Connect with Us

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Aktualitet

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Publikuar

-

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur nga ballkoni i katit të pestë dhe më pas u hodh edhe vetë.

Ngjarja ndodhi në Prokopiou Katsantoni Street 10.

Shtetësja greke, Kyriaki Tsortanidou, 42 vjeç, dhe vajza e vogël, vetëm 4 vjeçe, Foteini Spyridaki, humbën jetën pavarësisht ndihmës mjekësore.

Sipas dëshmisë së banorëve, që gjendeshin përreth vendit të ngjarjes, nëna fillimisht hodhi fëmijën dhe pastaj vendosi një karrige, hipi mbi të dhe u hodh edhe vetë, nga kati i pestë i pallatit.

LEXO EDHE:  Athinë/Qeveria propozon në parlament masa sociale

Gruaja kishte probleme psikologjike, sipas të afërmve. Ajo ishte e martuar dhe bashkëshorti ishte larguar nga shtëpia pak minuta përpara ngjarjes.

Ngjarja ka shokuar të gjithë të pranishmit, të cilët ishin dëshmitarë të skenës tronditëse. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plas arma në Shkodër/ Policia në vendngjarje

Publikuar

-

Nga

Plas arma në Shkodër/ Policia në vendngjarje

Të shtëna me armë janë dëgjuar pasditen e sotme pranë stacionit të Treni në Shkodër.

Nuk raportohet për persona të lënduar për momentin ndërkohë që policia është nisur në vendin e ngjarjes.

Nuk dihen ende detaje dhe shkaqet e kësaj ngjarje, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të tyre./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura

Publikuar

-

Nga

“Marrëveshja nuk është prishur”/ Ngjela: Rama dhe Basha i tremben listave të hapura

Avokati Spartak Ngjela ka folur pak më parë për situatën politike në vend, ku po diskutohet çështja e listave të hapura.

Ngjela tha se as kryeministri Edi Rama dhe as kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, nuk i duan listat e hapura, pasi theksoi se asnjëri prej tyre nuk është zgjedhur me votë.

“As Rama dhe as Basha nuk është zgjedhur me votë. Edhe Rama i trembur është me lista të hapura, edhe Basha i trembur është”, u shpreh ai në emisionin “Top Talk”.

LEXO EDHE:  Mamaja i ktheu në yje modelingu/ Vogëlushet bëjnë 40$ në orë

LEXO EDHE:  Abuzimi i nënave me lëndët narkotike/ autoritetet britanike japin alarmin

Avokati deklaroi se marrëveshja për listat e hapura nuk është prishur akoma, ndërsa pretendon se politikanët tanë nuk kanë hequr dorë nga manipulimi.

“Marrëveshja nuk është prishur se listat e hapura apo të mbyllura nuk kanë lidhje me reformën. Të hapura janë për popullin, të mbyllura për manipulim. Këta nuk hoqën dorë nga manipulimi”, nënvizoi Ngjela./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren/ Gjykata jep masat për 5 të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren/ Gjykata jep masat për 5 të arrestuarit

Gjykata e Krujës ka dhënë masat për pesë prej të arrestuarve si të akuzuar për përdhunimin e një 17-vjeçareje në Fushë-Krujë.

Për Edison Çangun, 28-vjeç, Fatjon Leka, 25-vjeç dhe Arbis Shima, 26-vjeç është dhënë masa “arrest me burg”, ndërsa për 17-vjeçarin Leonard Stafa, gjykata ka dhënë masën “arrest shtëpie”. Ndërsa për një prej të ndaluarve, është dhënë masa “detyrim paraqitje” pasi është i mitur.

LEXO EDHE:  Athinë/Qeveria propozon në parlament masa sociale

LEXO EDHE:  Abuzimi i nënave me lëndët narkotike/ autoritetet britanike japin alarmin

Të arrestuarit janë pjesë e një grupi prej 7 personash që prej rreth 8 muajsh drogonin, dhunonin fizikisht dhe seksualisht një minorene 17-vjeçare./CNA.al

LEXO TE PLOTE