Connect with Us

Horoskopi i ditës, 29 mars 2019

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 29 mars 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ju qe jeni ne një lidhje, nëse bëni përpjekjet e duhura sot do e konsolidoni marrëdhënien dhe do vendosni ekuilibrin qe aq shume keni dëshiruar. Beqaret do fillojnë te mendojnë për te ardhmen pas një takimi emocionues qe do realizojnë. Po patën dëshirën e mire mund te arrijnë ta bëjnë për vete atë person. Me shpenzimet mire është te tregoheni te arsyeshëm edhe pse gjendja ne fakt do jete e kënaqshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta sentimentale e çifteve do jete e favorizuar sot. Planetët do ua mbrojnë marrëdhënien dhe do ju bëjnë te shpreheni me lirisht për njeri-tjetrin. Nëse jeni ende vetëm me mire bëni edhe pak durim dhe mos u nxitoni te hidhni hapa te pamenduara mire. Ne planin financiar do arrini te gjeni zgjidhje edhe për problemet me te mëdha dhe deri ne fund te ditës do rivendoset qetësia.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume i qete sot. Do dini si ta mbani zgjuar emocio0nin dhe pasionin dhe nuk do mërziteni asnjë çast pranë atij qe keni ne krah. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa gjigande dhe do preferojnë te presin ende. Ne planin financiar Saturni do pozicionohet keq kështu qe duhet te tregoheni sa me te kujdesshëm për te mos u rrënuar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni shume nostalgjike sot ju te dashuruarit dhe do preferoni te bëni disa gjera si me pare. Partneri do ju përshtatet dhe do dashuroheni si adoleshente. Beqaret do realizojnë plot takime interesante, por asnjë nuk do mund te kthehet ne lidhje serioze dhe te qëndrueshme. Ne planin financiar do jeni shume te organizuar dhe gjendja do mbetet goxha e stabilizuar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Te dashuruarit duhet te tregohen te kujdesshëm gjate kësaj dite dhe nuk duhet te luajnë me zjarrin. Merkuri do ndikoje negativisht dhe mund t’i fute ata ne probleme. Beqaret nuk do jene shume te afte për te joshur dhe nuk do arrijnë asgjë. Ata nuk duhet te pranojnë as ftesat e ardhura nga persona te panjohur. Për sektorin financiar do jete një dite e qete, por jo me përfitime te konsiderueshme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do jeni ne humor shume te mire sot ju te dashuruarit dhe gati t’ia plotësoni te gjitha tekat partnerit. Çdo çast ka për te qene i mrekullueshëm. Beqaret do ndihmohen nga Merkuri, i cili do iu japë shtysën e duhur për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar do jete një dite me fat dhe nuk do e keni aspak te vështirë te kryeni te gjitha shpenzimet e domosdoshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dita e sotme nuk do jete shume e mire për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here do ju dalin probleme te mëdha dhe nuk do ndiheni mire për asnjë moment. Beqareve do ju rrahe zemra shume fort pas një takimi qe do realizojnë ne mesdite. Ne planin financiar nuk do keni asnjë vështirësi, përkundrazi do ju dalin paratë edhe për te shpenzuar edhe për te hequr disa mënjanë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ka mundësi qe lidhja juaj ne çift te thellohet akoma me shume gjate kësaj dite. Do ndiheni mjaft mire ne çdo moment dhe te bekuar qe keni ne krah një person te mrekullueshëm. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te hedhin hapa te rëndësishme pasi jo te gjithë janë ashtu si duken. Financat do jene te kënaqshme, kështu qe mund t’iu lejohet edhe ndonjë investim.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Nuk duhet te nxitoheni për asgjë sot ju te dashuruarit, por gjithçka duhet ta merrni me qetësi. Nga ana tjetër nuk duhet t’iu besoni thashethemeve qe mund te thonë njerëzit për partnerin tuaj. Gjithçka do behet nga zilia. Beqaret do jene ne humor dhe gati për çdo çmenduri. Buxheti nuk do jete i keq, por një shpenzim i madh dhe i pamenduar mund t’iu trondite.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite e mbushur me vështirësi do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Here pas here mund te debatoni ashpër me atë qe keni ne krah. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe do realizojnë takimin e tyre te ëndrrave. Për ta çdo gjë ka për te qene me ndryshme tani e tutje. Merkuri do ju sjelle fat ne planin financiar dhe buxheti ka për te qene shume i mire.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do i keni shume te qarta mendimet sot ju te dashuruarit dhe do bëni te pamundurën qe ta ndryshoni për mire marrëdhënien qe keni. Edhe partneri do përgatisë surpriza te këndshme. Beqaret do jene te vendosur te kërkojnë persona me te cilët te fillojnë lidhje serioze. Mundësitë nuk do mungojnë. Buxheti do jete goxha i mire kështu qe nuk do keni për çfarë te merakoseni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite me shume fat do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i zgjidhni qe ne mëngjes disa hatërmbetje me partnerin dhe do ndiheni gati për te marre vendime. Beqaret nuk do jene gati te hedhin hapa, por nga ana tjetër nuk do i refuzojnë ftesat për njohje te reja. Buxheti nuk mund te rritet ne mënyrë te menjëhershme kështu qe nuk mund ta kërkoni me ngulm këtë gjë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Dy javë pas zgjedhjeve/ Rama takim me deputetët

Publikuar

-

Nga

Dy javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët aktual dhe ata të rinjtë që dolën fitues në 25 prill.

Takimi është duke u zhvilluar në Pallatin e Bigradave. Ky është takimi i parë që mban Rama me deputetët e rinj të zgjedhur.

Rama është duke mbajtur fjalën e tij para deputetëve, ku pritet edhe të prezantojë objektivat që ka për mandatin e tretë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E rëndë/ 70-vjeçari i jep fund jetës, bie në kontakt me rrymën elektrike

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme një i moshuar në qytetin e Vlorës i ka dhënë fund jetës së tij. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Pavarsia” ku shtetasi me iniciale DH.D ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Sipas policisë, dyshohet se 70 vjeçari ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike duke çuar në vetëvrasje.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes ku nga hetimet paraprake rezulton se ky shtetas vuante nga shëndeti mendor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Digjet gjatë natës makina e vëllait të Eljon Hysës/ Në 2018 u gjet i vrarë dhe i groposur në Nikël

Publikuar

-

Nga

Gjatë natës së kaluar është djegur një automjet tip “Volksëagen” në Krujë, në pronësi të shtetasit S.H.

Mësohet se makina e djegur është e vëllait të Eljon Hysës nga Gjormi, i cili u gjend i vrarë dhe i groposur në Nikës me 14 korrik të vitit 2018. Bëhet me dije se makina ka qenë e parkuar në oborrin e banesës të motrës së tij ku Hysa kishte shkuar për darkë.

Policia ka shoqëruar në ambientet e Komisariatit, 6 persona dhe janë sekuestruar pamje filmike si dhe janë kryer disa kontrolle banesash

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, data 4 tetor 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 janar 2020

‘Më datë 09.05.2021, në orën 22:30, në Krujë ka marë flakë në parkim mjeti tip “Volksëagen”, në pronësi të shtetasit S. H. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes ku ka shoqëruar në ambientet e Komisariatit 6 persona, janë sekuestruar pamje filmike si dhe janë kryer disa kontrolle banesash. Materialet i kaluan Prokuorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë.’– njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE