Connect with Us

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Life Style

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Publikuar

-

Apple nuk ka vonuar shumë dhe tashmë i ka hapur një “luftë” Netflix duke prezantuar shërbimin e ri të filmave Tv+.

Platforma transmetuese quhet Apple TV + dhe ishte Steven Spielberg i cili e ka prezantuar në teatrin Steve Jobs ku ishte e ftuar edhe Oprah Winfrey.

Aplikacioni App Apple Tv+ do të jetë i disponueshëm duke filluar nga vjeshta e ardhshme. Bashkë me platformën do të ri dizajnohet edhe aplikacioni për televizionin e Apple si dhe Apple Channels për IOS. Do të vijë edhe Apple News dhe bëhet fjalë për një program me pagesë 9.99 dollarë në muaj dhe ke mundësinë të shfletosh 300 revista Prestigjoze nga e gjithë bota. Ky abonim është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara dhe më vonë do të mbërrijë edhe në Australi si dhe Britaninë e Madhe.

Të gjithë filmat priten të jenë të realizuar nga emrat më të njohur që kanë qenë pjesë e filmave të suksesshëm si  Jennifer Aniston , Reese Whiterspoon, Steve Carell,  Jason Momoa, ylli i Aquaman, Tim Cook etj.

LEXO EDHE:  Fryjnë erëra lufte

Por sigurisht nuk mund të mungonte edhe një platformë e cila i dedikohet krejtësisht lojrave të ndryshme të cilat vijnë me anë të abonimit në telefona, destkop, dhe televizor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Luani

Luani i thyen shumë shpesh kufijtë pasi besojnë që po bëjnë më të mirën për personin tjetër. Ata kanë tendencë të kenë një personalitet të fortë dhe mund të jenë jashtëzakonisht kokëfortë. Kur një Leo nuk respekton një kufi, ata besojnë se meqë motivet e tyre ishin të mira, me kalimin e kohës shkeljet e tyre do të falen.

Dashi

Dashi nuk respekton kufijtë sepse janë të padurueshëm dhe impulsivë, kështu që nëse ata marrin një ide për të bërë diçka, do të shkojnë përpara dhe ta bëjnë atë. Nëse ka pasoja negative, ata do të merren me to më vonë. Dashi ka tendencë të injorojë kufijtë kur janë në mes të një konfrontimi. Ata mund të jenë kokëfortë dhe arrogantë, të dyja këto bëjnë që ata të mosrespektojnë kufijtë dhe të shkaktojnë konflikt.Akrepi

Meqenëse Akrepat janë jashtëzakonisht pasionantë dhe intensivë, ato shpesh kanë marrëdhënie që janë të vështira ose dramatike. Ndërsa mund të duken të vështira, Akrepat dëmtohen po aq sa secili nga trajtimi negativ i perceptuar. Kur Akrepi po reaktiv, ata mund të injorojnë kufijtë emocional, fizik dhe mendor. Ata jo gjithmonë luftojnë të ndershëm kur bëhen xhelozë ose emocionues dhe mund të jenë pasivë-agresivë ose manipulues për të marrë atë që dëshirojnë.

LEXO EDHE:  Përshkallëzohet konflikti/ Meshkujt rus nuk lejohen të hyjnë në Ukrainë

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Lufta dhe paqja që duhen fituar njëkohësisht

Shigjetari

Shigjetarët kanë tendencë të jenë shumë të sigurt dhe disi të përqendruar në vetvete. Ata nuk i respektojnë kufijtë duke e tepruar dhe duke marrë përsipër një bisedë. Ata janë të sinqertë, por jo gjithmonë në kohën e duhur ose për kohën e duhur. Ata do t’u tregojnë njerëzve gjithçka rreth jetës së tyre, edhe kur nuk janë pyetur. Ata do të bëjnë presion për atë që duan mbi nevojat e dikujt tjetër. Këta individë nuk e dinë që janë duke mosrespektuar kur i shtyjnë njerëzit të bëjnë gjëra që nuk duan të bëjnë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Me jep një kafe të lutem”/ Kamarierja në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt

Publikuar

-

Nga

“Me jep një kafe të lutem”/ Kamarierja në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt

Pak javë më parë, CNA.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë lekëve.

Pak kohe pas publikimit të këtij skandali, mësohet se është larguar nga detyra , sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca.

Mësohet se Ndreca është zëvendësuar nga Elena Pici, e cila vjen nga Këshilli i Ministrave.

Por kush është Elena Pici?

Sekretarja e re e Përgjithshme e kësaj ministrie, Elena Pici para se të merrte këtë post ka qenë koordinatore e Engjëll Agaçit dhe njihet si një nga njerëzit e afërt të tij. Ajo ka qenë pjesë  si figurante në një nga klipet e këngëtarit Alban Skënderaj, “Mirëmëngjes”.

LEXO EDHE:  Shërbimi sekret rus informon se në Maqedoni do të ketë luftëNjë vajzë me flokë të zeza, e cila shfaqej në klip në rolin e kamarieres që shërbente kafen. Pas eksperiencës si modele në klip ajo ka fituar një post të rëndësishëm në Ministrinë e Brendshme./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Fryjnë erëra lufte

 

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Edhe Georgina?/ Detaji në foton seksi që do të zhgënjejë fansat

Publikuar

-

Nga

Georgina Rodriguez komentohet në mediat rozë si një vajzat më seksi. Partnerja e yllit të futbollit, ka publikuar së fundi një foto ku shafqet super shpërthyese me format e saj.

Me bikini, bombastike, Georgina na la pa fjalë deri në momentin që kapëm këtë detaj.

Por nëse të gjithë po i mbani sytë tek linjat e saj, hidhini një sy këmbës së saj. A nuk ju duket shumë e “stërmadhe”? Apo mos ndoshta është këndi i fotografisë?Ndoshta shumë prej jush do të zhgënjehen kur të mësojnë se ajo përdor photoshop dhe kjo foto dëshmon edhe një herë që jo gjithçka që shihni në rrjetet sociale është e vërtetë.

LEXO EDHE:  Shërbimi sekret rus informon se në Maqedoni do të ketë luftë

LEXO EDHE:  75 vjetori i çlirmit të Tiranës/ Braçe sulmon opozitën: Po i shpallin luftë SHBA për pushtet

Pas personazheve të famshëm qëndron një skuadër e tërë që punon që ata të shfaqen të përsosur, por detaje si këto të bëjnë të kuptosh që bota virtuale është një gënjeshtër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE