Connect with Us

Agron Duka i përgjigjet Petro Koçit/ “Nuk jam i uritur, nuk marr vendime qorrazi”

Aktualitet

Agron Duka i përgjigjet Petro Koçit/ “Nuk jam i uritur, nuk marr vendime qorrazi”

Publikuar

-

duka i pergjigjet kocit

Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka,  i ftuar në studion e emisionit “Arena”, u cilësua si Petro Koçi si vendimzbatues.

Një gjë të tillë Duka nuk e kapërdiu dot, duke i kthyer përgjigje Koçit se ai është vendimarrës dhe jo vendimzbatues.

Sipas Dukes, ai kurrë nuk i zbaton vendimet e marra qorrazi.

Më tej Duka, u shpreh se për të qenë në Parlament duhet të jesh i uritur dhe të kesh halle, gjë të cilën ai nuk e ka.

“Ta ngulisësh mirë në mendje ti unë të isha vendimzbatues do të kisha qëndruar tek çadra e rilindjes. Për shak të marrveshjes së shëmtuar që bëri Rama me udhëheqësin e PD-së. Nëse do të aludosh që unë ose do të thoni që unë këto vendime i kam marrë për shkak të Bashës, unë kurrë nuk i zbatoj vendimet e marrë qorrazi nga dikush tjetër sepse unë jam vetë vendimarrës. Unë nuk e kam të nevojshme të jem në Parlament, duhet me pas hall të madh me qenë në Parlament,duhet me qenë i uritur të hyshe e të bëhesh pjesë e pjatës së Parlamentit, unë i uritur nuk jam që të kem halle”,tha Duka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Duka kritikon opozitën: Duhet të ishe më e fortë…

LEXO EDHE:  Vendimet skandaloze për Dajtin dhe Gjoklajn/ “Shpërthen” Leonard Olli

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

LEXO EDHE:  Duka kritikon opozitën: Duhet të ishe më e fortë…

LEXO EDHE:  Aleati “tradhton” Bashën/I hapur për koalicion me PS

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE