VIDEO: Angli spektakolare / Mali i Zi vuan “tërmetin” e ishullorëve – CNA
Connect with us

Sport

VIDEO: Angli spektakolare / Mali i Zi vuan “tërmetin” e ishullorëve

Publikuar

-

Anglia ka fituar edhe ndeshjen e dytë të kualifikueseve me goleadë. Tre Luanët kanë mposhtur Malin e Zi me rezultatin 5-1 në Podgoricë. Pas fitores 5-0 ndaj Republikës Çeke, anglezët, të cilët po kalojnë një formë të shkëlqyer, kanë treguar edhe njëherë tjetër rrezikshmërinë në zonën kundërshtare. Dhjetë gola të shënuar në dy ndeshje nuk janë pak. Southgate po formon një skuadër të mbushur me talente si Sancho apo Hudson-Odoi, pa harruar Sterling apo Kane të cilët janë akoma të rinj.

Ishte Vesovic i cili zhbllokoi rezultatin për vendasit, por dy golat e Keane dhe Barkley përmbysën gjithçka për miqtë që në pjesën e parë. Pas pushimit ishte përsëri Barkley dhe Harry Kane që shënuan dy golat e tjerë, përpara se të shënonte Sterling golin. Anglia kryeson grupin A me gjashtë pikë të plota.

Aktualitet

PSG hap portofolin/ Ofron 75 milionë euro për zbulimin e Tares

Publikuar

-

Sipas “Corriere dello Sport”, PSG do të bëjë një ofertë të majme për Sergej Milinkovic-Savic, lojtar i zbuluar nga Igli Tare.

Klubi francez është gati të ofrojë 75 milionë euro për yllin e mesfushës së Lazios.

Lojtari serb ka një kontratë deri në vitin 2023. Pronari i Lazios, Claudio Lotito, ka shpjeguar kohët e fundit se është gati ta lejojë SMS të largohet.

“Te Lazio do të mbajmë vetëm lojtarë që duan të qëndrojnë këtu,” ka thënë italiani për “Gazzetta dello Sport”, duke shtuar: “Nuk do ta pengojmë transferimin e tij”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Wimbledon fut në sherr dy legjendat e tenisit/ “Luftë” për numrin 2

Publikuar

-

Tenisti spanjoll Rafael Nadal nuk e ka mirëpritur faktin që Roger Federer, numri 3 në botë, të hidhet në short si numri 2 nga organizatorët e grand slam të Wimbledon, që nis më 1 korrik. “Më vjen keq, por në Wimbledon nuk kanë respektuar renditjen e përgjithshme të tenistëve. Numri 2 në botë jam unë. Për fat të mirë, kjo gjë ndodh vetëm këtu, në Wimbledon dhe në asnjë turne tjetër të madh”, tha Nadal.

“Kjo nuk më ka ndodhur vetëm mua, pasi shpesh ka ndodhur që të mos respektohet renditja. Kjo na detyron që të bëjmë një rrugëtim më të komplikuar në këtë turne për të shkuar deri në finale”, tha Nadal.

Organizatorët e Wimbledon, ndryshe nga sa veprojnë ata të Australian Open, Roland Garros dhe US Open, nuk bazohen vetëm në renditjen e përgjithshme të tenistëve. Ata shtojnë edhe pikët që tenistët grumbullojnë në turnetë e tjerë të fushave me bar që zhvillohen para Wimbledon.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Oto Xhon thuajse i larguar nga Skënderbeu, ç’po ndodh në Korçë?

Publikuar

-

By

Aktualisht në Korçë, pesë lojtarë bardhekuq janë pa kontrata dhe Skënderbeu i kërkon t’i ketë sërish pjesë të vetën në sezonin e ri.

Duke nisur nga kapiteni Marko Radas e më pas me Gjergji Muzakën dhe Leonit Abazin, e për të vijuar me të rinj si Teqja apo Oto Xhon, të gjithë janë në dilemë për të ardhmen.

Nëse Radas dhe Muzaka, e deri diku Abazi, kanë treguar dashurinë për klubin dhe dëshirën për të qenë sërish pjesë e Skënderbeut, një gjë e tillë mbetet e dyshimtë kur flitet për Oto Xhon.

Së pari, lojtari është me pushime dhe nuk dihet se kur do të kthehet, por nga ana tjetër mund të tentojë edhe ndonjë aventurë në ndonjë ekip tjetër ndoshta jo vetëm në Shqipëri.

Por mungesa e garancisë qëndron edhe në faktin se a do të jetë Oto Xhon në planet e trajnerit të ri të Skënderbeut?!

Duke parë sezonin e fundit ku nigeriani nuk është se tregoi shumë nga sa priste ekipi, duket disi e vështirë. Çdo ditë që kalon e çon akoma më larg lojtarin nga Korça, shkruan “Panorama Sport”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:14 - 24 Qershor, 2019

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në…...

Aktualitet20:54 - 23 Qershor, 2019

Zaev vulos zvendësimet/ Tre shqiptarë, ministra në qeverinë e “re”

 Kryeministri Zoran Zaev, sot vulosi përbërjen e re Qeveritare, ku  gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime. Kështu, sikurse raportojnë mediat vendore:...

Aktualitet20:10 - 23 Qershor, 2019

Gara për Bashkinë e Stambollit/ Humb për të dytë herë i preferuari i Erdogan

Kandidati i partisë në pushtet në zgjedhjet e përsëritura për Kryetar Bashkie në Stamboll, Binali Yildirim, pranoi humbjen ndaj kandidatit...

Aktualitet17:01 - 23 Qershor, 2019

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Stambollit

Pas një ankese të kreut të shtetit turk, Erdogan, zgjedhjet për postin e bashkisë së Stambollit u anuluan. Kandidati AKP,...

Aktualitet16:48 - 23 Qershor, 2019

Dështimi i takimit në Paris/ Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet...

Aktualitet10:19 - 22 Qershor, 2019

Zjarr në Paris/ Tre të vdekur, 28 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku tre persona kanë vdekur, ndërsa 28 të tjerë janë plagosur si...

Aktualitet13:13 - 21 Qershor, 2019

Tërmeti shkund Francën/ Dëmtohen ndërtesat

Franca është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka...

Aktualitet11:20 - 21 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Blindohet Kryeministria e Parlamenti

Opozita do të zhvillojë sonte në orën 20:00 protestën e nëntë kombëtare e përpara Kryeministrisë kundër qeverisë Rama. Për mbarëvjatjen...

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Trending