Connect with Us

5 gjërat që gratë shtatzëna nuk duhet t’i postojnë kurrë

Kuriozitete

5 gjërat që gratë shtatzëna nuk duhet t’i postojnë kurrë

Publikuar

-

1.Testin pozitiv të shtatzënisë

Shumë prej atyre që njihni mund të jenë duke tentuar prej kohësh dhe mund të ndihen keq pas këtyre fotove. Plus, që duhet marrë konfirmimi i mjekut që të jeni 100% e sigurt.

2.Dhuratat e para që kryesisht janë veshje

Dhuratat i pranon edhe mbreti, por herë tjetër mund t’i nxirrni pak më bukur dhe jo ta vini fokusin tek çmimi.

3.Fotot që krahasojnë fetusin tuaj me çfarëdolloj frute

Kohët e fundit është bërë e modës që të postohen foto të një barku të rrumbullakosur dhe një shalqiri.

LEXO EDHE:  Tri gjërat që e prishin njerëzimin

4.Në ç’vend do të lindë

Nëse ndonjë mike është e interesuar të di nëse do të lindni në spital, shtëpi, kamion apo pishinë, jini e qetë se do t’ju pyesë personalisht. Nuk është nevoja të publikoni të dashurin ditar në rrjetet sociale.

5.Foton e parë të posalindurit me mbishkrimin #kopjaemamittëvet.

Seriozisht do ta bëni dhe këtë ? Po kontributi i babait, apo nuk e vë re njeri atë?!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Fotot-Investigimi gjatë pandemisë/ Sa të pastër janë hotelet? Gazetarët shokohen nga ajo që gjejnë

Publikuar

-

Nga

Pandemia e koronavirusit na ka mësuar se pastërtia dhe higjena është tepër thelbësore për të shmangur infektimin.

Vendet si hotelet duhet të marrin seriozisht situatën e Covid-19 dhe pastërtinë, duke marrë parasyshse jeta e njerëzve varen nga kjo.
Një emision televiziv në SHBA bëri një investigim në hotel për të parë nëse ndërrohen çarçafët apo jo.

LEXO EDHE:  23-vjeçari lë shtatzënë të fejuarën, më pas nënën, tezen dhe motrën e saj

LEXO EDHE:  Rrëfimi dramatik/ 12 vjeçe shtatzënë dhe me një foshnjë të sëmurë!

Ata stampuan logot e tyre që mundtë shiheshin vetëm në dritën ultra violet. Por sipas investigimit pastërtia në disa hotele mungonte dhe kur u kthyen çarçafët nuk ishin zëvendësuar apo larë. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Publikuar

-

Nga

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Një aeroplan që në shikim të parë mund të mos duket vendi ideal për pushime, por me disa ndryshime, mund të bëhet një suitë e mrekullueshme për muaj mjalti.

Sipas mediave të huaja,një aeroplan i viteve 50-ta, nga Electric Canberra, u shndërrua në një shtëpizë komode për dy persona, me pamje të mrekullueshme në fshatin Somerset.

Vila quhet “The Sky Cabin”, dhe është vendi i përsosur për një ëeekend romantik.
Pronari i kabinës, Dan Harring, e bleu pjesën e përparme të aeroplanit në Bristol në vitin 2018.

LEXO EDHE:  8 gjëra që mbase nuk i dije rreth të hënave

LEXO EDHE:  Kylie rikthehet në rrjetet sociale/ Këtë rradhë me një status tjetër

Në hyrje të vilës, është një zonë e shtruar me një tavolinë dhe karrige, të cilat janë të pozicionuara në mënyrë të përsosur për të parë perëndimin e diellit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Publikuar

-

Nga

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Pas 3 muajsh karantinë, britanikët i kanë thyer të gjitha rregullat duke përfunduar në rrugët e qytetit gjysmë të zhveshur dhe të dehur.

Britania i është rikthyer normalitetit duke bërë që shumë të rinj të rinisin të frekuentojnë pubet dhe restorantet deri në orët e vona.

Pamjet e publikuara nga mediat e huaja tregojnë se të rinjtë kanë bërë nëj jetë të shfrenuar, ku shumica e vajzave shihen të shtrira në mes të rrugës nga pirja e tepërt e alkoolit.

LEXO EDHE:  Mos e stresoni një grua shtatzënë, këto janë 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes

LEXO EDHE:  Rrëfimi dramatik/ 12 vjeçe shtatzënë dhe me një foshnjë të sëmurë!

Forcat e policisë kanë kryer arrestime dhe siç do t’i shihni në fotot e mëposhtme, po ndihmojnë disa prej të rinjve të cilët janë në gjendje të keqe për shkak të alkoolit./CNA.al

LEXO TE PLOTE