Denoncimi / Rama presion administratës për të mbushur sheshin “Nënë Tereza” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Denoncimi / Rama presion administratës për të mbushur sheshin “Nënë Tereza”

Publikuar

-

rama komenton vendimin e opozites

Ditën e nesërme në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë do të zhvillohet takimi nën siglën “Bashkia që Duam”, ku pritet të shpallet dhe rikandidimi i Erion Veliajt për postin e kryebashkiakut të kryeqytetit.

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri, Sali Berisha, ka bërë publike disa denoncime të ardhura në adresë të tij, në lidhje me atë që ai e quan “antimitingu i Ramës në Tiranë”.

Sipas Berishës punonjësit e administratës janë të detyruar të marrin pjesë në antimitingun e Ramës.

“Vazhdon terrori mbi punonjësit e administratës për të marrë pjesë me detyrim në antimitingun e Edvinit”,-shkruan Berisha.

Shkrimin e tij Berisha e ka bazuar në dy denoncimet e mëposhtëme, ku shkruhet se punonjësit e administratës kanë marrë urdhër të japin emrat e personave që do të sjellin nesër madje edhe të bëjnë foto e t’ia dërgojnë.

Ndërkohë në një denoncim tjetër thuhet se do të nisen autobuzë nga Gjirokastra me punonjës të administratës të kërcënuar për vendin e punës për të marrë pjesë në antiming.

Denoncimet e publikuara nga Berisha:

LEXO EDHE:  Rakipi tregon ndryshimin mes Ramës e Berishës/ Shqipëria nuk e meriton integrimin

Mirembrema!

Ne lidhje me ate qe disa persona kane shprehur per mitingun e atij pleres ne daten 23 eshte shume e vertete . Tek ne kan ushtruar nje presion te madh duke na detyruar te japim emrat e personave qe do marrim me vete edhe ne momentin qe do jemi ne shesh duhet ti bejme foto edhe tju a dergojme. Presioni ka qen nese nuk vini edhe nuk sillni njerez jeni te pushuar direkt nga puna.

Ju uroj gjithe te mirat.

Pershendetje Zoti Berisha!

Jam nje qytetare nga Gjirokastra dhe po Juve ne dijeni se kryetari I Partise Socialiste Gjirokaster po Ben lista me punjonjes te administrates, duke I detyruar dhe trembur me vendin e punes, per t’i derguar ne Tirane diten e shtune me autobuza ne mbeshtetje te Lali Erit.

Mund tua vertetoni shqiptareve me foto e video “sesa e duan Lali Erin” sa dhe nga Gjirokastra e larget po mbledhin njerez se nga Tirana askush s’genjehet.

Poshte mashtruesit dhe hajdutet.

Anonim ju lutem./CNA.al

Aktualitet

Përgjimet e “Bild”/ Braçe hedh dyshime të forta  

Publikuar

-

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar një ditë pasi gazeta gjermane Bild, publikoi përgjimet ku zyrtarë të lartë të PS-së, janë kapur në biseda ku flitet për shit-blerje votash.

Në një prononcim për mediat, Braçe ka hedhur dyshime mbi autencitetin e këtyre përgjimeve, ndërsa ka kërkuar që prokuroria të hetojë.

I pyetur nga gazetarët, jashtë ambienteve të Kuvendit, Braçe tha se në asnjë prej përgjimeve të publikuara, nuk flitet për ofrim të parave për të këmbyer votën.

“Të jemi korreskt me ato që  janë zbardhur. Unë nuk jam brenda këtyre praktikave dhe duhet të jetë prokuroria që duhet të vërtetojë autocitetin e tyre.”-tha Braçe.

Gjithashtu ai ka tentuar të justifikojë edhe ish-deputetin Ndreu, ndërsa u shpreh se “Pjerin Ndreu nuk thotë që mësuesit nëse nuk votojnë për PS, do të flaken nga detyra.

Po ashtu, Braçe theksoi se “Sipas ligjit mësuesit nuk janë të ndaluar të meren me aktivitete politike.”

E ka kërcënuar me heqje nga puna?

Braçe: E para po flasim për rast konkret dhe sipas rastit konkret, Ndreu ka identifikuar të dy personat edhe atë me të cilin ka folur dhe atë që ka përdorur atë shprehje, dhe ai nuk është i PD por i angahzuar në PS sipas ligjit. E para të ndajmë që nuk bëhet fjalë për mësuesit e Dibrës, por për njerëz që janë në PS.

LEXO EDHE:  “Kërcënim diktatorial”/ Ish-ministri zbulon “blofin” e Ramës

Si ndiheni kur dëgjoni për përgjimet për blerje votash?

Braçe: Në cilin përgjim është folur, meqë nuk i citoni dot dhe unë iu kam lexuar një për një në asnjë prej përgjimeve të publikuara qoftë për Durrësin, qoftë për dje në gojën e Dakos apo cilitdo përfaqësues tjetër të PS në atë episod, edhe të djeshëm, përfshirë Gjiknurin, nuk është gjetur nga këto përgjime që të ketë komunikuar për çështje parash, për secilin, edhe këta të dy, prokuroria duhet të bëjë veprimet e saj, të hetojë, nga i pari tek i fundit, të provojë që paratë janë paguar dhe kanë blerë vota që kanë ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve dhe secili të mbajë përgjegjësi. Nëse identifikohen raste të tilla, krimi është individual, kështu thotë kodi penal

Prokurori duhet të mbajë përgjegjësi pse nuk ka vepruar në kushtet e flagrancës, kjo përgjegjësi duhet të bëjë të mundur që gjithkush të ndëshkohet sipas ligjit.

Nuk ka asnjë amendim, më 30 qershor do të votohet dhe do të votohet qetë, ata që do të pamundësojnë një gjë të tillë do të përballen me ligjin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ka qënë momenti më i mirë i jetës time”/ Modelja seksi shqiptare zyrtarisht imazh i markës së famshme

Publikuar

-

Pas sfilates në Barcelonë dhe Komo, modelja seksi shqiptare Oriola Marashi është zyrtarisht imazhi më i ri i markës së famshme botërore Guess.

Me një trup dhe forma bombastike ku rrobat e banjes i rrinin perfekt, ditën e djeshme ajo pozoi për koleksionin e ri të 2020-ës dhe sot, publikoi në Instagram-in e saj dy foto nga shërbimi fotografik.

“Gjithmonë kam ëndërruar dhe punuar fort për këtë moment dhe të kem mundësinë ta përjetoj me ekipin më të mirë të punës, ka qenë momenti më i mirë i jetës sime! Jam e lumtur që jam një modele Guess”, ka shkruar ajo krah fotos.

LEXO EDHE:  Thellohen përplasjet/ Voltana Ademi sfidon Ramën

 

Ndër vite, imazhe të Guess-it kanë qenë shumë personazhe të njohura në të gjithë botën, që nga supermodelja Claudia Schiffer, Amber Heard, Gigi Hadid, Irina Shayk, Jennifer Lopez apo edhe Belen Rodriguez për linjën Marciano Guess.

  

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Prezantohet Sarri/ Ja pse erdha te Juventusi

Publikuar

-

Maurizio Sarri është prezantuar si trajneri i Juventusit pas largimit nga Chelsea. Tekniku italian rikthehet në Serie A, te skuadra që e kishte rival kryesor për tre vite me radhë derisa drejtonte Napolin.

“I dhashë gjithçka Napolit. Pastaj kisha një dyshim dhe vendosa të kisha një përvojë të mrekullueshme në Premierligë. Juventusi, klubi më i mirë italian, më dha mundësinë të rikthehesha në Itali. Është arritja kurorëzuese e një karriere shumë të gjatë”, ka thënë Sarri.

“Unë kurrë nuk kam parë aq shumë vendosmëri nga ana e një ekipi tjetër për të marrë një trajner. Qëndrim i madh, i cili më bindi. Ishte ndjesi shumë e fortë”, u shpreh Sarri.

“Jam i lumtur me eksitimin që po shoh në Serie A. Është një vit sfidues për trajnerët, ka kushte për të krijuar diçka interesante dhe për të mbushur boshllëkun me Premierligën, por do të jetë një udhëtim i gjatë”.

LEXO EDHE:  Thellohen përplasjet/ Voltana Ademi sfidon Ramën

“Italia ka ndryshuar dhe këtë sezon do të shohim trajnerë të mëdhenj. Rikthimi i Conte te Interi, Giampaolo që e konsideroj një nga trajnerët më të talentuar në botë dhe që më në fund ka mundësinë të tregojë veten në një klub të madh. Ancelotti te Napoli, Fonseca te Roma… Ekziston mundësia që të shohim gjëra interesante”.

Sakaq, tifozët duan Champions League dhe gazetari e pyet Sarrin: “Çfarë pres? Të zgjohem në mëngjes dhe të mendoj të fitoj ndeshjet. Nuk është e thënë dhe e detyruar, sepse ndryshe është më keq. Sigurisht, Juventusi ka detyrim të bëjë mirë në Champions me objektivin për të fituar. Por, duhet të dijë që 8-9 skuadra kanë të njëjtin objektiv dhe duhet pranuar realiteti”.

“Përgjegjësia më e madhe është titulli në Itali, sepse Champions është një ëndërr dhe niveli i vështirësisë është i jashtëzakonshëm”, tha mes të tjerash Sarri.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Close