Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

29 Mars 2019, 17:46, Aktualitet CNA
Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-kryemnistri Sali Berisha ka publikuar denoncimin nga një qytetare në Mat.

Sipas saj, për t?u punësuar duhet fillimisht që të jesh pjesë e Partisë Socialiste, përndryshe nuk fillon dot punë. Qytetarja tregon detaje edhe mbi mënyrën e punësimit në këtë qytet.

Postimi i plotë:

Punesim vetem duke u regjistruar anetare e PS!

Me master shkencor ne psikologji i ofrohet pune si rrobaqepse!

Lexoni mesazhin e qytetares dixhitale. sb

Kam mbaruar Master Shkencor Psikologji Organizacionale Kam te drejte te punoj ne Zyren e Punes Mat kam dorezuar dokumentat ka kohe dhe sjam punesuar Drejtori I Zyres eshte Lefter Pasha Aty eshte punesuar nje Psikologe ligjore para meje nderkohe qe k am un te drejte te punoj aty Un jam thirrur nga Zyra e punes me ofron vend pune per rrobaqepese jo ne profesion

I shkruaj platformes dhe Zyra e punes I jep pergjigje qe un punoj privatisht ne Gjykate bej raporte ne 2017 sepse ai ka nje bashkeshorte aty brenda avokaten Suzana Hoti Pasha ku ai I merr te dhenat se ku pata punuar dhe drejtori ju thote qe te kontrollohem per license nderkoh qe aty punoj shum Vajza qe jan te dy punesuar Un ne 2017 pata punuar privatisht ke Gjykata kur kam pas raste pasi isha e papune dhe me ndihme ekonomike dhe sa per licensen na duhet nje vit pune me siguracione per te na future ne provim E pyes drejtorin e Zyres se Punes cfar ke mbaruar ti qe me ofron rrobaqepsi mu pergjigj nuk ta tregoj se per cfar I thash serish shkollen e ke marr vet tha mos mi bjer nr se te kallzoj penalisht un kerkova si qytetare me shkoll nje vend pune pasi ka vite qe jam e papune sepse skam as as mik as lek Drejtori me pat then te ndihmoj un me licensen se e kam shoqe presidenten kur e pyta serish tha jo ste kam then un Bashkeshortja e tij eshte avokate ne Gjykat kryetare e PS Mat per grate Suzana Hoti Pasha me pat ndermjetesuar per nje vend pune duke me rregjistru te PS ne 2013 dhe vend pune sme ofroi kur nuk mora pjese me te partia e saj me eshte kundervene vazhdimisht. /CNA.al

Lajmet e fundit nga