Connect with Us

Më shumë se 14 milionë ndjekës/Ylli i Youtube hyn në histori me emisionin e saj të parë

Kryesore Show Biz

Më shumë se 14 milionë ndjekës/Ylli i Youtube hyn në histori me emisionin e saj të parë

Publikuar

-

Në shtator të këtij viti, ylli i Youtube-t Lilly Singh do të drejtojë një emision të përditshëm në orët e vona të mbrëmjes në NBC. Kësisoj, Lilly është e vetmja femër në botë, që do të drejtojë program të tillë në një rrjet gjigant transmetimi. Së fundmi, ajo deklaroi se është biseksuale, çka e bën edhe një ndër të paktat gra të komunitetit LGBTQ+ që drejton një emision argëtues në orët e vona.

“Jam shumë e lumtur që do të bashkëpunoj me NBC. Shpresoj që prindërit e mi ta konsiderojnë këtë lajm po aq emocionues sa ideja e të pasurit një nip/mbesë.” – u shpreh ajo këtë të enjte te “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Emisioni, i cili do të quhet “A Little Late With Lilly Singh” do të zëvendësojë show-n amerikan “Last Call With Carson Daly”. Pas dy dekadash transmetim, Daly deklaroi në shkurt se duhet të kalojë më shumë kohë me familjen si edhe do të përqëndrohet në prezantimin e “The Voice” dhe “Today”.

LEXO EDHE:  Rita arrin një sukses tjetër/ Këtë rradhë në YouTube

Sipas NBC, “A Little Late With Lilly Singh” do të paraqesë intervista me të ftuar dhe skeçe humoristike.

Singh u bë e famshme përmes kanalit të saj në YouTube, “IISuperwomanII”, i cili ka më shumë se 14 milionë ndjekës. Ajo realizon më së shumti skeçe që i referohen origjinës së saj indiane. Përveç kësaj, Lilly ka marrë pjesë në filma si “Bad Moms” dhe “Fahrenheit 451” (HBO).

Në vitin 2017, Lilly Singh u rendit e dhjeta në listën e Forbes në lidhje me yjet më të paguar të YouTube-it. Në po të njëjtin vit, Forbes e renditi “IISuperwomanII” të parën në Listën e Njerëzve më me Ndikim në kategorinë Entertainment (argëtuese).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 mln USD nga YouTube

LEXO EDHE:  "Ajo po bëhej një yll i madh"/Zbulohet arsyeja pse Adele dhe ish bashkëshorti i saj u divorcuan pas tetë vitesh

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Ja ylli 18 vjecar që po bën namin në Hollivud

LEXO EDHE:  Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 mln USD nga YouTube

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 mln USD nga YouTube

LEXO EDHE:  YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: