Coca-Cola me qumësht/Shpikja më e re e internetit i çudit të gjithë – CNA
Connect with us

Life Style

Coca-Cola me qumësht/Shpikja më e re e internetit i çudit të gjithë

Publikuar

-

Ndoshta ishte kombinimi i fundit që ju shkonte në mendje por , njerëzit e kanë provuar dhe betohen se rezultati është shumë po shumë i shijshëm.Twitter- i ka një propozim për ju. Si thua për Coca- Cola dhe qumësht, të dyja të bëra bashkë në një gotë të vetme?

Disa janë të mendimit se duhet të bashkoni gjysmë gote qumësht dhe gjysmë gote Cola, ndërsa të tjerë shprehen se shija është akoma më e mirë kur fusni 1/3 pije të gazuar dhe 2/3 qumësht.

Ashtu siç nuk mungon as pala tjetër që është totalisht kundër këtij “koktejli të neveritshëm”.

Një sy i mprehtë vuri re se qumësht me Cola ishte pirë edhe në sitcom- in amerikan “Laverne & Shirley”.

 

Nisur nga çfarë shkruhet në artikuj të ndryshëm, përzierja në fjalë nuk shkakton asnjë rrezik serioz për organizmin.

View image on TwitterView image on Twitter

Molly Applejohn 🍏@Pommejane

Team

See Molly Applejohn 🍏‘s other Tweets

 

Aktualitet

“S’je ti e bukur”/ Aulona Musta “shpërthen” keq ndaj ndjekësit

Publikuar

-

Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale. Pothuajse çdo moment të ditës së saj ajo e ndan me në llogarinë e saj në Instagram.

Së fundi moderatorja ka publikuar një foto ku krahas saj shkruan: “Eshte tmerr i madh te dalesh me mua per kafe…pasi do te ta “nxi” jeten duke t’u lutur te cohesh te me besh foto, do vazhdoj te ta “nxi” duke te te larguar deri ne 1 km nga vendi i kafese me pretekstin “ja sa te gjejme nje vend tamam, se keto s’jane gje… nxirja vazhdon me fazen merr 123456789 poza qe ndryshojne ne asgje nga njera tjetra…per ta mbyllur me nxirjen me te keqe, ate te padurueshmen momenti kur shikon fotot dhe me turinjte e varur thua: “pfff s’me pelqen asnjera”, nderkohe qe personi qe ke perball dhe qe harxhoi gjysmen e kohes se kafes me ty, pasi degjon kete fjali eshte gati te te hedhi para makines se pare qe eshte duke kaluar… (Sot ky njeriu ishte mami, zakonisht eshte burri 🤣🤣🤣)”.

Pas këtij statusi, një nga ndjekësit e saj ka komentuar duke ofenduar moderatoren: “Je ti e pa bukur”. Por duke njohur karakterin e Aulonës ky koment nuk ka kaluar pa replikë nga ana e saj e cila i kthehet: “Tha një kokëcepsh”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pamje magjike/ Fotot mahnitëse nga “ajri” që do t’ju lënë gojëhapur

Publikuar

-

Fotot e shkrepura në momentin e duhur janë tepër mahnitëse për syrin e njeriut. “BrightSide” ka listuar 11 fotot më të bukura të kapura nga ajri dhe më pas i ka bashkuar në albume, duke servirur pamje magjike.

Për më tepër shijoni imazhet e mëposhtme…
LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Publikuar

-

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë tërësisht i dukshëm në të gjithë Italinë.

Ndërsa momenti më i rëndësishëm konsiderohet ora 23:30, momenti kur Hëna do të errësohet tërësisht nga hija e Tokës dhe do te zgjase deri në orën 2 të mëngjesit.

Edhe pse bëhet fjalë për një eklips të pjesshëm Hëna gjithsesi do të duket kuqe. Fenomeni mund të shihet me sy të lirë pa patur nevojën e syzeve të veçanta.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending