Connect with Us

“Vetëvrasja e presidentit”/ Zbulohet mesazhi i koduar i Metës

Aktualitet

“Vetëvrasja e presidentit”/ Zbulohet mesazhi i koduar i Metës

Publikuar

-

Disa ditë më parë, Presidenti Ilir Meta tha se ishte i gatshëm të jepte jetën njëlloj si ish-presidenti i Kilit, Salvador Allende.

Mbrëmjen e djeshme, gazetari Dritan Hila nga emisioni “Provokacija”, tha se Meta do të tregojë që nuk është një njeri i manipulueshëm dhe i kërcënueshëm si ndonjë personazh tjetër politik.

Mendoj që deklarata e parë që jam gati të jap dorëheqjen ishte mesazh për Ramën që unë mund të dal në opozitë, të kryesoj LSI-në.

Dhe ne të gjithë e dimë që Meta është një lojtar i rrezikshëm në fushën e lojës. Meta e di që forcën e ka jo për shkak të atributeve që ka presidenti, por për shkak të forcë politike që ka pas shpine dhe ky ishte mesazh për Ramën.

LEXO EDHE:  Habit Meta/ “Nuk fle çdo natë me Monikën”

Mesazhi i Allendes besoj se ishte për SHBA-të, për t’i treguar që nuk është një njeri aq i manipulueshëm dhe aq i kërcënueshëm saç mund të jetë një president tjetër apo personazh tjetër politik.”-tha Dritan Hila.

I pyetur nga Mustafa Nano, nëse Meta donte t’i thoshte amerikanëve që nuk trembem nga ju, Hila tha “Po ç’punë kishte me Allenden! Mos do ta rrethonte ushtria shqiptare? Shefin e Shtabit nga Skrapari e ka, vetë e firmosi. Kështu që nga ushtria shqiptare nuk ka frikë se do bëjë grusht shteti. As nga policia shqiptare. Ishte një mesazh për amerikanët.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  Hetimi i Presidentit/ Shokon Ylli Manjani

LEXO EDHE:  Meta niset drejt SHBA-ve/ Zbardhet axhenda e Presidentit

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli provokon luftë me Jeruzalemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Publikuar

-

Nga

Izraeli provokon luftë me Jezuralemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Është tensionuar në Izrael ku kanë filluar sulme ajrore me raketa kundër militantëve në Rripin e Gazës.

Ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha se 20 vetë, përfshirë fëmijët, kanë vdekur në sulme.

Duket se tensionet kanë kapur kulmin, aq sa Hamasi ka sulmuar me raketa mbi Jeruzalem, sa që detyruan edhe parlamentit të evakuohet, shkruan BBC news.

Kundërpërgjigjia nuk vonoi dhe Izraeli nisi sulmet ajrore mbi Gaza, ku ndodhet dhe baza e militantëve të Hamasit.

LEXO EDHE:  Humbi jetën pas shembjes së urës në Genova/ Meta për ngushëllim në familjen e Bokrinës

LEXO EDHE:  Meta: Marrëveshja e 5 qershorit është ordinere

Prej ditësh vijojnë tensionet kryesisht mes protestuesve palestinezë dhe Policisë së Izraelit, ndërkohë që Hamasi i Gazës ka kërcëntuar vazhdimisht se do të sulmojë.

Nga pala izraelite ndërkohë pretendojnë se kanë vrarë 3 militantë të Hamasit, kurse kryeministri Netanyahu ka theksuar se Hamasi tashmë ka kaluar vijën e kuqe.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Publikuar

-

Nga

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar mbrëmjen e sotme atentatin në Vlorë, ku mbeti i vrarë 40-vjeçari Bledar Birçaj.

Në një intervistë për “Opinion”, Hoxha deklaroi se pjesë e këtij atentati ishin dy qitësa, që sipas tij janë profesionistë dhe arritën të kryenin objektivin e tyre për 5 sekonda.

Janë dy qitës dhe janë me eksperiencë. Ata janë të koordinuar në mënyrë perfekte se nuk e kanë dëmtuar personin tjetër që ishte pasagjer. Viktima është një njeri 45 vjecc. Agresorit të parë i bie automatiku dhe në atë moment del personi që ishte në sedilien e pasme. Nëse ata domnin të shkaktonin viktima të tjerë e kishin më të lehtë. Viktima ka ardhur para tre javësh nga Spanja. Ajo që bën përshtypje është fakti që të dy qitësat mbajnë një pozicion diagonal për të mos dëmtuar pasagjerin. Është një fragment sekonde, jo më shumë se 5 sekonda. Është një goditje shumë e shpejt. Kjo është vrasje tipike mafioze”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE