Bixhoz me dashurinë/ Om ofendon Gorin dhe e përzë nga ekspozita, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Om ofendon Gorin dhe e përzë nga ekspozita, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Rudra i kërkon ndihmë Shivait për të fituar para. Shivai i shpjegon Rudrës artin e shitjes dhe blerjes. Gori shkon në ekspozitën e Omit dhe e gjen duke biseduar me një klient. Ajo imagjinon sikur Om i thotë të gjtihëve se Gori është frymëzimi i tij. Gori kthehet në realitet dhe vihet në siklet kur sheh se të gjithë janë veshur modernë. Ajo sheh Omin duke folur me një vajzë me emrin Vrinda dhe dëgjon bisedën e tyre. Gori mërzitet kur dëgjon Omin i cili thotë se nuk është frymëzuar për pikturat e tij. Rudra vendos të shesë pajisjet e palestrës. Om më në fund gjen kohë dhe për Gorin dhe e prezanton atë me pronarin e ekspozitës mirëpo jo si bashkëshorten e tij. Dikush mahnitet nga piktura e Gorit që ka bërë Om. Gazetarët pyesin Gorin në anglisht por ajo nuk e di gjuhën dhe kthen përgjigje të gabuara. Om pyet Gorin pse ka ardhur.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Mehmet vendos të ndahet nga Burxhu, ja ç’do ndodhë sot

Ajo ofendohet dhe largohet e mërzitur. Vrinda i thotë Omit se Gori është shumë vajzë e thjeshtë për të. Om mbron Gorin. Rudra fiton para nga shitja e pajisjeve të palestrës dhe ja jep Bavjas. Bavja i thotë Rudrës se ja doli shumë mirë me sfidën. Ata imagjinojnë njëri-tjetrin në momente romantike. Gori kthehet në shtëpi duke qarë. Shivai mundohet ta qetësojë dhe i premton se do i rregullojë gjërat. Gori mendon se nuk është vajza e duhur për Omin. Gjyshja pyet Shivain për Anikën. Shivai i tregon se po komunikon me Anikën me telefon dhe ajo do kthehet pas dy ditësh. Gjyshja i thotë Shivait se në kohën e saj shkruanin letra. Ajo e këshillon t’i shkruajë një letër Anikës që ajo ta mbajë përgjithmonë. Gjyshja kap Pinkin duke folur në telefon me dikë. Pinki e gënjen dhe gjyshja dyshon. Xhanvi ndihmon Texhin.

Life Style

Jo çdo gjë shkëlqen/15 të vërtetat e dhimbshme të realitetit ku ne po jetojmë

Publikuar

-

Shumë herë përmes ilustrimeve kemi parë se cila është e vërteta e dhimbshme e botës ku po jetojmë.

Nga varfëria, telefonat që po na “pushtojnë”, e shumë të tjera, njihuni më poshtë me 15 ilustrime të reja nga “BrightSide” të cilat tregojnë se jo çdo gjë shkëlqen dhe pas ka shumë vuajtje.

Burimi: https://brightside.me/creativity-art/20-deep-illustrations-revealing-the-harsh-truth-about-the-world-today-686410/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_brightside&fbclid=IwAR3WwswAJdTIAPla60piD60W2Y2L2Aee_XnUANu9IYW7cDwS3zsw_h0344Q

20 Deep Illustrations Revealing the Harsh Truth About the World Today

20 Deep Illustrations Revealing the Harsh Truth About the World Today

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Postoi videon e gruas që u rrëzua nga shkëmbi/ Blogeri “masakrohet” nga komentuesit

Publikuar

-

Një video e gruas së një blogeri në Youtube u bë virale pasi dukej momenti tronditës i rrëzimit të saj nga shkëmbi në Hawai.

Blogeri kishte filmuar momentin ku ajo rrëzohej por gjithçka ishte një rreng me titullin që ai i kishte vënë, pasi gruaja e tij ishte gjallë dhe kishte marrë lëndime të lehta.

Shumica e shikuesve e panë këtë si një shaka të pakëndshme dhe nuk u pëlqeu që ai i kishte gënjyer duke mbetur tërësisht të zhgënjyer nga përmbajtja e videos.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Komal varros Anikën për së gjalli, ja ç’do ndodhë sot

Blogeri e përshkroi këtë si një eksperiencë që i ndryshoi perspektivën se si do i shikonin gjërat në jetë në të ardhmen./Burimi:https://www.unilad.co.uk/viral/youtuber-slammed-for-sharing-video-of-his-wife-falling-off-cliff/?source=facebook

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Fashion

Si të dukeni si një modele? Ja disa ide kombinimi

Publikuar

-

Stina e verës po afron dhe veshjet duhet t’i kemi sa më të lehta.

Modelet e mëposhtme na sugjerojnë veshjet më cool të momentit ku edhe ju mund të dukeni si ato dhe të gjithë të kthejnë kokën kur kaloni në rrugë.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet11:36 - 27 Maj, 2019

Tsipras merr goditjen e fortë/ Greqia për një muaj në zgjedhje

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, ndërsa ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve, ka marrë vendimin për të dhënë dorëheqjen. Në...

Aktualitet09:27 - 27 Maj, 2019

Greqia drejt zgjedhjeve të parakohshme/ Cipras kërkon mbledhje urgjente

Zgjedhjet europarlamentare dhe lokale janë zhvilluar sot në Greqi. Rezultatet e para zyrtare tregojnë triumfues të padiskutuar partinë konservatore të...

Aktualitet15:45 - 26 Maj, 2019

Pjesëmarrje e lartë në votimet për Parlamentin Evropian

Zgjedhjet në shumë vende kanë tejkaluar pjesëmarrjen para pesë vitesh. Në Gjermani dhe rreth 20 vende të tjerat vendvotimet mbyllen...

Aktualitet13:57 - 26 Maj, 2019

Referendum në Rumani për Reformën në drejtësi

Rumunët po votojnë në një referendum mbi përpjekjet e koalicionit qeverisës të majtë, për të përmbysur reformat anti-korrupsion, në vendin,...

Aktualitet13:28 - 26 Maj, 2019

Martin Schulz do të rikthehet në krye të SPD?

Partia Socialdemokrate (SPD) mund të pësojë humbje të mëdha në zgjedhjet për Parlamentin Evrpopian. A do të rrezikonte kjo humbje...

Aktualitet09:54 - 26 Maj, 2019

Ngrihet sipari për finalen e zgjedhjeve europiane

Këtë të diel votojnë 21 shtete anëtare të BE-së – shtatë tashmë kanë votuar. Pritet që të shtohen ulëset e...

Aktualitet08:58 - 26 Maj, 2019

Rrëzohet helikopteri ushtarak/ Humbin jetën pesë persona

Pesë anëtarët e bordit kanë ndërruar jetë, pasi një helikopter ushtarak në Meksikë është rrëzuar gjatë një operacioni. Sikurse raportojnë...

Aktualitet21:15 - 25 Maj, 2019

Tensionohet situata/ Policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën. Kjo për shkak se protestuesit kanë qëlluar me gurë ndaj efektivë...

Aktualitet15:53 - 25 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Policia shoqëron 20 persona në komisariat

Pa nisur ende protesta e opozitës, policia ka nisur shoqërimet  e para në komisariat. Sipas Fax News, mësohet se në...

kryeministri edi rama ne zyre kryeministri edi rama ne zyre
Aktualitet11:07 - 25 Maj, 2019

“Rama nuk ndalon së vjedhuri”/ Ish-deputeti denoncon skandalin me koncensionet

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj, ka reaguar sot lidhur me dy koncesione që sipas tij, po përdoren për vjedhje të mëdha...

Aktualitet20:34 - 24 Maj, 2019

Profecia e Presidentit serb: “Shqiptarët do të përballen me probleme të shumta”

Aleksandër Vuçiç, presidenti në detyrë i Serbisë ka thënë sot gjatë një konference shtypi se është i gatshëm të nëshkruajë...

Aktualitet19:51 - 24 Maj, 2019

Senati i SHBA konfirmon emërimin e Ambasadores së re në Shkup

Senati i SHBA-së votoi mbrëmë emërimin e Kejt Mari Bërns si ambasadore e re në Maqedoninë e Veriut. Kandidatura e...

kryeprokurorja arta marku kryeprokurorja arta marku
Aktualitet19:44 - 24 Maj, 2019

Siguria në burgje/ Arta Marku firmos zbatimin e regjimit 41/bis

Në burgjet shqiptare do të fillojë të zbatohet regjimi 41-biz, i cili i ndalon të denuarit të komunikojnë me persona...

Aktualitet18:35 - 24 Maj, 2019

Njëzet akuza të reja në rastin “veteranët” në Kosovë

Prokuroria Themelore në qytetin e Pejës në Kosovën perëndimore, tha të premten se ka ngritur 20 aktakuza ndaj 21 personave...

Aktualitet15:54 - 24 Maj, 2019

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme...

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Trending

Read previous post:
Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Close