“Bihter” nuk ka fat në dashuri/”Nuk ka më kthim pas” – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

“Bihter” nuk ka fat në dashuri/”Nuk ka më kthim pas”

Publikuar

-

Edhe pse lajmi qarkullon prej muajsh, duket se gjithçka është zyrtarizuar.Çifti i famshëm Beren Saat dhe Kenan Dogulu po shkon drejt divorcit. Aktorja dhe këngëtari i njohur po i japin fund marrëdhënies me një divorc të qetë në gjykatë. Sipas mediave turke, për “Bihterin” nuk ka kthim pas.

Në fund të muajit mars, gjykata do të vendosë divorcin dhe nga sa flitet, gjithçka është mbyllur me konsensus. Sipas programit “2.Sayfa”, aktorja dhe këngëtari do të divorcohen me marrëveshje më 28 mars. Menaxheri i 44-vjeçarit Dogulu tha se “çdo martesë ka probleme. Këto nuk janë probleme të pazgjidhshme apo pengesa të pakalueshme”, ndërsa aktorja 35-vjeçare nuk ka dhënë asnjë koment publik për atë që po i ndodh në jetën private.

Beren Saat dhe Kenan Dogulu u martuan në vitin 2014 në dasmën më të përfolur dhe të komentuar të vitit. Pak kohë më parë, mediat turke shkruan edhe për një shtatzëni të mundshme të aktores, por kjo e fundit e mohoi lajmin menjëherë.

Beren Saat është një ndër aktoret më të dashura turke në Shqipëri. Ajo u bë e njohur gjatë serialit “Dashuri e Ndaluar”, ku luante në rolin e Bihterit.

Aktualitet

“Je një mosmirnjohëse, unë të dhashë famë “/Roza Lati reagon ashpër ndaj Encës

Publikuar

-

Disa muaj më parë  Trejsi Sejdini e ftuar në emisionin e Roza Latit “Why Not” gjatë një përgjigjeje të saj përmendi emrin e Encës. Një ndër pyetjet e bëra nga fansat ishte: “A je e virgjër si Enca?” dhe Trejsi u shpreh: “Sa është një Enca janë tre Trejsa ..si mund të mos jetë e virgjër Enca. Kush e mban krik Encën.”

Menjëherë pas kësaj këngëtarja postoi në ‘Instastory’ një video ku këndonte vargjet:

“Trëndafilat janë të kuq, violetat janë blu, ti je një kur*vë, dhe ne të gjithë të urrejmë ty.” (lexo këtu)

Por javën që lamë pas e ftuar në “Xing me Ermalin” nga Ermal Mamaqi, Enca është pyetur sërish rreth kësaj teme. Ajo shpërtheu kundër emisionit “Why Not” duke u shprehur se emisione të tilla ftojnë personazhe për të folur kundër saj, vetëm sepse ajo nuk ju ka shkuar si e ftuar.

Dhe ditën e sotme ka qenë pikërisht Roza Lati ajo e cila ka reaguar ashpër mbi këtë çështje. Nëpërmjet disa shkrimeve në ‘Instastory’ ajo është shprehur që ndihet e ofenduar nga kjo situatë ku kanë hedhur baltë mbi emisionin dhe të ftuarën e saj. Më tej ajo ka sqaruar se ka qenë mbështetje e Encës që në fillimet e karrierës së saj dhe nuk ka synuar të ftojë asnjëherë askënd që të flasë kundër saj.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bikini me “kokë poshtë”/ Njihuni me trendin që po “pushton” Instagramin

Publikuar

-

Ishte Valentina Fradegrada ajo e cila e solli këtë trend i cili tani ka pushtuar Instagramin.

Modelja italiane vendosi t’i veshë bikinit përmbys, gjë që tërhoqi shumë komentues. Pas saj, një kompani australiane veshjesh i dha edhe më shumë famë, duke u kërkuar ndjekësve në Instagram se ç’mendim kishin për këtë metodë, si dhe u bëri thirrje të postojnë fotot e tyre.

Pati edhe shumë që dhanë komente negative, por Fradegrada tashmë ka hapur një faqe më vete në Instagram, të quajtur Upsidedownbikini_official, e cila po korr sukses.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Dashuria e jetës time”/ Aktori shqiptar bën publike lidhjen e tij me vajzën misterioze

Publikuar

-

I njohur për rolet e tij humoristike në “Apartamentin 2xl” ose “Duplex”, aktori Albano Bogdo pranoi më në fund se është në një lidhje romantike.

Përmes një fotoje të publikuar në Instagram, Albano tregon bjondinën që i ka vjedhur zemrën edhe pse në foto dallohet vetëm profili i saj e cila duket e buzëqeshur në krahët e Albanos, i cili i ka vendosur dorën te flokët.

Sikur të mos mjaftonte pamja romantike e aktorit që ka mbështetur kokën te partnerja, ai ka bërë dhe një dedikim nga zemra duke e quajtur: “Dashuria e jetës sime!”.

 

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Trending

Read previous post:
Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Close