Connect with Us

Denoncimi i Altin Goxhaj/ Kandidati i “G99” pretendent për Kryeprokuror

Aktualitet

Denoncimi i Altin Goxhaj/ Kandidati i “G99” pretendent për Kryeprokuror

Publikuar

-

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian

Në një postim në rrjetet sociale avokati Altin Goxhaj ka deklaruar se Plarent Ndreca, kandidat për Kryeprokuror ka qenë edhe kandidati i Partisë “G99” për Qarkun e Lezhës.

Sipas Goxhaj prokuroria nuk do të jetë më e pavarur nëse zgjidhet Ndreca, i cili ka kandiduar sëbashku me Veliajn me partinë “G99”.

“KANDIDON PËR PROKUROR TË PËRGJITHSHËM KANDIDATI I PARTISË G99 PLARENT NDRECA!

Fiks! Kandidat për Kryeprokuror edhe kandidati i Partisë G99 (së krijuar nga Soros) për Qarkun e Lezhës Plarent Ndreca!

LEXO EDHE:  Dhuna mbi protestuesit/ Policia përdori granata “Made in Serbia”

Dmth pritet që po u zgjodh ky dhe shokët e tij si ky do të kemi Prokurori të Pavarur si pas standardeve të Reformës Soros në Drejtësi që u votua me 139 vota në 21 Korrik 2016 pas Marrëveshjes së Lul Sorosit me George Soros në 5 Dhjetor 2014 në Selinë e PD”,- shkruan Goxhaj. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 3 pacientë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 3 pacientë në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë, testuar gjithsej 634 mostra të marra nga ShSKUK, prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive. Gjithashtu, mesohet se ne 24 oret e fundit,3 persona kanë ndërruar jetë per shkak te Covid-19.

Numri total i rasteve pozitive është 15.002 raste nga 61.547 persona të dyshimtë me koronavirus dhe 614 raste të vdekjes.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 126 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.451 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.937.

LEXO EDHE:  Altin Goxhaj nxjerr zbuluar Jemin Gjanën/E monitorova 13 orë Durrësin, ja sa demokratë votuan

LEXO EDHE:  Nga Altin Goxhaj/ Dhjetë pyetjet që artistët nuk ia bënë Lulit

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 14 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Malishevë, Obiliq, Prizren dhe Shtime./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjykata e Lartë pranon rekursin e SPAK për çështjen e Luan Dacit

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit Luan Daci.

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë që kishte pezulluar Luan Dacin nga detyra.

Nga ana tjetër, SPAK kërkon që t’i rikthehet gjyqtarit Luan Daci masa “pezullim nga ushtrimi i detyrës”.

Daci u pezullua pasi u mor i pandehur nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për “Falsifikim Dokumentash”.

LEXO EDHE:  G99 e Veliajt si Partia Komuniste e Iranit

LEXO EDHE:  Avokat Altin Goxhaj: Kush zgjedh të mbrojë Tahirin është bashkpunëtor

Sipas SPAK ai ka fshehur shkarkimin nga detyra për paaftësi në punë në vitin 1997./CNA.al 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Tenderi 1.2 miliardë euro/ Çfarë do të ndodhë nëse shqiptarët lejojnë koncesionin Milot-Fier

Publikuar

-

Nga

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier.

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka thënë dhe vlerën e cila është 1.2 miliardë euro dhe ka shpallur publikisht garën ndërkombëtare, ndërsa CNA.al zbuloi se fituesi ishte i paravendosur dhe do të jetë një kompani greke.

Vlera e rrugës duket të jetë shumë e lartë nga realiteti i disa koncesioneve të mëparshme, të cilat janë anuluar dhe janë përfshirë në koncesionin e ri. Po ashtu CNA.al zbuloi se fituesi është i paravendosur. ( Lexo këtu)

Rruga 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, e gjatë 115 km, ku 62 km janë të përfunduara, është koncesion me fitues të paracaktuar. Ajo është kompania greke GEK Terna.

LEXO EDHE:  Dhuna mbi protestuesit/ Policia përdori granata “Made in Serbia”

LEXO EDHE:  "BE, Leksione Demokracie nga një Shoqe Prokurore e Diktaturës Komuniste"

Në lidhje me këtë koncesion ka pasur disa reagime edhe nga ana e Partisë Demokratike, por tashmë çuditërisht ka rënë heshtje.

Por, çfarë do të ndodhë nëse shqiptarët e lejojnë këtë koncesion?

Video më poshtë i shpjegon të gjitha, sesa do të kushtojë ky koncesion në xhepat e secilit.

Tenderi 1.2 miliardë euro/ Sa e bleu Rama heshtjen e Bashës për rrugën Milot-Fier?Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Denoncimi i CNA.al për rrugën Milot-Fier/ Basha: Tender me 5-fishin e çmimit

LEXO TE PLOTE