Connect with Us

Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë fantazie seksuale ke

Aktualitet

Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë fantazie seksuale ke

Publikuar

-

DASHI

Adrenalina është ajo që duan këta persona, duke e përfshirë sidomos në shtrat. Ata janë të ngazëllyer për t’u eksituar në vende të pazakonta në publik madje edhe në vende që janë disi të rrezikshme për jetën, për shembull, buzë ndonjë shkëmbi. Këta nuk e njohin seksin e butë dhe shpesh përfundojnë duke lënduar partnerin me kafshime dhe shenja në trup. Dashi është i pangopur.

DEMI

Personat e lindur nën këtë shenjë janë vërtetë imagjinarë, duke fantazuar partnerin dhe ushqimin e hedhur në trupin e tyre, prekjet e ngadalta dhe thithjet…Kanë tendencë për afrodiziakë të tilla si arra sidomos kënaqen shumë gjatë seksit oral. Këto pëlqejnë të kënaqen me orë, duke shijuar çdo moment dhe ushqimin e mirë.

BINJAKËT  

Këta nuk janë shumë zgjedhës kur vjen puna te seksi , i duan të gjithë. Megjithatë, ajo që fshehurazi fantazojnë është përballja me dy motra binjake, ose nëse bëhet fjalë për gra , këto fantazojnë seks me dy burra, ku njëri prej tyre është zezak. Binjakët duan të eksperimentojnë me pajisjet seksi, të praktikojnë pozicione të ndryshme seksuale në vende të pazakonta.

GAFORRJA

Megjithëse e përjetojnë seksin në mënyrë shumë intime, këta pëlqejnë të krijojnë një lidhje të fortë mes vete, duke mos i shmangur gudulisjet dhe përkëdheljet në shtrat. Personat e lindur nën këtë shenjë pëlqejnë paralojën dhe lodrat seksuale, prekjet dhe puthjet e gjata.

LUANI

Luanët i eksiton të kenë një rob seksi, një femër apo mashkull që do ta lidhin dhe ta trajtojnë si një hyjni, duke plotësuar çdo imagjinatë të tyre.

VIRGJËRESHA

Personat e lindur nën këtë shenjë janë disi të mbyllur dhe nuk është e lehtë që dikush të shkojë në shtrat me ta, por kur e bëjnë këtë, atëherë të gjitha muret përreth tyre rrënohen. Ata pëlqejnë të luajnë rolin rob-zotërues, duke përdorur gjëra të ndryshme posesive.

PESHORJA

LEXO EDHE:  Koha për festë/ Së shpejti për këto shenja do  të trokasë dashuria

Peshoret janë të gjalla dhe sensuale në shtrat, pëlqejnë fjalë të pista dhe një dozë të brutalitetit. Kanë shumë fantazi të çmendura, pëlqejnë të luajnë me të pasmet e ndokujt, janë të ashpër, duan partner joshës dhe elegant, me një fjalë pëlqejnë seks luksoz.

AKREPI

Këta kanë një epsh jashtëzakonisht të fortë dhe kanë tendencë të krijojnë varësi nga seksi. Fantazitë e tyre ndryshojnë shpesh, provojnë gjëra të reja dhe duan të jenë gjithnjë dominues në shtrat.

SHIGJETARI

Këta cilësohen si aventurierë të vërtetë seksualë, dhe nuk e kanë idenë se çfarë mund të bëjnë me fantazitë e tyre të pista. Pëlqejnë seksin në publik, në makinë diku në afërsi të rrugës, në ashensor, me një fjalë duan të bëjnë seks aty ku mund t’i shohin njerëzit tjerë.

BRICJAPI

Këta janë shumë të pasionuar në shtrat dhe kanë tendencë të kërkojnë gjithçka që mund t’i eksitojë me të vërtetë shumë. Fantazojnë për lojëra dominuese, duan të provojnë lodra të reja erotike që garantojnë seks të kënaqshëm.

UJORI

Personat e lindur nën këtë shenjë janë të etur të provojnë seksin përmes internetit, teksa të dyja palët janë në lidhje direkte. Megjithatë, fantazia më e madhe që ata duan të provojnë, është seksi në grup. Ata kanë tendencë për çdo gjë që është e re.

PESHQIT

Peshqit kanë tendencë të bien nën ndikimin e partnerëve, ashtu si në të gjitha gjërat, edhe në aktivitetet seksuale. Megjithatë, ata kanë edhe fantazitë e tyre , regjistrimi i aktit seksual me partnerin dhe më pas shikimi i videos së bashku. Pjesa e trupit që i eksiton më së shumti është këmba, pëlqejnë të gudulisin dhe të përkëdhelin partnerin por edhe e kundërta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

SHBA, senatorët marrëveshje për projektligjin dypartiak për infrastrukturën

Publikuar

-

Nga

SHBA, senatorët marrëveshje për projektligjin dypartiak për infrastrukturën

Në Senatin e Shteteve të Bashkuara, negociatorët kanë arritur një marrëveshje për paketën ligjore prej 1.2 trilionë dollarësh për infrastrukturën. Senatori republikan Rob Portman u tha gazetarëve të mërkurën se është rënë dakort për komponentët kryesorë të projektligjit.

Pas muajsh të tërë bisedimesh, kjo mund të hapë tashmë rrugën që legjislacioni të vazhdojë procesin e shqyrtimit në Senat. Madje kreu i shumicës, Senatori Chuck Schumer, tha se një votim procedurial për këtë projektligj dypartiak mund të zhvillohet që të mërkurën.

“Senatorët vazhdojnë të arrijnë progres”, tha Senatori demokrat Schumer në një fjalim në sallën e Senatit.

Senatorja republikane Susan Collins, megjithatë, paralajmëroi se disa detaje ishin ende duke u finalizuar.

Një tjetër senatore republikane, Lisa Murkowski, u tha gazetarëve se, “Unë mendoj se ekziston një vullnet i konsiderueshëm nga të dy kahët politikë që duan të arrijnë tek një paketë për infrastrukturën”.

Ajo shtoi se senatorët do të informohen për propozimin që po negociohet “gjatë orëve të ardhshme”.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Votimi procedurial thjesht do të kufizonte debatin kur Senati të fillojë të marrë në konsideratë projekt-ligjin dypartiak për investime në infrastrukturë që mendohet të jetë në shumën e rreth 1.2 trilionë dollarëve.

Më 21 korrik, republikanët e bllokuan një veprim të tillë, duke u ankuar se projekt-ligji nuk ishte shkruar ende.

Demokratët shpresojnë të kalojnë këtë muaj, ose në fillim të muajit tjetër, projektligjin për të cilin do të jetë rënë dakord në negociatat dypartiake.

Kjo mund të ndihmojë në eliminimin e pengesave për demokratët, të cilët duan të fillojnë punën për një tjetër projektligj me një buxhet prej rreth 3.5 trilionë dollarësh, të cilin republikanët zotohen se do ta kundërshtojnë./voa

LEXO TE PLOTE

Bota

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Publikuar

-

Nga

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe pa iu nënshtruar masës së karantinës nga java e ardhshme, kanë thënë zyrtarët britanikë të mërkurën.

Qeveria britanike ka thënë se personat që kanë pranuar dy doza të vaksinës së miratuar nga Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe, apo nga Agjencia Evropiane e Ilaçeve, do të mund të mund të bëjnë teste për koronavirus para dhe pas hyrjes në Britani, në vend të izolimit për 10 ditë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat?

Qeveria e Skocisë, që vendos vetë për politikat shëndetësore, ka marrë vendimin e njëjtë.

Irlanda Veriore, që është pjesë e Mbretërisë së Bashkuar, nuk ka bërë të ditur ndonjë vendim të ngjashëm.

Aktualisht, vetëm personat që janë vaksinuar në Britani, mund të mos i nënshtrohen masës së karantinës.

Megjithatë, ekziston një përjashtim në vendim: Franca, të cilën Mbretëria e Bashkuar e konsideron me rrezik të lartë, për shkak të prezencës të variantit Beta.

Vizitorët nga Franca do të vazhdojnë të përballen me masë të karantinës./rel

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Shkup, në kuadër të ‘Forumit Ekonomik’ që do të mbahet nesër.

Kreu i qeverisë është filmuar duke ecur rrugëve të Shkupit i shoqëruar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë kësaj ecjeje ata janë ndalur disa herë nga qytetarët, të cilët i kanë takuar dhe kanë kërkuar madje të bëjnë dhe foto.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

LEXO EDHE:  Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Shkurtit

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

“Ta bëjmë një selfie?”– thonë ata dhe afrohen për të pozuar me politikanët./CNA.al

LEXO TE PLOTE