Nga Altin Goxhaj/ Dhjetë pyetjet që artistët nuk ia bënë Lulit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Nga Altin Goxhaj/ Dhjetë pyetjet që artistët nuk ia bënë Lulit

Publikuar

-

Altin goxhaj flet per ish sigurimsat

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, organizoi një takim me intelektualë, artistë dhe aktivistë për të folur në lidhje me problemet e tyre.

Në një reagim për këtë takim, avokati, Altin Goxhaj, ka shkruar dhjetë pyetje që artistët duhet t’ia bënin Bashës.

Postimi i plotë:

10 PYETJET QË INTELEKTUALË, ARTISTË & AKTIVISTË NUK JA BËNË LULIT (që ua nguli & shkulli 6 vjet rrjesht dhe megjithatë nuk ngopen me të)!

Presupozohet që intelektualët, artistët dhe aktivistët civil kur takojnë kryetarin e Opozitës nuk sillet si militantë dhe shfrytëzojnë rastin për qartësim, sqarim, kritikë dhe jo thjesht propozime mbështetëse! Por sot ata nuk i bënë këto 10 pyetje!

PYETJA E PARË: Ku ndryshon ky takim nga ato të Çadrës në 2017?

PYETJA E DYTË: Ku i ke ata artistët dhe intelektualët e Listës Basha që paraqite në 2017 dhe pse nuk janë këtu bashkë me ty?

PYETJA E TRETË: Pse ata që fute në lista janë më të mirë se këta në sallë? Mbi çfarë kriteresh i zgjodhe ata dhe mbi çfarë kriteresh arrite në përfundimin që këta në sallë nuk bëjnë?

PYETJA E KATËRT: Pse ditën që u votua Ligji për Teatrin për herë të dytë nuk na u bashkuat në protestë para Parlamentit por krisët e ikët në Vlorë me gjithë PD duke na lënë veëtm ne te Parlamenti?

PYETJA E PESTË: Edhe Edi në 2013 na premtoi qiellin dhe ndryshimin me themel të rregullave të lojës dhe garantoi që duke qenë artist dhe intelektual do të bënte maksimumin për artin, shkencën dhe rolin që do të luanin artistët, profesionistët dhe ekspertët në Rilindjen e Shqipërisë! Të njëjtën gjë bëre dhe ti te Çadra! Se çfarë bëri Edi në 6 vjet e pamë! Por edhe se çfarë bëre ti me Listën Basha e pamë! Pse duhet të të marrin seriozisht tani? Cila është garancia e fortë që kapërcen provat e këqia që na ke dhënë?

PYETJA E GJASHTË: Edhe në Çadër na fole për të keqen dhe mosdorëzimin tënd por pastaj i fute një Marëveshje në 17 Maj dhe Rama u bë më i fortë se kurrë! Cili është plani yt që funksionon pa na çuar në një 17 Maj të ri me Edin apo Veliajn?

PYETJA E SHTATË: A jeni i lidhur me Soros dhe nëse jo pse nuk e denonconi Qeverinë si Qeveri e Soros (fakt i denoncuar sot nga i vetmi që pati kurajo Kastriot Çipi), as punën e saj për Axhendën Soros për Rrënimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqipërisë (të denoncuar me fakte dhe dokumenta nga Levizja AntiSoros) që implementohet nga Instituti CID me paratë e Soros? Pse nuk denonconi që Soros bëri Reformën në Drejtësi (pas Marëveshjes me ju në Selinë e PD në 5 Dhjetor 2014 dhe për këtë janë paraqitur dokumenta sekrete në Ëikileaks) dhe sot ka vënë njerëzit e Soros në krye të KLP dhe KLGJ? Nëse ju punoni për Soros çfarë garancie kemi që nesër ju nuk do të vazhdoni punën e lënë për gjysmë nga Edi?

LEXO EDHE:  Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq

PYETJA TETË: Përderisa stafi juaj pohon se Europa dhe SHBA nuk e njohin realitetin tonë ndaj duhet t’i informojmë, çfarë ka bërë PD 6 vjet rrjesht për të raportuar dhe denoncuar të vërtetën këto 6 vjet? Pse PD nuk ka lejuar mgjth propozimet e shumta që ekspertë dhe profesionistë të angazhohenin në një institut politik që duhet të ngrinte PDja për të informuar rregullisht prej 6 vjetësh ndërkombëtarët dhe opinionin e huaj për realitetin tonë që vetë pohoni që ndërkombëtarët nuk e njohin?

PYETJA NËNTË: Kur Bulevardi Dëshmorët e Kombit u përmbyt me gaz helmues në 16 Shkurt pse nuk bëtë një dosje në anglisht me raportim për ndërkombëtarët? Pse nuk e përdorët atë këtë rast ndaj ndërkombëtarëve për të argumentuar dorëzimin e mandateve? Pse ndërkombëtarët u gjetën para faktit të kryer të dorëzimit të mandateve dhe nuk u paralajmëruan paraprakisht përgjatë periudhës 16 Janar – 16 Shkurt? Pse nuk i kërkuat protestuesve të shpreheshin në 16 Shkurt kundër dorëzimit të mandateve dhe një votim i tyre simbolik dë të shërbente edhe si argument për këta tipat e Listës Basha që i pranuan ato “në emër të votuesve”?

PYETJA DHJETË: Kanë kaluar 17 ditë që nga mbytja e një pjese të Tiranës (raportohen me prova filmike dhe foto rreth 10 km2) në 26 Shkurt me gaz helmues serb dhe të dëmshëm për jetën jo vetëm të protestuesve por edhe të qytetarëve që rastësisht i kapi helmi përfshi foshnje, gra shtatzëna, fëmjë, të moshuar apo të sëmurë me probleme kardiake apo sëmundje respiratore. Çfarë keni bërë për të denoncuar ndërkombëtarisht këtë fakt të denoncuar nga ekspertët më me peshë të mjekësisë? Pse nuk keni bërë asgjë? Nëse pasnesër do të përdoret përsëri gazi helmues serb a ndjeheni përgjegjës që nuk bëtë asgjë për t’a parandaluar këtë krim kundër popullit dhe demokracisë?

Aktualitet

Me makijazh dhe si një balerinë profesioniste, North West është një Kim Kardashian e vogël

Publikuar

-

Kanye West tashmë e ka kthyer në traditë mbajtjen e meshave në formën e koncerteve çdo të diel.

Por në meshën e fundit vëmendjen e mori vajza e tij 5-vjeçare North West, e cila ishte veshur e gjitha me të zeza.

North kërcente vazhdimisht nën ritmet e gjalla të muzikës së West, në një seri videosh të publikuara nga nëna e saj Kim, e cila me siguri po mburrej për talentin e vajzës.

5-vjeçarja ishte veshur me një stil punk, një fustan të zi me pupla pa mëngë dhe flokët e kapur bisht, ndërsa nuk mungonte buzëkuqi i zi dhe një palë syze dielli.

LEXO EDHE:  Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq

Në një moment, performancës së North i bashkohet babi Kanye i cili nis të këndojë me vajzën.

North më pas dhuron shfaqje me një shoqen e saj dhe bën lëvizje si një balerinë profesioniste ndërkohë që mbahet te “partnerja” e saj.

Meshat e së dielës janë kthyer në një traditë javore për familjen Kardashian-West këtë vit, me seancat e para që filluan të dielën e parë të vitit 2019, 6 janar.

Artistë të tjerë si Kid Cudi, Charlie Wilson dhe Francism The Lights, ishin gjithashtu të pranishëm dhe performuan.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Brenda eventit të të famshmëve/Xhesika Berberi pozon krah modeleve të “Victoria’s Secret”

Publikuar

-

Xhesika Berberi ishte dje pjesë e evenit “Daily Front Row Awards” në Los Angeles, ku ishin të ftuara disa nga emrat më të njohur të botës së modës dhe jo vetëm.

Modelja e njohur shqiptare ndau me ndjekësit e Instagram-it disa momente, ku tregoi sesa pranë ndodhej me Lady Gaga-n, Adriana Lima-n apo Candice Swanepoel-n.

Xhesika u shfaq me një fustan me printe leopardi, ndërsa bëri një mbishkrim në videot e postuara për personazhet e saj të preferuar.

LEXO EDHE:  Marrëdhënia me liderin e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq

Për Candice ajo shkroi se është e fiksuar me të, ndërsa për Lady Gaga-n shkroi se është frymëzim.

Më vonë ajo pozoi me dy nga modelet e “Victoria’s Secret”, Candice Swanepoel, dhe Stella Maxwell.

“Profili im nuk është dukur kurrë kaq bombë”, shkroi Xhesika në mbishkrimin e fotos, ndërsa komenti i parë vjen nga Adrola: “Ylli në mes”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Publikuar

-

trende 2019

Është koha që të bëjmë disa ndryshime në gardërobë! Trendet e 2019-ës kanë filluar të trokasin fuqishëm dhe ne duhet t’i përshtatemi atyre në mënyrë që të shkëlqejmë gjithë kohën.

Ju sugjerojmë që të shikoni fotot e mëposhtme për të pasur disa ide të mira në kokë, kur të bëni blerje të caktuara.

LEXO EDHE:  Akuzat e forta për Lulzim Bashën/ Balla: Pasi një familje i dha votat, u nxorri djalin nga burgu

Çdo gjë që do shikoni në vijim është moda vetë, prandaj mos hezitoni që ta shpërndani këtë artikull edhe me mikeshat tuaja më të mira që janë të apasionuara pas trendeve.

Fustane deri tek kyçet e këmbëve  

Atlete me gomë të trashë

Jeshile e zbehtë

Paliçeta

Neon

Kostume

Printe kafshësh

Rroba banjo të zeza

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Close