Horoskopi i ditës, 16 mars 2019 – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 16 mars 2019

Publikuar

-

Dashi

Dita do të nis me pozitivitet dhe nëse jeni çift, do të keni mundësi të përmirësoni dialogun. Mundohuni që të ruani qetësinë dhe ekuilibrin që më në fund e keni gjetur.

Për ata që janë vetëm, yjet këshillojnë që të mos prisni shumë për një takim. Në punë, do të arrini të zgjidhni probleme në sajë të durimit tuaj, duke u vlerësuar nga eprorët.

Demi

Parashikohet një ditë mjaft pozitive për dashurinë, ku romanticiteti do të jetë në kulmin e tij. Përmirësime të ndjeshme lidhur me ndjenjat parashikohet për ata që janë vetëm, ku mund të ketë njohje të reja. Në sajë të vullnetit të mirë në punë, do arrini që të bëni gjëra të mira me pak lëvizje.

Binjakët

Kjo e shtunë do ju gjejë të stresuar në sajë të ndikimit të Hënës, duke ju përkeqësuar humorin. Jeta në çift nuk do ju kënaqë aspak. Ata që janë vetëm, do të kenë zgjim interesi ndaj një personi. Sa i takon punës, sugjerohet që të shihni drejt horizonteve të reja dhe të vijoni me insistim, nëse doni të përmirësoni pozicionin tuaj.

Gaforrja

Fusha e ndjenjave lë shumë për të dëshiruar. Nuk e keni ende të qartë se si të reagoni përballë kërkesave të partnerit/es, ndërkohë që Hëna do ju ndihmojë të vendosni. Ata që janë vetëm do të kenë shumë pasiguri. Bëni kujdes ndaj thashethemeve!

Në punë nuk do të jeni në formë perfekte dhe kjo gjë do ju penalizojë. Bëni kujdes të mos merrni përsipër më shumë angazhime nga sa mund të mbani.

Luani

Yjet ju bëjnë më energjikë dhe tërheqës, ku do të keni ndjesinë se mund të realizoni çdo gjë që dëshironi dhe në pjesën më të madhe të rasteve, kështu do të ndodhë. Nëse jeni vetëm, reflektoni mirë, para se të merrni një vendim të rëndësishëm. Në punë duhet të përkushtoheni më shumë dhe për këtë do ja vlejë barra, por mundohuni të jeni më bashkëpunues.

Virgjëresha

Jeta në çift paraqitet e qetë, ku dialogu dhe komunikimi me njeriun e zemrës do të jetë në maksimum. Nëse jeni vetëm dhe doni të bëni për vete një person, shfaqeni interesin me ëmbëlsi. Sa i takon punës, qielli do të jetë mjaft pozitiv, ku favorizohen nismat për të ardhmen.

Peshorja

Kjo e shtunë do të jetë mjaft pozitive sa i takon sferës sentimentale. Do të jeni të mbështetur nga njeriu i zemrës, duke u ndjerë të qetë dhe të mbrojtur. Për ata që janë vetëm parashikohen zhvillime pozitive. Ndërsa në punë duhet të përqendroheni më shumë, dhe me angazhimin tuaj do arrini të jeni në qendër të vëmendjes.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 maj 2019

Akrepi

Yjet këshillojnë që të jeni të kënaqur, edhe kur diçka nuk shkon siç duhet. Jo çdo gjë do të arrijë të jetë në perfeksion. Dashuria do ju krijojë disa shqetësime. Ata që janë vetëm do të kenë dëshirë për të takuar shpirtin binjak, por ndjenjat e tyre nuk do të marrin përgjigje. Dita do të jetë e mbushur plotë me angazhime në sferën profesionale, ku do të shijoni më shumë relaks dhe nuk do të mendoni për problemet e punës.

Shigjetari

Vini në plan të parë familjen dhe gjërat që keni përzemër. Jepini mbështetje njeriut tuaj të zemrës me këshillat e duhura. Ata që janë vetëm do të vijojnë rrugën e tyre pa u ndalur, ku zhvillimet do të jenë interesante. Në punë, yjet nuk do ju mbështesin, ndaj duhet të jepni më shumë.

Bricjapi

Kjo e shtunë favorizon pasionin në çift, ku do të jeni më të gjallë dhe më të përkushtuar ndaj njeriut të zemrës. Do të ndiheni të mbushur me energji dhe gati për të përballuar botën. Nëse jeni në kërkim të një partneri/e, do të keni shumë mundësi për ta gjetur. Sa i takon punës, do të ketë zhvillime të reja, shkruan noa.al. Jini sa më kreativ dhe do të merrni propozime shumë interesante.

Ujori

Ju pret një ditë e gjallë dhe në harmoni, ku do të kaloni momente të këndshme me njeriun e zemrës. Kjo është ditë ideale edhe për ata që janë vetëm, të cilët do të ndihen gati për të bërë për vete dikë për të cilin kanë interes. Në punë, do të ketë shumë nisma dhe projekte të reja, ku duhet të përfshiheni. Çdo ide e juaja do të ketë sukses.

Peshqit

Do të jetë një ditë mjaft pozitive sa i takon ndjenjave, dashurisë dhe jetës në çift. Do të përjetoni intensitet të madh në raportin në çift. Ata që janë vetëm, do të jenë shumë tërheqës dhe do të kenë mundësi për njohje të reja. Marsi do të ketë ndikim shumë pozitiv dhe do ju lejojë që ta përballoni çdo gjë me entuziazëm, ku do të arrini shumë objektiva.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Deklarata e fortë e Klodiana Lalës/ “Prokuroria ka vepruar nën presion në rastin e Dakos”

Publikuar

-

By

Thirrja e Vangjush Dakos në Prokurori është për gati pesë orë është bërë temë e emisionit të sotëm në “Opinion”.

Gazetarja Klodiana Lala zbuloi se Prokuroria ka vepruar nën presion në rastin e Dakos.

Lala theksoi se presionet janë të formave të ndryshme dhe më tej u shpreh se nuk kanë dashur ta zbardhin këtë dosje dhe kjo sipas saj vërtetohet me lëvizjen e Prokurorëve.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 maj 2019

“Prokuroria ka vepruar nën presion me rastin e zotit Dako, nga opinion publik, nga politika nga krimi i organizuar. Unë mendoj që zoti dako në fund do të dalë i pastër nga e gjithë kjo për shkak të vonesës së Prokurorisë. Unë mendoj se nuk kanë dashur ta zbardhin sepse menjëherë sapo nisin hetimet për zbardhjen e saj i paketojnë Prokurorët i çpjnë diku tjetër.”,-tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Publikuar

-

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai delaroi se është për korrigjim dhe jo për shkëmbim kufijsh.

‘Ideja është imja pas takimeve me liderët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit. Duke parë rrezikun ekzistencial në ato treva për banorët e tyre, vlerësoj edhe sot në mënyrë transparente që ato t’i bashkangjiten territorit të Republikës së Kosovës. Është një korrigjim i padrejtësisë historike, i njoh njerëzit dhe kauzën e tyre, prandaj e shoh të nevojshme këtë korrigjim pa cënuar asnjë cm të territorit të Republikës së Kosovës.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 maj 2019

Unë jam për korrigjim, jo për shkëmbim kufijsh. “Këtë ide e kam prezantuar në të gjitha forumet ndërkombëtare dhe do ta prezantoj edhe në Paris”, shtoi më tej Thaçi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mbyll aventurën në Azerbajxhan, Sabjen Lilaj pranë transferimit te ekipi shqiptar

Publikuar

-

By

Sabien Lilaj pas një viti me luhatje në Azerbajxhan te Qabala, është duke u rikthyer në futbollin shqiptar, por kësaj here vetëm te një ekip kuqezi dhe jo në kampionat.

Korçari është pranë kalimit tek ekipi shqiptar, Shkendija e Tetovës.

Ish-mesfushori i Skënderbeut fitoi Kupën me Qabalen ndërsa tani, sipas “Procesit Sportiv”, do të kalojë tek kampionët e Maqedonisë së Veriut për të luajtur në Champions League.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 maj 2019

Pritet zyrtarizimi gjatë ditëve në vazhdim…

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Aktualitet08:18 - 17 Maj, 2019

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen

Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival...

Aktualitet20:18 - 16 Maj, 2019

Sulmoi policinë në protestën e 11 majit/ Arrestohet një tjetër protestues

Policia ka arrestuar sot një tjetër protestues, pas shqyrtimit të pamjeve filmike nga protesta e 11 majit. Sipas njoftimi të...

Aktualitet19:42 - 16 Maj, 2019

Prokuroria në Kosovë fillon hetimet për përdhunimet nga forcat serbe

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, tha të Enjten se ka filluar hetimet rreth një fotografie të publikuar nga deputetja Flora...

Aktualitet19:38 - 16 Maj, 2019

Eliminon lotarinë amerikane/ Plani Trump kufizon imigracionin masiv

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shpallë të enjten propozimin e shumëpritur për imigracionin, një plan që ka si synim...

Aktualitet17:56 - 16 Maj, 2019

Reshjet e shiut/ Përmbytje në Fier, rrezikohen dhe banesat

Mungesa e pastrimit të kanaleve kulluese ka bërë që të përmbyten 15 hektarë tokë bujqësorë në Fier. Ngjarja raportohet në...

Aktualitet17:11 - 16 Maj, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit,...

Aktualitet18:40 - 15 Maj, 2019

Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

nderprerja e energjise nderprerja e energjise
Aktualitet18:15 - 15 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 8 orë pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e  energjisë...

Trending

Read previous post:
Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Close