

Ferdinard Polia i njohur ndryshe si Nardi i bujtinave të Thethit ishte viktima e radhës  e një atentati që iu bë me 20 Mars në urënë e Grudës në Shkodër, ku mbi të u lëshuan 18 plumba.

Mbrëmja e 22 Marsit rezultoi fatale  për avokatin Ravik Gurra i cili u ekzekutua me tre plumba në kokë në ambjentet e jashtëme të një kafeneje në afërsi të qendrës së qytetit të Elbasanit.

Nga data 15 deri me 30 Mars bilanci i të vrarëve është 7 persona, duke e bërë kështu marsin një muaj të përgjakshëm nga atentatet të cilët në të shumtën e rasteve nuk kanë një përgjegjës të arrestuar nga Policia./CNA.al

E rëndë/ Plagoset me armë 60-vjeçari

E rëndë/ Gjendet një i vrarë në Tiranë

Plumbat trondisin Tiranën/ Vritet një person tek sheshi “Willson”

Tronditet Shkodra/ Ekzekutohet me armë zjarri një person

Tronditet Elbasani/ Ekzekutohet me armë zjarri një person

Ekzekutohen dy persona në Shkodër

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Skema lehtësuese e shlyerjes së borxheve, OSHEE bën bilancin

LEXO EDHE:  Ja sa jetë njerëzish humbën nga aksidentet këtë vit

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Londër/HSBC raporton rënie 17 për qind të fitimit

LEXO EDHE:  Voda nxjerr bilancin e objekteve të shembura/ Sa pritet të prishen në Durrës

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: