“Pronarëve ju intereson më shumë fitimi”/Rritet numri i jahteve luksozë në Dubai – CNA
Connect with us

Life Style

“Pronarëve ju intereson më shumë fitimi”/Rritet numri i jahteve luksozë në Dubai

Publikuar

-

“Ky nuk është një brez që kërkon vetëm të blejë, është një brez që synon të eksplorojë botën atje jashtë, e të shohë se çfarë mund të gjejë”, i tha CNN-it, Rainer Behne, president i firmës konsultuese “BehneMar Yachting”.

Pas një gjenerate të re superjahtesh qëndron një ide intriguese, gjithnjë nëse duhet t’iu besojmë profesionistëve të kësaj industrie. Ajo që blerësit e këtij objekti luksi, të cilët e kanë për herë të parë një eksperiencë të tillë, nuk tërhiqen më aq shumë nga ana materiale.

E me këtë në mendje, prodhuesit e anijeve luksoze kanë krijuar “superjahtin eksplorues”, me motor më rezistent, panele diellore për energji shtesë dhe një trup hibrid të mjetit lundrues, që i reziston çdo lloj stuhie.

Rritja e kërkesës për anijet luksoze të distancave të gjata dhe më të qëndrueshme po e shtyn këtë industri drejt “ujërave të reja”.

“Njerëzit po i hedhin sytë nga anijet për të imituar atë që shohin në vende të tjera – thotë Behne, – dhe duan inovacion, teknologji, qëndrueshmëri, si dhe të gjitha llojet e materialeve të reja”.

 

Aktualitet

Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Publikuar

-

trende 2019

Është koha që të bëjmë disa ndryshime në gardërobë! Trendet e 2019-ës kanë filluar të trokasin fuqishëm dhe ne duhet t’i përshtatemi atyre në mënyrë që të shkëlqejmë gjithë kohën.

Ju sugjerojmë që të shikoni fotot e mëposhtme për të pasur disa ide të mira në kokë, kur të bëni blerje të caktuara.

Çdo gjë që do shikoni në vijim është moda vetë, prandaj mos hezitoni që ta shpërndani këtë artikull edhe me mikeshat tuaja më të mira që janë të apasionuara pas trendeve.

Fustane deri tek kyçet e këmbëve  

Atlete me gomë të trashë

Jeshile e zbehtë

Paliçeta

Neon

Kostume

Printe kafshësh

Rroba banjo të zeza

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ja kush është kombinimi më perfekt që mund të veshim gjatë përditshmërisë!

Publikuar

-

gabimet qe bejme ne veshje

Së fundmi është zbuluar një kombinim ideal që të gjitha ne mund ta veshim gjatë përditshmërisë sonë.

Sensuale, e thjeshtë, e këndshme dhe shumë trendy, të gjitha këto i siguron një kombinim i vetëm: çizme deri në kyçin e këmbëve dhe fustan!

Ju ftojmë që të frymëzoheni nga modelet e mëposhtme…

LEXO TE PLOTE

Life Style

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka interesante mbi personalitetin tënd

Publikuar

-

1. BUZËKUQI I ZI- Të kesh prestigj është shumë e rëndësishme për ty. Je e pavarur, preferon të kesh kontrollin e gjithçkaje dhe ke edhe një temperament shumë të fortë. Je konvencionale dhe konservatore. Konsiderohesh si njeri shumë serioz, porn ë të njëjtën kohë i shndritshëm dhe zbavitës. Personaliteti yt shumë autoritar ndonjëherë mund të bëjë me turp miqtë dhe familjarët.

2. BUZËKUQI PORTOKALLI- Kjo është një ngjyrë e ngrohtë, që do të thotë se personi që e ka zgjedhur është optimist, ekstravagant dhe ekstrovers. Mund të konsiderohesh edhe njeri miqësor. Me sens humori dhe përgjithësisht shumë të këndshëm. Herë pas here je edhe agresiv dhe këmbëngulës. Megjithatë je edhe tip i festiv, ke aftësi për të qenë zëdhënës ose një lider.

3. BUZËKUQI BOJËKAF- Je shumë realiste, e ndershme dhe e shëndetshme. Ke shumë siguri tek vetja dhe stabilitet. Njerëzit të përcaktojnë si të sinqertë, miqësore dhe shumë të pranueshme në marrëdhëniet e tyre. Ke përgjegjësi të mëdha dhe merr me seriozitet gjithçka që të besohet.

4. BUZËKUQI I VERDHË- Kjo është ngjyra e dispozicionit, gëzimit dhe lumturisë. Ke personalitet shumë kreativ, idealist dhe ke mendime të mëdha. Ndonjëherë ke kokën “mes reve”. Je shumë kritikuese dhe je edhe natyrë perfeksioniste.

5. BUZËKUQI I GJELBËR- Kjo do të thotë që je shumë e lidhur me natyrën. Je e ekuilibruar, por mund të jesh edhe njeri që nuk ke qetësi e ke ankth. Njerëzit që zgjedhin këtë buzëkuq janë të sjellshëm, të ndjeshëm dhe bujarë. Nëse dikush është në krizë, mund të kenë besim tek ty se do i ndihmosh të kenë kontrollin. Kujdes, sidomos nga fqinjët.

6. BUZËKUQI I KUQ- Je njeri që beson lehtë, optimist dhe ekstrovers dhe shumë kurajoze. Në seksualitet je shumë intensive dh eke një instikt të madh për mbijetesë. Kërkon gjithnjë të jesh në qendër të vëmendjes dhe të kesh shumë gjallëri dhe emocione, ndaj përfundon që tërheq shumë vetë rreth vetes.

7. BUZËKUQI BLU- Je konservatore dhe e besuar. Pavarësisht kujdesit që tregon, beson gjithnjë tek njerëzit që ke rreth teje. Mendon gjithnjë para se të flasësh apo reagosh dhe nuk je njeri impulsiv. Për të shprehur vetveten ke nevojë për shumë kohë. Je shumë e sinqertë dhe e merr gjithçka me shumë seriozitet.

8. BUZËKUQI I BARDHË- Ngjyra e bardhë është ajo më pak e zgjedhura, por njerëzit që kalojnë tranzicione në jetë e zgjedhin prej atyre momenteve. Kjo është ngjyra simbol i nisjeve të reja, fazave të reja, edhe jetës së re. janë njerëz të pastër përsa i përket higjenës dhe pastërtisë. Njerëzit që e zgjedhin janë optimist, pozitivë dhe të mprehtë. Gjithashtu, ajo që zgjedh një buzëkuq të tillë, konsiderohet si njeri i ndjeshëm, i mençur dhe shumë i rezervuar, që di të ruajë sekrete./in tv

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Aktualitet22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka...

Aktualitet21:59 - 9 Mars, 2019

Vulin qetëson serbët/ Ushtria është gati

President i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka qenë kundër miratimit të Platformës për Dialog me Kuvendin e Kosovës. Sipas tij, platforma...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia...

Aktualitet19:18 - 9 Mars, 2019

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë...

Aktualitet14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të...

Aktualitet14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të...

Trending

Read previous post:
Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

Close