Connect with Us

Rama pret Zaev/ Maqedonia e Veriut, mik dhe partner i pazëvendësueshëm

Aktualitet

Rama pret Zaev/ Maqedonia e Veriut, mik dhe partner i pazëvendësueshëm

Publikuar

-

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është pritur sot në një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama. Më tej dy delegacionet mbajtën një takim mes tyre.

Ndërkohë, pas takimit, në një deklaratë të përbashkët për mediat, Rama e ka cilësuar Maqedoninë e Veriut, si një shtet mik dhe partner i pazëvëndësueshëm për Shqipërinë.

Gjthashtu Rama ka risjellë në vëmendje edhe Marrëveshjen e prespës, ndërsa theksoi se ““Është vërtet kënaqësi. Ju jeni këtu pas një arritje historike madhështore që është frut i lidershipit tuaj Marrëveshja e Prespes i dha fund një ngërci shumë vjeçar, i hap rrugën anëtarësimit të Maqedonisë në Nato. Më vjen shumë mirë që Shqipëria ishte ndër të para që miratoi protokollin e anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut. Është një vend mik dhe strategjik i pazëvendësueshme. Marrëdhënia me të cilin kultivohet përmes parimeve dhe vlerave më të mira që na basgkojnë si dy vende që i përkasin Europës dhe do jenë pjesë e familjes europiane.”

Gjithashtu, Rama tha se shkëmbimi i ekspertizës, përvoja e krijuar na ndihmojnë jashtëzakonisht shumë, më vjen shumë mirë që kemi dakordësi për të ecur përpara për krijimin e një zone të përbashkët ekonomike, por jo vetëm, për të realizuar një proces të domosdoshëm për krijimin e kufirit.

LEXO EDHE:  Rama flet për shkarkimin e Manjanit/ Ja e vërteta

“Siç e dini ne kemi nisur një proces me Kosovës, i keqkuptuar tek tuk, ku kemi folur për Shengen, ne kemi dëshirën ta materializojmë në rradhë të parë me miqtë tanë. Me bindjen që të gjithë shokët e Be duhet të hyjnë në këtë proces dhe kufijtë tona duhet të jenë aq fluidë sa ata të BE. Më vjen shumë mirë që do kemi dakordësi për këtë gjë dhe do punojmë së bashku. Ne organizuam përpara 15 mujash mbledhjen e dy qeverive , natyrisht duke pritur ftesën tuaj zyrtare.”, tha Rama.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Video-“Turp, turp, turp…kryeminister palaço”/ Korçari më i famshëm degjeneron Ramën

LEXO EDHE:  Luli lë Metën të vetëm në betejë

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Luli lë Metën të vetëm në betejë

LEXO EDHE:  Video-“Turp, turp, turp…kryeminister palaço”/ Korçari më i famshëm degjeneron Ramën

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: