Dhunë në protestën e 16 Marsit/ Zbardhet skenari i frikshëm

13 Mars 2019, 10:21, Aktualitet CNA
Dhunë në protestën e 16 Marsit/ Zbardhet skenari i frikshëm

Kreu i PD, Lulzim Basha po zhvillon takime me qytetarët në Peshkopi.

Gjatë bisedës me ta, njëri  nga qytetarët ka denoncuar se militantët e PS në Peshkopi nuk paguajnë faturat e energjisë elektrike.

“Më thanë bëhu me ne mos paguash. Unë nuk bëhem. Duhet me ia vënë kavon në fyt se është i gjatë”, tha qytetari.

Edhe pse në fjalët e qytetarit reflektohej dhunë, Basha e ka kaluar këtë aspekt, duke thënë se “Ejani e tregoni në Tiranë më 16 mars mençurinë e dibranit”.

Në këtë mënyrë, gjatë bashkëbisedimit me qytetarët, të cilët një pjesë ishin tejete të revoltuar është zbuluar edhe skenari i Opozitës për protestën e 16 Marsit.

Në protestën për të cilën thuhet se do të jetë madhështore, duket se do të ketë dhunë dhe qytetarët do përdorin çdo mjet për të rrëzuar Ramën nga Qeveria./CNA.al

Lajmet e fundit nga