Connect with Us

7 rregullat e pashkruara të veshjeve që duhet t’i ndjekim nëpër dasma

Fashion

7 rregullat e pashkruara të veshjeve që duhet t’i ndjekim nëpër dasma

Publikuar

-

Ne të gjithë e kalojmë atë fazën stresuese kur duhet të vishemi për një dasmë! Duhet të dukeni e mahnitshme, por jo me diçka të ekzagjeruar.

Për këtë ekzistojnë disa rregulla ku duhet të bazoheni para se të nxitoni.

Ne ju sjellim gjërat që duhet dhe nuk duhet të bëni për veshjen formale, që të jeni e ftuara e veshur më mirë pa u stresuar.

1.Fustani është një zgjedhje e sigurt

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851650-1469699586.600x0c

Ndërsa ju po mendoheni si të kombinoni fundin ose pantallonat me xhaketën, zgjidhni një fustan të besueshëm.

2.Shmangni gjatësitë e shkurtra

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851646-1469699586.600x0c

Nuk është vetëm për të respektuar nusen, por gjithashtu për faktin që veshjet e gjata janë më seksi. Sidomos ato me funde të çrregullta. Zgjidhni gjatësitë poshtë gjurit.

3.Shmangni dantellën e bardhë

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851658-1469699591.600x0c

Dantella e bardhë dhe kremi është një “Jo” e madhe kur merrni pjesë në një dasmë si e ftuar. Lërjani këtë territor nuses. Në vend të kësaj zgjidhni teminat dhe dantella me ngjyrë.

LEXO EDHE:  Të gjitha duan të jenë "Pretty Woman"

4.Është OK-ej të visheni me të zeza

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851648-1469699586.600x0c

Bota moderne ka treguar shumë ndryshime të mrekullueshme, mes tyre pranimi i veshjes me të zeza në dasmë dhe pagëzim.

5.Gjithmonë mbani një çantë të vogël për gjërat esenciale

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851645-1469699584.600x0c

Çantat e mëdha nuk janë për raste speciale, më shumë duket sikur po shkoni në ndonjë aktivitet të përditshëm. Shkoni për diçka minimale, me një çantë mikro.

6.Vishni këpucë me të cilat mund të ecni GJITHË ditën

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851649-1469699586.600x0c

Nuk ka asgjë më të keqe se sa të vishni një palë këpucë me taka vetëm për të zbuluar se do të çaloni kur kërceni. Gjeni këpucët më të rehatshme!

7.Zgjidhni veshje me mëngë ose merrni një veshje të sipërme ceremoniale

what-to-wear-to-a-wedding-7-must-follow-rules-for-every-girl-1851647-1469699586.600x0c

Ka shumë ceremoni martese që mbahen në vende të shenjta dhe kërkojnë një kod veshje të respektuar.

Burimi: Who What Wear

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Çfarë duhet të keni parasysh para se të zgjidhni fustanin e nusërisë?

LEXO EDHE:  “Kur vesh rrobat e burrit”! Orinda Huta frymëzohet nga gardëroba e Turit

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: