Connect with Us

Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

Aktualitet

Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

Publikuar

-

/

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-kryemnistri Sali Berisha ka publikuar denoncimin nga një qytetare në Mat.

Sipas saj, për t’u punësuar duhet fillimisht që të jesh pjesë e Partisë Socialiste, përndryshe nuk fillon dot punë. Qytetarja tregon detaje edhe mbi mënyrën e punësimit në këtë qytet.

Postimi i plotë:

Punesim vetem duke u regjistruar anetare e PS!

Me master shkencor ne psikologji i ofrohet pune si rrobaqepse!

Lexoni mesazhin e qytetares dixhitale. sb

Kam mbaruar Master Shkencor Psikologji Organizacionale Kam te drejte te punoj ne Zyren e Punes Mat kam dorezuar dokumentat ka kohe dhe sjam punesuar Drejtori I Zyres eshte Lefter Pasha Aty eshte punesuar nje Psikologe ligjore para meje nderkohe qe k am un te drejte te punoj aty Un jam thirrur nga Zyra e punes me ofron vend pune per rrobaqepese jo ne profesion

I shkruaj platformes dhe Zyra e punes I jep pergjigje qe un punoj privatisht ne Gjykate bej raporte ne 2017 sepse ai ka nje bashkeshorte aty brenda avokaten Suzana Hoti Pasha ku ai I merr te dhenat se ku pata punuar dhe drejtori ju thote qe te kontrollohem per license nderkoh qe aty punoj shum Vajza qe jan te dy punesuar Un ne 2017 pata punuar privatisht ke Gjykata kur kam pas raste pasi isha e papune dhe me ndihme ekonomike dhe sa per licensen na duhet nje vit pune me siguracione per te na future ne provim E pyes drejtorin e Zyres se Punes cfar ke mbaruar ti qe me ofron rrobaqepsi mu pergjigj nuk ta tregoj se per cfar I thash serish shkollen e ke marr vet tha mos mi bjer nr se te kallzoj penalisht un kerkova si qytetare me shkoll nje vend pune pasi ka vite qe jam e papune sepse skam as as mik as lek Drejtori me pat then te ndihmoj un me licensen se e kam shoqe presidenten kur e pyta serish tha jo ste kam then un Bashkeshortja e tij eshte avokate ne Gjykat kryetare e PS Mat per grate Suzana Hoti Pasha me pat ndermjetesuar per nje vend pune duke me rregjistru te PS ne 2013 dhe vend pune sme ofroi kur nuk mora pjese me te partia e saj me eshte kundervene vazhdimisht. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto+video-“Me dy gishtat lart”/ Berisha hyn në Prokurorinë e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës.

Berisha është shfaqur duke hyrë në selinë e PD-së, i buzëqeshur dhe me dy gishtat lart që janë simboli i Partisë Demokratike.Prej 20 minutash ai tashmë ndodhet brenda në Prokurori, dukë dhënë dëshminë e tij, për dhunën e ushtruar ndaj demokratëve në protestën e 8 Janarit.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata “bombë”/ Basha akuzohet për vrasje?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë deklarata të forta në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se bombulat e fikjes së zjarrit përmbajnë lëndë kimike që janë helmuese për trupin e njeriut.

Sipas Manjanit, vetëpranimi nga ana e zabtuesve të selisë së PD se kanë përdorur bombulat e fikjes së zjarrit kundër njerëzve i vendos ata direkt nën akuzë penale. Minimumi për vrasje ndaj shumë personave.

Edhe njëherë:

Bombulat e fikjes së zjarrit përmbajnë lëndë kimike që janë helmuese për trupin e njeriut. Nga ato bombula del gazi helmues monoksid karboni dhe metale të rënda që janë kombinuar për të asfiksuar zjarrin.

Ato bombula nuk janë njësoj si gazi lotsjellës. Ato përmbajnë helm vdekjeprurës, ndërsa gazi lotsjellës është maksimumi neutralizues i përkohshëm.

Këto bombula përdoren vetëm ndaj vatrave të zjarrit dhe nga persona të pajsur me maska mbrojtëse. Asnjëherë nuk i drejtohet njeriut lënda fikëse e zjarrit!LEXO EDHE:  Operacion antidroge ne Mat

LEXO EDHE:  Zbulohet megaafera korruptive/Edi Rama bëhet me bursë familjare

Vetëpranimi nga ana e zabtuesve të selisë së PD se kanë përdorur bombulat e fikjes së zjarrit kundër njerëzve i vendos ata direkt nën akuzë penale. Minimumi për vrasje ndaj shumë personave.

Nëse pasoja nuk ka ardhur, kjo ka ndodhur për shkaqe që nuk varen prej tyre. Por përdoruesit e bombulave e kanë konsumuar veprën penale.

Ata vetë thonë që E KEMI PËRDORUR. Dhe kjo i bën ata VRASËS!

Të vetëdeklaruar madje!

Nuk ka asnjë emër tjetër kjo sjellje.

Doni dënim?

Ky duhet të ishte një dënim shëmbullor, që të mos i shkojë më mendja njeriu të përdorë bombula të tilla kundër njerëzve!”-shkruan Ylli Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta e 8 Janarit/ Berisha tregon çfarë do të dëshmojë në Prokurori

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur për të dëshmuar sot në Prokurorinë e Tiranës, në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Ndërkohë në një prononcim për mediat nga shtëpia e tij, para se të nisej drejt prokurorisë së Tiranës, Berisha i është përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me atë që do dëshmojë sot para organit të akuzës.

Ai tha se do të dëshmojë bashkëpunimin në shkallën më të lartë të krimit në narkoshtetin shqiptar që sipas tij doli qartë si drita e diellit me 8 janar.

LEXO EDHE:  Burri kërkon ndihmë në polici/ Më ka ikur gruaja

LEXO EDHE:  Burri kërkon ndihmë në polici/ Më ka ikur gruajaAta i ka dërguar Rama. Thirrem nga Rama dhe jo Basha.”-tha Berisha.

Sa i takon lirimit të 34 të arrestuarve një ditë më parë, Berisha tha se Prokuroria duhet tu kërkonte të falur dhe të ndëshkonte policinë që ndaloi njerëz të pafajshëm.

Më tej, ai theksoi se “Për më shumë ju ftoj sapo të ndal nga dera e prokurorisë ku do ju informoj hollësisht.”./CNA.al

LEXO TE PLOTE