Ultrasit e Interit marrin vendimin shokues/ Në derbin e të dielës ndaj Milanit nuk do të ketë asnjë… – CNA
Connect with us

Aktualitet

Ultrasit e Interit marrin vendimin shokues/ Në derbin e të dielës ndaj Milanit nuk do të ketë asnjë…

Publikuar

-

Milan-Inter këtë fundjavë është ndeshja më e rëndësishme në Itali dhe ndër më të rëndësishmet në botë, pasi bëhet fjalë për një derbi të zjarrtë, që nuk e humbur kurrë rëndësinë e vet, edhe pse dy klubet milaneze nuk janë në kulmin e vet.

Derbi është edhe një duel mes tifozerive, që çdo sezon mendojnë si të godasin kundërshtarin me koreografi ironike, por këtë fundjavë kjo nuk do të ndodhë. “Curva Nord”, tifozeria ultras e Interit, ka njoftuar se nuk do të ketë asnjë koreografi këtë fundjavë në sektorin e rezervuar për tifozerinë zikaltër.

Nuk ka të bëjë me formën e dobët të Interit, por është një vendim i marrë në shenjë proteste ndaj GOS (Grupi Operativ i Sigurisë), organ që vendos për planin e masave për mbarëvajtjen e derbit dhe që ka urdhëruar bllokimin e një banderole me fytyrën e tifozit Daniele Belardinelli, i cili mbeti i vdekur në fund të dhjetorit të shkuar, gjatë përplasjeve të ashpra mes tifozëve në Milano, para sfidës Inter-Napoli. /CNA.al

Aktualitet

Dosja 339/ Lala: Prokuroria nuk po heton shitblerjen e votës

Publikuar

-

By

klodiana lala

Gazetarja Klodiana Lala nga studio e emisionit “Opinion” foli rreth dosjes së famshme 339.

Sipas Lalës , dosja 339 ka nisur me dyshimet për një grup të strukturar në trafikun e drogës.

Lala theksoi se Prokurori nuk po heton shitblerjen e votës.

“Dosja 339 nisi nga Policia e Kavajës me dyshimet për një grup të strukturuar droge me qendër në Shijak. Më vonë doli në skenë lidhja e tyre me pjestarëb të grupit Bajri në Shkodër. Prokuroria nuk po heton specifikisht shitblerjen e votës. Vangjush Dako në Prokurori ka pranuar lidhjet e tij me vëllezërit Avdylaj. Të gjitha veprimet janë kryer në formën e një piramide që ka një kokë grupi”,-tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Reforma në Drejtësi e bllokuar/ Meta, Basha dhe Rama kërkojnë garanci juridike

Publikuar

-

By

Reforma në Drejtësi është bllokuar. Ajo do vijojë të funksionojë vetëm atëherë kur Rama,Basha dhe Meta të marrin garanci mosprekjeje juridike nga ndërkombëtarët.

Të fshehtën e Reformës së mezipritur nga shqiptarët e ka nxjerrë avokati Sokol Azizaj i ftuar në emisionin “360 Gradë.” Në përgjigje të thelbit të diskutimit të kolegut të tij Spartak Ngjela, i cili u shpreh besimplotë për suksesin e implementimit  të Reformës dhe arrestimin e politikanëve të lartë, Azizaj argumentoi krejt të kundërtën.

” Reforma në Drejtësi është bllokuar. E besoni ju se mund të ketë ndonjë arrestim kur para katër vitesh në Komisionin Europian është thënë Reforma në Drejtësi do funksionojë kur Basha, Rama dhe Meta të marrin garanci juridike. Ky është thelbi dhe e kanë dhënë garancinë,”- ka thenë avokati Sokol Azizaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dy ndeshjet e muajit qershor për kombëtare, FSHF publikon njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

By

Nga nesër, futbollistët e Kombëtares do të grumbullohen në Durrës, ku do të nisin përgatitjet për dy ndeshjet e radhës, që luhen në muajin qershor, ato me Islandën në transfertë më 8 qershor dhe me Moldavinë në “Elbasan Arena” më 11 qershor.

Ende nuk është publikuar lista zyrtare e futbollistëve që do të grumbullohen nga trajneri Edi Reja për këto dy ndeshje të rëndësishme. Emrat po zbulohen pak e nga pak dhe risia e listës është për momentin Bruno Telushi i Partizanit.

Ja dhe programi i kuqezinjve

E martë, 21 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 22 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 23 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 24 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 25 Maj

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 10.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E dielë, 26 Maj

 • Lojtarët e lirë

E hënë, 27 Maj

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja në ambientet e Tropikal ku prezanton dy sfidat dhe listën e të grumbulluarve, ORA 11.00

E martë, 28 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 29 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 30 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 31 Maj

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.00
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 1 Qershor

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 09.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 14.00
 • Ndeshje stërvitore Shqipëri – Shqipëri U-21, ORA 17.00

E diel, 2 Qershor

 • Nisja e skuadrës për në Frankfurt, ORA 08.00
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 17.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 3 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 4 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 5 Qershor

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve, ORA 13.30
 • Seanca stërvitore në Frankfurt, ORA 15.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 6 Qershor

 • Nisja e skuadrës për në Rejkjavik, ORA 09.00
 • Seanca stërvitore në Rejkavik, ORA 16.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 7 Qershor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja sëbashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Islandën, në stadiumin ku do të zhvillohet takimi, ORA 12.30
 • Seanca stërvitore, ORA 13.00

(E HAPUR, 15 minutat e para për median)

E shtunë, 8 Qershor

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

ISLANDË – SHQIPËRI, ora 13:00 Ora lokale (15:00, ora Shqipërisë)

 

E diel, 9 Qershor

 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 11.30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për shtyp e dy lojtarëve në Tropikal, ORA 15.30
 • Seanca stërvitore në kompleksin Tropikal, ORA 17.00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 10 Qershor

 • Konferencë për shtyp e trajnerit Reja së bashku me kapitenin e skuadrës, një ditë përpara ndeshjes me Moldavinë, në kompleksin Tropikal
 • Seanca stërvitore zyrtare në kompleksin Tropikal

(E HAPUR, 15 minutat e para për median)

E martë, 11 Qershor

Ndeshja zyrtare eleminatore për Grupin H, Euro 2020

SHQIPËRI-MOLDAVI, ora 20:45

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Aktualitet08:18 - 17 Maj, 2019

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen

Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival...

Aktualitet20:18 - 16 Maj, 2019

Sulmoi policinë në protestën e 11 majit/ Arrestohet një tjetër protestues

Policia ka arrestuar sot një tjetër protestues, pas shqyrtimit të pamjeve filmike nga protesta e 11 majit. Sipas njoftimi të...

Aktualitet19:42 - 16 Maj, 2019

Prokuroria në Kosovë fillon hetimet për përdhunimet nga forcat serbe

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, tha të Enjten se ka filluar hetimet rreth një fotografie të publikuar nga deputetja Flora...

Aktualitet19:38 - 16 Maj, 2019

Eliminon lotarinë amerikane/ Plani Trump kufizon imigracionin masiv

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shpallë të enjten propozimin e shumëpritur për imigracionin, një plan që ka si synim...

Aktualitet17:56 - 16 Maj, 2019

Reshjet e shiut/ Përmbytje në Fier, rrezikohen dhe banesat

Mungesa e pastrimit të kanaleve kulluese ka bërë që të përmbyten 15 hektarë tokë bujqësorë në Fier. Ngjarja raportohet në...

Aktualitet17:11 - 16 Maj, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit,...

Aktualitet18:40 - 15 Maj, 2019

Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

nderprerja e energjise nderprerja e energjise
Aktualitet18:15 - 15 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 8 orë pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e  energjisë...

Aktualitet17:27 - 15 Maj, 2019

Korça Folkfest Ballkan/ Dy netë në qytetin e kulturës

Në qytetin e Korçës, i cili ndryshe quhet edhe “Parisi i vogël”, do të mbahet edicioni i parë i “Korça...

Trending

Read previous post:
Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Close