Horoskopi i ditës, 15 mars 2019 – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 15 mars 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Mbrojeni nga te gjithë jetën tuaj ne çift sot dhe mundohuni te kaloni me tepër kohe me partnerin. Po e late shume pas dore ai mund te shohë dike tjetër. Beqaret nuk do hakojnë një dite te bukur dhe do mungojnë njohjet e reja. Kjo nuk është dita juaj me fat. Financat do i riorganizoni dhe gjendja do filloje te përmirësohet tej mase. Mund te përfitoni nga kjo për te hequr edhe disa para mënjanë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do jeni shume te sjellshëm sot ju te dashuruarit dhe do bëni te pamundurën qe personi qe keni ne krah te ndihet sa me mire. Beqaret kot sa te mundohen ta kërkojnë dashurinë sepse sipas planetëve, kjo nuk është dita me e mire për ta. Te ardhurat do përmirësohen dalëngadalë. Gjithsesi kjo nuk do te thotë qe ju menjëherë te filloni shpenzimet sepse do ishte nja gabim i rende.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Qetësia do mbizotërojë gjithë kohës sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni për çfarë te qaheni për asgjë. Beqaret do kenë një dite te mbushur me te reja. Ata do takohen ne mëngjes me disa persona dhe do shoqërohen gjithë ditën me ta për t’i njohur me mire. Ka shprese qe te fillojnë shpejt një lidhje afatgjate. Ne planin financiar duhet te reflektoni gjere e gjate para se te kryeni ndonjë shpenzim.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sipas parashikimeve, jeta juaj ne çift ka për te qene shume me e veçante sot. Do keni ide interesante si ta bëni partnerin t’iu dashuroje edhe me tepër. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk do e presin. E rëndësishme është qe jeta e tyre do ece ne drejtimin e duhur. Buxheti do jete goxha i mire, megjithatë nuk duhen kryer shume shpenzime.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni shume te sinqerte me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te sa do vije e do përmirësohet akoma me shume. Beqaret do jene inteligjente dhe do bëjnë zgjedhjen e duhur. Jeta do ju ndryshoje brenda pak orësh. Financat do mbeten te mira. Duhet ta shfrytëzoni këtë mundësi për te bere investimet qe keni menduar prej kohesh pasi me vone nuk i dihet çfarë ndodh.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Fale ndikimit pozitiv te yjeve, sot do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe keni pasur me partnerin dhe do i shihni gjerat me optimizëm. Beqaret do realizojnë një takim ekzaltues dhe vendimtar, i cili do ua ndryshoje përgjithmonë te ardhmen. Ne planin financiar perspektivat janë goxha te mira. Mundohuni te përfitoni nga kjo situate për te hequr para mënjanë dhe për te shlyer borxhet.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do ketë përmirësime te mëdha gjate gjithë kësaj dite. Do arrini te flisni për çdo gjë me partnerin dhe do bini dakord me te. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë me shume sesa duhet pasi do zhgënjehen tej mase. Me mire le te qëndrojnë me këmbë ne toke. Ne planin financiar mundohuni te tregoheni te matur me shpenzimet qe te siguroni edhe te ardhmen.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Mundohuni te mos provokoni xhelozinë e partnerit tuaj gjate kësaj dite sepse atëherë kur te mos e prisni situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret do kenë një dite shume te trazuar. Ata do realizojnë disa takime dhe nuk do dini çfarë zgjedhje te bëjnë. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj. Nuk do e keni aspak te vështirë te kryeni shpenzimet e nevojshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi do e mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Çdo gjë do ece mire mes jush dhe atij qe keni nr krah, madje do i shprehni akoma me tepër ndjenjat. Beqaret do kenë disa takime serioze dhe me shume gjase mund te ndryshojnë edhe statusin. Buxheti nuk do ketë probleme nëse i menaxhoni me maturi paratë qe do keni neper duar.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do bashkëpunoni pafund me partnerin tuaj sot dhe se bashku do përbëni një ekip te forte. Askush nuk do ua prishe dot harmoninë. Beqaret do jene te lire te bëjnë atë qe do mendojnë te arsyeshme. Parashikohet qe jeta shume shpejt t’ju ndryshoje për mire. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe. Paratë qe keni shfrytëzojini për te bere investime te domosdoshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ka rrezik qe jeta juaj ne çift te mos ece ashtu si duhet sot. Here pas here keni për te pasur edhe debate te forta me partnerin dhe për fat te keq asnjeri nuk do hape rruge. Beqaret ka rrezik te fillojnë një lidhje qe do ju sjelle me shume mërzitje sesa kënaqësi. Financat do jene te mira kështu qe mund te kryeni pa frike investimet qe keni menduar. Po mundet, ndihmojini edhe pak te afërmit.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite sensuale dhe e mbushur me pozitivizëm do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni vetëm emocione pozitive pranë atij qe dashuroni dhe nuk do keni për çfarë te qaheni. Beqaret duhet te joshin pa dorashka sepse sot do ju ofrohen mundësi te mira. Ne planin financiar do mbizotërojë qëndrueshmëria. Nuk duhet ta teproni me shpenzimet, por as ta kufizoni shume veten.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me makijazh dhe si një balerinë profesioniste, North West është një Kim Kardashian e vogël

Publikuar

-

Kanye West tashmë e ka kthyer në traditë mbajtjen e meshave në formën e koncerteve çdo të diel.

Por në meshën e fundit vëmendjen e mori vajza e tij 5-vjeçare North West, e cila ishte veshur e gjitha me të zeza.

North kërcente vazhdimisht nën ritmet e gjalla të muzikës së West, në një seri videosh të publikuara nga nëna e saj Kim, e cila me siguri po mburrej për talentin e vajzës.

5-vjeçarja ishte veshur me një stil punk, një fustan të zi me pupla pa mëngë dhe flokët e kapur bisht, ndërsa nuk mungonte buzëkuqi i zi dhe një palë syze dielli.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 mars 2019

Në një moment, performancës së North i bashkohet babi Kanye i cili nis të këndojë me vajzën.

North më pas dhuron shfaqje me një shoqen e saj dhe bën lëvizje si një balerinë profesioniste ndërkohë që mbahet te “partnerja” e saj.

Meshat e së dielës janë kthyer në një traditë javore për familjen Kardashian-West këtë vit, me seancat e para që filluan të dielën e parë të vitit 2019, 6 janar.

Artistë të tjerë si Kid Cudi, Charlie Wilson dhe Francism The Lights, ishin gjithashtu të pranishëm dhe performuan.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Brenda eventit të të famshmëve/Xhesika Berberi pozon krah modeleve të “Victoria’s Secret”

Publikuar

-

Xhesika Berberi ishte dje pjesë e evenit “Daily Front Row Awards” në Los Angeles, ku ishin të ftuara disa nga emrat më të njohur të botës së modës dhe jo vetëm.

Modelja e njohur shqiptare ndau me ndjekësit e Instagram-it disa momente, ku tregoi sesa pranë ndodhej me Lady Gaga-n, Adriana Lima-n apo Candice Swanepoel-n.

Xhesika u shfaq me një fustan me printe leopardi, ndërsa bëri një mbishkrim në videot e postuara për personazhet e saj të preferuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 mars 2019

Për Candice ajo shkroi se është e fiksuar me të, ndërsa për Lady Gaga-n shkroi se është frymëzim.

Më vonë ajo pozoi me dy nga modelet e “Victoria’s Secret”, Candice Swanepoel, dhe Stella Maxwell.

“Profili im nuk është dukur kurrë kaq bombë”, shkroi Xhesika në mbishkrimin e fotos, ndërsa komenti i parë vjen nga Adrola: “Ylli në mes”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Publikuar

-

trende 2019

Është koha që të bëjmë disa ndryshime në gardërobë! Trendet e 2019-ës kanë filluar të trokasin fuqishëm dhe ne duhet t’i përshtatemi atyre në mënyrë që të shkëlqejmë gjithë kohën.

Ju sugjerojmë që të shikoni fotot e mëposhtme për të pasur disa ide të mira në kokë, kur të bëni blerje të caktuara.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 mars 2019

Çdo gjë që do shikoni në vijim është moda vetë, prandaj mos hezitoni që ta shpërndani këtë artikull edhe me mikeshat tuaja më të mira që janë të apasionuara pas trendeve.

Fustane deri tek kyçet e këmbëve  

Atlete me gomë të trashë

Jeshile e zbehtë

Paliçeta

Neon

Kostume

Printe kafshësh

Rroba banjo të zeza

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Close