Connect with Us

Horoskopi, e diel 10 mars 2019  

Aktualitet

Horoskopi, e diel 10 mars 2019  

Publikuar

-

horoskop

Dashi
Të bësh diçka të re vetëm për të bërë diçka të re është një humbje e kohës suaj sot. Tani për tani, ju nuk keni nevojë të bëni diçka të re në mënyrë që të keni një ditë plot përmbushje dhe emocione. Kjo është një kohë e mirë për të përfunduar punët e vogla familjare.
Demi
Miqtë nuk janë njerëzit që ju gjykojnë në jetën tuaj – miqtë tuaj janë aty për t’ju mbështetur dhe për të sjellë më të mirën tek ju! Pra, nëse jeni të hutuar për diçka, mos kini frikë të ndani problemet tuaja me njerëzit në jetën tuaj. Ata do të jenë në anën tuaj.
Binjaket
Disa detyra të papritura mund të shfaqen sot duke ju penguar ne disa plane të fundit. Kjo ndërprerje mund të të shkaktojë shumë zhgënjim nëse nuk e merrni iniciativën për të hyrë në veprim.
Gaforrja
Energjia juaj pozitive mund të frymëzojë energji të mirë edhe tek njerëzit e tjerë sot. Përfshihuni në vepra të mëdha dhe do të shikoni rezultate që nuk i prisnit. Sa i përket një raporti romantik, largoni dyshimet.
Luani
Sot do të ndiheni sikur dikush t’ju ketë injektuar adrenalinë në tru. Sa më shpejt që të zgjoheni në mëngjes, aq më efikas do të jeni. Kjo është një ditë e mirë për të bërë disa hulumtime dhe për të përthithur informacione të reja.
Virgjeresha

Eshtë një ditë shumë e mirë për t’u relaksuar dhe për të menduar mbi mundësitë e mëdha që ekzistojnë rreth jush. Mos mendoni për asnjë tjetër përveç vetes tuaj. Kjo do tju ndihmojë që të kaloni një javë të suksesshme.
Peshorja
Nëse ju kërkohet të jepni për vullnetarizëm kohën tuaj të lirë, mos e bëni këtë sot. Përpiquni të punoni për projektet tuaja. Vullnetarizmin mund ta ofroni për momente të tjera. Në dashuri, keni nevojë për impuls të ri.
Akrepi
Mos u tronditni sepse kreativiteti juaj nuk është drejt fundit dhe idetë e reja nuk po ju shterrohen! Imagjinata juaj nuk njeh kufij tani, kështu që është një ditë shumë e mirë për të gjetur disa mënyra të reja për të freskuar një nga marrëdhëniet tuaja të ngurta, atë të dashurisë.
Shigjetari
Nëse ndiheni i kufizuar në atë që mund të bëni, kjo është ndoshta sepse nuk po përpiqeni të bëni aq sa doni! Shtoni pak më shumë ambicie ditës tuaj dhe mos kini frikë të dështoni. Në dështim, do të mësoni.
Bricjapi
Idetë në kokën tuaj janë më interesante për njerëzit përreth jush sesa mund ta kuptoni, prandaj mos i mbani ato të izoluara. Një çështje financiare ka nevojë për më shume vëmendje.
Ujori
Aspekti planetar nuk ju favorizon shumë me paratë sot. Nuk është dita e duhur për të shpenzuar pa kufi për gjëra që mund t’i blini në një moment tjetër. Aspekti ekonomik do të përmirësohet shumë shpejt.
Peshqit
Sot ju duhet të shijoni cilësitë unike që posedoni. Gëzohuni me vëmendjen që do të merrni nga njerëzit që keni pranë. Në dashuri do të merrni disa reagime që mund t’ju zhysin në dyshime.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Greqia mbyll pikën kufitare të Kapshticës/ Reagon ministria e Jashtme, jep njoftim për qytetarët

Publikuar

-

Nga

Greqia mbyll pikën kufitare të Kapshticës/ Reagon ministria e Jashtme, jep njoftim për qytetarë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Qeveria greke ka njoftuar për kufizime të hyrjes në rrugë tokësore të udhëtarëve drejt Greqisë, përfshirë pikat kufitare me Shqipërinë. Lajmi është bërë i ditur nga Zëdhënësit Qeveritar, Stelios Petsas.

Konkretisht, duke filluar nga dita e nesërme, datë 20 nëntor 2020, ora 06:00 e mëngjesit, mbyllet pika kufitare në Kapshticë, ndërsa mbetet e hapur ajo në Kakavi. Në lidhje me kufijtë e tjerë veriorë të vendit, do të mbeten të hapura pikat kufitare në Evzonoi dhe Promachona, ndërsa në Nimfea do të hyjnë vetëm kamionat.

Më tej, qytetarët që hyjnë në Greqi, përveç paraqitjes së testit negativ PCR të kryer deri në 72 orë më parë, do të kryejnë edhe rapid test nga Njësi të Sekretariatit të Përgjithshëm të Mbrojtjes Civile dhe Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik të Greqisë. Personat që rezultojnë negativë, mund të hyjnë në vend dhe të shkojnë në destinacionin e tyre, në bazë të dokumentit PLF që do dorëzojnë.

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 21 dhjetor

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 25 Korrik 2017

Ky vendim vlen vetëm për kufijtë tokësorë, të lartpërmendur, ndërkohë që kufijtë ajrore mbeten të hapur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kërkesa e PD-së për videomonitorimin e qendrave të votimit/ KQZ: Po vlerësohen kostot e mundshme

Publikuar

-

Nga

Kërkesa e PD-së për videomonitorimin e qendrave të votimit/ KQZ: Po vlerësohen kostot e mundshme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i është përgjigjur Partisë Demokratike, pas kërkesës për instalimin e videomonitorimit të qendrave të votimit dhe të numërimit të votave.

“Partia Demokratike dhe Opozita e Bashkuar kërkon nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që të marrë të gjitha masat për instalimin dhe përdorimin e sistemit të videomonitorimit në qendrat e votimit në zgjedhjet e 25 prillit 2021”, shkruhej në kërkesën e PD.

LEXO EDHE:  Horoskopi 23 Maj 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 25 Korrik 2017

Ndërsa në përgjigje të saj, KQZ ka siguruar se po bëhet gjithçka e mundur për implementimin e këtij sistemi por ajo akti normativ kërkon kohën e saj.

Ndërsa shton se janë duke bërë vlerësimin mbi kostot e mundshme financiare të këtij projekti si dhe vlerësim të aspekteve teknike e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla merret i pandehur/ Gjykata i heq sekuestron

Publikuar

-

Nga

SPAK çon në gjyq Adriatik Llallën/ Gjykata i heq sekuestron

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion dërgon për gjykim ish kryeprokurorin Adriatik Llalla i cili akuzohet për fshehje pasurie.

Ndërkohë Gjykaka e Posaçme anti-Korrupsion i ka hequr sekuestron pasurive të Llallës. Sipas Kodit Penal akuza ndaj Llallës është ajo e nenit 257/a paragrafi dytë me një marzh dënimi gjobë deri në tre vite burg.

“Fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave privatë të personave të zgjedhur dhe nëpunësve publik ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim, dënohet me gjobë ose me burgim deri në tre vjet”, thuhet në ligj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE