Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në Zelandën e Re, ndërsa 20 të tjerë janë plagosur rëndë. Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern e ka përshkruar këtë ngjarje si sulm terrorist dhe një nga “ditët më të rënda” për këtë vend. … Continue reading Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave