Çmendën publikun, por ku janë sot 11 velinat dhe vajzat imazh që s’i shohim më në Tv – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Çmendën publikun, por ku janë sot 11 velinat dhe vajzat imazh që s’i shohim më në Tv

Publikuar

-

Aida Bajraktari

Të gjithë  e mbajnë mend Aida Bajraktarin e cila  ka qenë një nga velinat e para të ‘Fiks Fare’ në Top Channel. Aida së bashku me Edën, kujtohen edhe sot si dy vajzat e para velina në Shqipëri, të cilat në atë kohë bënë bujë dhe me këngën e tyre ‘Sorkadhja’, shkruan Xing.al. Siç dihet Aida pas eksperiencës së saj si velin e ‘Fiks Fare’, drejtoi për disa sezone programe sportive në Super Sport të Digitalb, por më pas ajo u largua nga media duke mos marrë më pjesë në asnjë emision. Sot ish-velina është bërë nënë e 2 djemve të quajtur Daniel dhe Migel.

 

Eda Molla

Eda po ashtu së bashku me Aidën u bë e njohur në ‘Fiks Fare’, por ndryshe nga kolegia e saj, nuk vazhdoi të ishte më pjesë e emisioneve të ndryshme dhe u largua shumë shpejt nga vëmendja e mediave dhe e publikut. Siç rrëfeu në një intervistë të dhënë pak kohë më parë, Eda momentalisht është fokusuar vetëm tek rritja e dy fëmijëve të saj djali 3 vjeç dhe vajzës 1./Xing.al

Kristela Gjoka

Ish-modelja Kristela Gjoka u bë shumë e njohur për publikun shqiptar që pas pjesëmarrjes së saj në emisioni “Tjetri” në Top Channel që prezantohej nga moderatori Ed Manushi. Pas përfundimit të këtij emisioni, Kristelën e pamë në rubrikën “Pa limit” të Luana Vjollcës si aktore, mirëpo më pas ajo u shkëput nga televizioni dhe u martua me reperin kosovar Noga, shkruan Xing.al. Martesa e tyre zgjati shumë pak dhe ndarja u komentua në media pasi Noga e akuzoi Kristelën për ab.or.ti.m të fëmijës. Që prej asaj ndodhie, Kristela u largua përfundimisht nga ekrani dhe prej kohësh nuk është dëgjuar më për të.

Dorisa Kacorri

Dorisa Kacorri është një nga ish velinat e ‘Fiks Fare’ e cila u dallua për pamjen e saj të ëmbël. Por, ndryshe nga kolegia e saj Gea Braha e cila pas përfundimit të aventurës në ‘Fiks Fare’ vijoi si prezantuese në Digitalb, Dorisa vendosi që të shkëputej nga televizioni dhe prej kohësh gjithashtu nuk është aktive as në rrjetet sociale./Xing.al

Petrula Spiro

Petrula Spiro së bashku me motrën e saj Viola Spiro e nisën të dyja së bashku karrierën si velina të emisionit investigativ  ‘Fiks Fare’. Mirëpo, ndonëse Viola vazhdoi karrierën e saj si moderatore dhe prej vitesh ka prezantuar një sërë emisionesh të njohura sportive, Petrula u tërhoq nga televizioni dhe prej kohësh vijon jetën e saj larg ekranit, ku siç dhe ka treguar Viola në postimet e saj është fejuar me personin e zemrën.

Romina Alku, Sophia Çanit

Të gjithë e mbajnë mend Sophien e parë të Çanit e cila ka qenë prej vitesh përkrahë moderatorit Arian Çani në emisionin ‘Zonë e lirë’. Romina Alku vajza bjonde e cila gjithmonë njihej me emrin Sophia, që prej largimit të saj nga emisioni ‘Zonë e lirë’, nuk mori më pjesë në asnjë emision tjetër,thotë Xing.al Siç u përfol në atë kohë Romina u fejua dhe fejesa e saj ishte dhe një nga arsyet e largimit nga emisioni.

Eralda Hitaj

Eralda Hitaj bukuroshja brune me sytë jeshil, e cila e nisi karrierën e saj si imazh publicitar në disa nga spotet e ‘Top Channel’ dhe më pas u kthye në një ndër moderatoret më të dashura për publikun. Eralda e cila ishte shpallur edhe ‘Miss Shqipëria 2006’ u cilësua shpesh herë si një ndër femrat më të bukura shqiptare, megjithatë ajo prej vitesh nuk është më pjesë e ekranit. Siç ka rrëfyer dhe ajo në disa intervista pak vite më parë, është larguar në Gjermani së bashku me bashkëshortin dhe djalin. Tashmë Eralda në Gjermani punon në një qendër rehabilitimi.

Anisa Mukaj

Anisa Mukaj është po ashtu një nga ish velinat e emisionit investigativ ‘Fiks Fare’ e cila krahas punës si velin ka qenë dhe një nga modelet më të kërkuara shqiptare. Anisa që prej largimit nga Top Channel  ajo nuk u shfaq më në ekran dhe siç u mësua kohë më parë, Anisa ndodhet në Turqi ku dhe po ndjek karrierën si modele dhe aktore.

Andonia Dobi/ Sophia e 2-t e Çanit

Pas largimit të Romina Alkut përkrahë Arian Çanit dy vite më parë erdhi bukuroshja bjonde Andonia Dobi e cila që në daljen e saj të parë tërhoqi vëmendjen për pamjen e ëmbël. Andonia qëndroi disa puntata në emisionin ‘Zonë e lirë’ dhe më pas u largua duke u tërhequr dhe nga modelingu. Prej disa muajsh bukuroshja shqiptare është bërë nënë e një vajze dhe duket se i është dedikuar tërësisht mëmësisë.

Brisi Mehmeti

Brisi Mehmeti ka qenë velina bjonde e emisionit “Fiks Fare” e cila së bashku me Anisa Mukajn tërhoqën shumë vëmendjen me pamjen e tyre. Brisi pas përfundimit të aventurës si velin e emisionit të njohur vazhdoi të ishte aktive në media dhe u bë pjesë e disa intervistave, mirëpo prej kohësh nuk është dëgjuar më për të. Siç u mësua, Brisi i është përkushtuar prej kohësh modelingut dhe shpesh është shprehur se ka shumë dëshirë që të bëhet moderatore, ndonëse nuk ka mundur.

Gloria Meshi

Pas largimit të Alesia Bamit nga emisioni investigativ “Stop”,  vendin e saj e zuri një vajzë e re e quajtur Gloria Meshi. Gloria ishte e njohur për publikun dhe për rolin e saj si aktore në disa prej skeçeve në emisionin “Xing me Ermalin”. Mirëpo, aventura e saj zgjati shumë pak duke qenë se Gloria qëndroi vetëm dy puntata në emisionin ‘Stop’ dhe më pas u zëvendësua nga balerina Aulona Limani./Burimi:Xing.al

Kryesore Show Biz

Modelja e “Playboy” i habit të gjithë/ Poston foton lakuriq dhe “çmend” rrjetin

Publikuar

-

Jenson Button dhe e fejuara e tij Brittny Ward, në muajin janar dhanë lajmin se së shpejti do të bëhen prindër.

Pasi ka kaluar tremujorshin e shtatzënisë ajo ka vendosur të bëjë një set fotografik nudo për të treguar barkun e saj teksa rritet gradualisht.

Modelja 28- vjeçare e Playboy e cila është fejuar me Jenson në qershorin e kaluar duket thjesht mahnitëse në këtë set fotografik.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shfaqet më “hot” se kurrë/ Modelja zbulon linjat perfekte

Publikuar

-

Belen Rodriguez është një nga modelet më seksi të pasarelave botërore.

Së fundmi Belen ka çmendur rrjetin me fotot e saj hot ku provokon me format e saj perfekte.

“A vjen me mua”- shkruan ajo në një nga fotot e saj më të fundit ku duket mahnitëse.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“A je e virgjër?”/ Kida jep përgjigjen që i la të gjithë me gojë hapur

Publikuar

-

Këngëtarja shumë e dashur nga Kosova, Kida është një nga ato personazhe që e kanë ruajtur me shumë fanatizëm jetën private.

Ajo është shumë e komentuar për anën profesionale pasi këngët e saj janë hite të padiskutueshme. Kida ka qenë një nga të ftuarat në festivalin Color Day i cili u mbajt në sheshin Nënë Tereza.

Në prapaskenë është gjendur një prej moderatorëve më thumbues Kelvi Kadilli i cili i  ka bërë Kidës një pyetje shumë personale.

Në promon të cilën e ka publikuar vetë Kelvi, Kida pranon hapur se nuk ka qenë asnjëherë e lidhur, dhe nuk ka bërë asnjëherë seks.

Pjesë nga intervista:

Kelvi:Nuk ke qenë ndonjëherë shumë e dashuruar?

Kida:Jo.

Kelvi: Domethënë je single tani?

Kida:Po.

Kelvi: Se asnjëherë nuk është shkruar për ty, domethënë që nuk ke pasur asnjëherë?

Kida: Jo, nuk kam pasur asnjëherë. Definitivisht s’kam pasur asnjë të dashur.

Kelvi:Po nuk është se je e virgjër?

Kida: E di që ju duket interesante, por jo s’kam pasur.

Kelvi:S’ke pasur asnjëherë diçka intime me dikë?

Kida: Jo.

Pra, shkurt dhe qartë: Kida nuk ka qenë asnjëherë e lidhur dhe është e virgjër. Dhe siç kërkoi ajo, mos ta pyesim më.

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Aktualitet08:18 - 17 Maj, 2019

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen

Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival...

Aktualitet20:18 - 16 Maj, 2019

Sulmoi policinë në protestën e 11 majit/ Arrestohet një tjetër protestues

Policia ka arrestuar sot një tjetër protestues, pas shqyrtimit të pamjeve filmike nga protesta e 11 majit. Sipas njoftimi të...

Aktualitet19:42 - 16 Maj, 2019

Prokuroria në Kosovë fillon hetimet për përdhunimet nga forcat serbe

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, tha të Enjten se ka filluar hetimet rreth një fotografie të publikuar nga deputetja Flora...

Aktualitet19:38 - 16 Maj, 2019

Eliminon lotarinë amerikane/ Plani Trump kufizon imigracionin masiv

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shpallë të enjten propozimin e shumëpritur për imigracionin, një plan që ka si synim...

Aktualitet17:56 - 16 Maj, 2019

Reshjet e shiut/ Përmbytje në Fier, rrezikohen dhe banesat

Mungesa e pastrimit të kanaleve kulluese ka bërë që të përmbyten 15 hektarë tokë bujqësorë në Fier. Ngjarja raportohet në...

Aktualitet17:11 - 16 Maj, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit,...

Aktualitet18:40 - 15 Maj, 2019

Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën...

nderprerja e energjise nderprerja e energjise
Aktualitet18:15 - 15 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 8 orë pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e  energjisë...

Trending

Read previous post:
Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Close