Misteri i meshkujve/Ja çfarë duan ata në shtrat – CNA
Connect with us

Life Style

Misteri i meshkujve/Ja çfarë duan ata në shtrat

Publikuar

-

shenjat me kerkuese ne shtrat

Veshjet intime

Nëse vishesh me të brendshme seksi dhe me taka, sigurisht që do kesh sukses, por gjithmonë nëse di t’i mbash si duhet. Sepse për ata veshja më seksi është feminiliteti. Më tepër, madje, u pëlqen mënyra si lëviz dhe i provokon.

Fjala e specialistit: “Për meshkujt veshjet intime kanë rolin e një ambalazhi. E rëndësishme është dhurata.” Përfundimi: Po të të gjejë ndonjëherë në befasi me të brendshme pambuku që vetëm seksi nuk mund të quhen, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Sepse nëse ti je e stilit ujë e sapun, një veshje si nëpër katalogë të brendshmesh, do i dukej false. Ki parasysh që jelekët me mbushje që e bëjnë gjoksin të duket më i fryrë, janë një truk i mirë për një mbrëmje romantike, por nuk duhet ta ekzagjerosh dhe sidomos nuk këshillohen nëse ajo mbrëmje do vijojë në një dhomë gjumi. 90 për qind e meshkujve nuk I sheh me sy të mirë jelekët mashtrues. Ndihen të zhgënjyer dhe dëshira bie.

Fantazi pa kufi

Asnjë ide nuk është mjaftueshëm e çmendur. Thuaje! Të jesh e sigurt që ata e mirëpresin. Fol për seksin edhe kur nuk je në shtrat. Veçse ngacmon! Por jo të gjithë janë mësuar. Pra po të kesh një ëndërr pikante që nuk ke kurajë ta praktikosh, në fillim tregoje…do ndihmosh edhe partnerin të dalë në shesh e të ndjekë në aventurë.

Fjala e ekspertit: “Mbi të gjitha funksionon kur fantazia shkruhet. Duke e parë të shkruar dëshirën intime që dëshiron të realizosh, partneri ndjen të njëjtin efekt sikur në lotari të ishte zgjedhur bileta e tij për një udhëtim turistik. Kështu që gjeni dhe një poç e mbusheni me ide që t’I tërhiqni para çdo udhëtimi…

 

Pak nxehje

Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Kanë zbuluar që rruga për te ajo fal gjithashtu shumë kënaqësi. Një paralajmërim: Për të pasur një ereksion meshkujve u mjaftojnë pak sekonda, kurse ti ke nevojë për më shumë kohë, kështu që duhet ta kuptosh shqetësimin e tyre…

Çfarë thonë specialistët? “Meshkujve u pëlqejnë shumë përkëdheljet. Madje sipas sondazheve të fundit, janë femrat që janë bërë më të drejtpërdrejta”.

Zonat që pëlqejnë t’u përkëdhelim. Të gjitha pikat përgjatë kofshës së brendshme dhe kokrrat e gjoksit, të cilat te ata janë edhe më strategjike sesa te femrat. Një rekomandim që pak e dinë. Ana e majtë nxitet më lehtë se e djathta: po të ngacmohet jep ndjesi të forta.

 

Provimi me gojë

S’ke ç’bën. Është një ndër të preferuarit. Pyet veten pse? S’ka ndonjë mister. Është një ndjesi e provokuar nga një alkimi e veçantë: adhurojnë të të shohin kur puth pjesët e tyre më intime, ngjethen nga vështrimet e tua joshëse dhe sidomos mendimi që ti je e përfshirë.

Fjala e specialistit: Ngacmimi oral, me buzë dhe gjuhë përgjatë gjithë organit të tij, mund të rezultojë shumë intensive, aq sa shumë burra e preferojnë edhe më tepër se seksi klasik se e ndjejnë si përmbushjen e të gjitha kënaqësive. Eksitimi arrin kulmin kur hyjnë në lojë edhe duart. Por kujdes me presionin, kur është shumë i lartë shkakton parehati.

 

Autoerotizmi

Është shumë, shumë intrigues për ata sepse rrit eksitimin fiks sikur zhvishesh para tyre ose merr ca poza seksi, qoftë edhe për pak humor. Në atë çast përfshirja arrin majën. Të të shohin aq spontane u jep ndjesinë që ti ndihesh me të vërtetë e lirë për të bërë atë që do dhe që ke besim te ata.

Fjala e specialistit: Autoerotizmi në prani të partnerit mund të bëhet një ngacmues shumë i fortë. Rreth masturbimit të femrave ekziston një tabu gati e pandryshuar me vitet. Dhe kur një akt i tillë kaq intim dhe privat bëhet në sy të mashkullit, ka një efekt shumë të fortë afrodiziak.

Fetish, alternativa intriguese

Erosi alternativ u pëlqen e u pëlqen. Dhe duan improvizimet. Ndonjëherë fiksohen te ndonjë pjesë jotja e trupit derisa dashurohen pas saj dhe u bëhet obsesion. Në krye të listës të pikave më të dashura, janë këmbët dhe pastaj vijojnë kaviljet, qafa dhe kërthiza. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival.

Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. I tregon që ke besim te ai sa për t’i lënë në dorë kontroll të plotë me trupin tënd. Por ka mundësi të ekzistojë edhe e kundërta, që ai të zbulojë sa kënaqësi është të marrë rolin e më pak aktivit, për ndonjë herë.”

Le të luajmë pak pisët

E folura e drejtpërdrejt në shtrat, nuk i huton. Përkundrazi shton adrenalinën. Kush e di sa herë janë mbrojtur nga akuzat që e përfytyrojnë seksin në mënyrë vulgare. Dhe të dëgjojnë ty të thuash fjalë “hard” është një bonus ekstra. Vlen edhe kur frazat i përdorin ata sigurisht.

Fjala e ekspertit: “Fjalori i drejtpërdrejtë erotik ka një ndikim eksitues. Po ta shprehësh me zë të lartë në çastet e intimitetit, intensitetin e ndjesive që provon, i bën të ndihen të sigurt: ajo që po bëni të dy, ty të pëlqen. Përveç kësaj ai zbulon një anë instiktive tënden të panjohur. Kjo e intrigon shumë.

Aktualitet

A ndihmon kafeja në humbjen e peshës? Ja çfarë thotë studimi më i ri

Publikuar

-

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar. Por sipas një studimi të publikuar të hënën, kërkuesit e universitetit të Notingamit kane treguar se pirja e kafesë mund të luftoje obezitetin dhe diabetin.

Shkencëtarët nisën të testonin kafenë për të parë nëse ajo mund të stimulonte yndyrnat kafe. Pasi gjetën dozën e saktë, ata panë rezultatet tek njerëzit. Studimi është ende të fazat e hershme të tij, sidoqoftë, është në rrugë të mbarë. Pirja e një filxhani kafeje ndihmon në në humbjen e peshës.

Kafeja mund të ndihmojë në stimulimin e rezervave të yndyrnave kafe, të njohura ndryshe edhe si “brown adipose tissue”, që luan një rol kyç në shpejtësinë me të cilën djegim kaloritë tona.

Ka dy forma të qelizave yndyrore, ato kafe dhe të bardha, dhe secila luan një rol të ndryshëm në metabolizmin tonë. Ndërsa qelizat kafe ndihmojnë në gjenerimin e nxehtësisë, ato të bardha janë përgjegjëse për depozitimin e yndyrnave.

Burimi:https://www.cbsnews.com/news/coffee-weight-loss-study-finds-could-help-you-burn-fat/

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Sorrë që ngjan me një gorillë”/Videoja që po “shokon” rrjetin bëhet virale

Publikuar

-

Një sorrë e cila duket si një gorillë po bën xhiron e internetit dhe asnjë nuk mundi ta shpjegonte deri më tani.Pamjet e  filmuara në Nagoya, Japori, tregojnë një sorrë aspak të zakontë ndërkohë që lëviz kokën ndërsa përpiqet të drejtpeshohet.Videoja u shpërnda në Twitter nga përdoruesi Keitaro Simpson dhe më pas ajo u bë virale duke marrë më shumë se 9 milionë shikime.

Zogu në video është pozicionuar në një lloj mënyrë që ngjan sikur ka 4 gjymtyrë dhe ngjan jo pak me trupin e një gorille.

Por, tashmë gjithçka është shpjeguar nga një kërkuese e cila shpjegoi sjelljen e sorrës.Sipas Kaeli Swift se sorra në video ka një madhësi të konsiderueshme dhe kjo shpjegon edhe përmasat e kokës dhezogu po sillej normalisht, por thjesht këndi nga i cili është filmuar, ndërsa ndërronte pozicion, e ka bërë të duket si një gorillë.

Dr. Swift shkroi:

Ai thjesht po merr reze dielli. Kur zogjtë marrin rreze ata i lëshojnë krahët dhe ngrenë bishtin.”

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Horoskopi ditor sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Kjo e martë ju ofron mundësi të shumta në dashuri. Nëse jeni vetëm shihni përreth, pasi takimet janë mjaft të favorshme. Megjithatë do të keni edhe disa probleme praktike të cilat kërkojë zgjidhje.

Demi

Parashikohet një ditë mjaft pozitive, ndonëse të gjitha ndryshimet që kanë përfshirë jetën tuaj do të shkaktojnë shumë tension dhe lodhje. Mos u dorëzoni, pasi shumë shpejtë do të korrni frytet që prisni.

Binjakët

Do ju kthehet dëshira për të dashuruar, por edhe për të qenë më aktiv në raportet ndërpersonale. Ndiqini dëshirat tuaja, pasi dashuritë e reja dhe takimet janë mjaft të favorizuara.

Gaforrja

Bëni kujdes në lidhjet në çift, ku duhen shmangur tradhtitë. Gjatë këtyre ditëve do të jeni shumë të zënë me punë, me gjasë për shkak të disa ndryshimeve.

Luani

Tashmë keni lënë pas çdo mundim të fillimit të muajit në sferën sentimentale dhe ka ardhur koha për të kthyer faqe. Mërkuri do të jetë në anën tuaj dhe kjo gjë do të bëjë që të jetoni diçka të bukur.

Virgjëresha

Gjërat do të ecin më mirë gjatë kësaj të marte, për shkak të largimit të ndikimit negativ të Hënës. Situata do të vijë duke u përmirësuar më tej, edhe me kalimin e ditëve.

Peshorja

Kjo ditë do të jetë e luhatur, ku këshillohet që të mendoheni mirë para se të flisni. Në sferën profesionale situata do të jetë mjaft e favorshme, ku do të arrini që të realizoni të gjitha synimet tuaja.

Akrepi

Është një moment mjaft i luhatur për gjithë ata që duan të nisin një punë të re. Do të jeni të luhatur në dyjëzime ekonomike. Nëse jeni ndjerë keq kohëve të fundit, do të rigjeni dëshirën për të dashuruar.

Shigjetari

Pas një fillim jave të komplikuar, më në fund do të arrini që të gjeni qetësinë. Dashuria mbetet ende në pikëpyetje. Nëse keni diçka për të thënë, bëni mirë që të shpreheni.

Bricjapi

Po përballeni me një ndryshim të rëndësishëm. Ndoshta po mendoni që të lini mënjanë ata persona që ju shqetësojnë. Ko gjë ka të bëjë si me punën edhe me studimet. Mbajeni parasysh mirë, personat me të cilët do të shoqëroheni dhe do të zgjidhni, do të mbeten të tillë deri në fund.

Ujori

Kjo e martë është mjaft interesante sa i takon dashurisë, ku do të ndiheni mirë, shkruan noa.al. Ndërsa sa i takon sferës profesionale dhe asaj sentimentale, do të përballeni me probleme.

Peshqit

Bëni kujdes në dashuri! Nëse sapo keni mbyllur një histori, mos mendoni se keni harruar çdo gjë, pasi keni nevojë për më shumë kohë. Tek çiftet që vijojnë të jenë ende bashkë, duhet të punohet fortë për të fituar besimin reciprok./Burimi:noa.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:14 - 24 Qershor, 2019

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në…...

Aktualitet20:54 - 23 Qershor, 2019

Zaev vulos zvendësimet/ Tre shqiptarë, ministra në qeverinë e “re”

 Kryeministri Zoran Zaev, sot vulosi përbërjen e re Qeveritare, ku  gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime. Kështu, sikurse raportojnë mediat vendore:...

Aktualitet20:10 - 23 Qershor, 2019

Gara për Bashkinë e Stambollit/ Humb për të dytë herë i preferuari i Erdogan

Kandidati i partisë në pushtet në zgjedhjet e përsëritura për Kryetar Bashkie në Stamboll, Binali Yildirim, pranoi humbjen ndaj kandidatit...

Aktualitet17:01 - 23 Qershor, 2019

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Stambollit

Pas një ankese të kreut të shtetit turk, Erdogan, zgjedhjet për postin e bashkisë së Stambollit u anuluan. Kandidati AKP,...

Aktualitet16:48 - 23 Qershor, 2019

Dështimi i takimit në Paris/ Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet...

Aktualitet10:19 - 22 Qershor, 2019

Zjarr në Paris/ Tre të vdekur, 28 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku tre persona kanë vdekur, ndërsa 28 të tjerë janë plagosur si...

Aktualitet13:13 - 21 Qershor, 2019

Tërmeti shkund Francën/ Dëmtohen ndërtesat

Franca është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka...

Aktualitet11:20 - 21 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Blindohet Kryeministria e Parlamenti

Opozita do të zhvillojë sonte në orën 20:00 protestën e nëntë kombëtare e përpara Kryeministrisë kundër qeverisë Rama. Për mbarëvjatjen...

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Trending